Produktové novinkyVideaProduktové novinky,Videa

Rychlejší a modernější Hasselblad X1D II 50C je na světě!

| 3 minuty čtení

Vůbec nejlépe hodnocený fotoaparát pokud jde o kvalitu obrazu se dnes dočkal svého nástupce. Model X1D II 50C je celkově modernizovaný a znatelně rychlejší ve všech ohledech, přitom si ale zachoval své příjemně malé rozměry a skvělý design. Má nový větší displej, větší a kvalitnější hledáček, znatelně rychlejší autofokus a vylepšené dotykové ovládání. A do prodeje se dostane už koncem července!

Hasselblad X1D II 50C - stále kompaktní, výrazně rychlejší a celkově modernizovaný

X1D II 50C vychází z oceňovaného designu první generace a díky kompaktní konstrukci stále patří k nejmenším středoformátovým přístrojům, je dokonce menší než většina fullframe zrcadlovek. CMOS snímač individuálně kalibrovaný pro optimální výkon - s rozměry 43,8 x 32,9 mm a rozlišením 50 megapixelů - nabízí vynikající barevnou hloubku a velice slušný dynamický rozsah cca 14 EV. Technologie Hasselblad Natural Color Solution vnáší do snímku vynikající realistické barevné podání, které odpovídá vnímání lidského oka. Vybrat si můžete buď 16-bitový RAW a nebo nově také JPEG, ovšem tentokrát už v plném rozlišení.

Nový dotykový displej s úhlopříčkou 3,6” a rozlišením 2,36 milionu bodů je doplněn novým elektronickým hledáčkem s rozlišením 3,69 mil. bodů. Díky zvětšení 0,87x máte daleko lepší přehled o fotografované scéně, ale také o nastavení přístroje, protože menu je nyní k dispozici i při pohledu do hledáčku. To oceníte především za jasného slunečného dne. Samotné ovládací rozhraní vychází z osvědčené grafiky první generace, celková odezva a rychlost je ale daleko vyšší a to jak při nastavování funkcí, tak při prohlížení fotek.

K výraznému zrychlení ale došlo i u autofokusu, který nyní umožňuje nastavení velikosti AF bodu pomocí prstů na displeji. Obnovovací frekvence displeje je 60 sn/s, takže poskytuje daleko plynulejší obraz. K celkovému zrychlení přispívají i dva sloty na výrazně rychlejší SD karty typu UHS-II.

Vestavěný WiFi modul společně s USB-C konektorem zajišťují bezproblémovou konektivitu jak s novou aplikací Phocus Mobile 2, tak se stolním PC nebo MAC, odkud můžete X1D II 50C také dálkově ovládat. Přes USB-C ale můžete přístroj i nabíjet z powerbanky (samozřejmě i z běžné nabíječky), což oceníte především při delších pobytech v terénu bez možnosti přístupu k elektrické síti. V takovém případě pak asi oceníte i vestavěný GPS modul umožňující záznam souřadnic pořízení snímku.

Do prodeje by se měl dostat už 19. července, takže nový Hasselblad X1D II 50C stihnete vzít i s sebou na dovolenou! Stačí předobjednat a pak už se můžete jen těšit.

 

Chci vědět víc o Hasselblad X1D II 50C

Chci rovnou předobjednat Hasselblad X1D II 50C

 
HASSELBLAD 907X 50c tělo

50 MPix CMOS snímač, Dynamický rozsah 14 EV, Duální slot pro SD karty

174 990,-
HASSELBLAD H6D-100c tělo - DEMO

Středoformátový modulární fotoaparát, 100 Mpx CMOS snímač (velikost 53,4 × 40,0 mm), 16 bitové barvy, 15 EV dynamický rozsah

499 990,-
HASSELBLAD 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad kamera kit - pamětní sada k 80. výročí firmy, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

394 590,-

Související články

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými fotobatohy

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými...

Fujifilm Instax Mini EVO: hybridní novinka v retro designu

Fujifilm Instax Mini EVO: hybridní novinka v retro designu

Další Videa

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Fotoškola - vyvážení bílé

Fotoškola - vyvážení bílé

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...