Přihlaste se do Red Bull Illume 2019!

Přihlaste se do Red Bull Illume 2019!

Přihlaste se do Red Bull Illume 2019!

Red Bull Illume vyhlásila pátý ročník! Až do 31. 7. můžete přihlašovat své nejlepší sportovní snímky do největší sportovní fotosoutěže na světě. Můžete se těšit na několik novinek a vítězové si odnesou ceny za 100 000 €. Přejeme dobré světlo a kreativní nápady!

Přehlídka nejlepších sportovních fotografií

Red Bull Illume je největší soutěží akčních a dobrodružných sportovních snímků na světě. V minulých ročnících zazářily i české barvy - v posledním ročníku v roce 2016 v kategorii Sekvence zvítězil Dan Vojtěch se svou slavnou leteckou fotografií, v předchozím ročníku v roce 2013 s motocyklistou, hned v prvním ročníku v roce 2007 uspěl zase Vítek Ludvík.

Red Bull Illume 2016 - Sequence by Sony © Dan VojtěchRed Bull Illume 2016 - Sequence by Sony © Dan Vojtěch

Letos se koná již pátý ročník soutěže a přináší s sebou řadu novinek. Nově se bude soutěž konat jednou za dva, nikoli tři roky, a letos můžete své fotky přihlásit do dvou nových kategorií - Best of Instagram by SanDisk a Moving Image. Výstava 55 nejlepších snímků bude více vidět - kromě venkovní expozice v lightboxech o rozměrech 2 x 2 metry budete moci výstavu zhlédnout ve speciálních digitálních rámečcích také v interiéru, a to paralelně na třech kontinentech.

V roce 2016 se zúčastnilo 5 646 fotografů ze 120 zemí s rekorním počtem 34 624 snímky. Bude jich letos ještě víc?

11 kategorií

Své nejlepší snímky můžete přihlásit do 11 kategorií: do každé kategorie můžete nahrát 10 snímků a každý snímek do maximálně dvou kategorií. A jaké kategorie máte letos na výběr?

 • Best of Instagram by SanDisk - Do této kategorie bylo možné přihlašovat snímky od února do června.
 • Creative by Skylum - V této kategorii mohou uspět snímky s jakoukoli úpravou, je úplně otevřená.
 • Emerging - Této kategorie se mohou účastnit fotografové do 25 let. Jedná se o kategorii pro nové talenty - a pozor, snímky není možné nijak upravovat!
 • Energy - Sem patří fotografie ukazující sílu a energii, kterou sportovci vkládají do svého umění.
 • Innovation by Sony - Podívejte se na svět z jiného úhlu! Vymyslete něco nového, použijte jiný formát, blesk nebo neobvyklé světlo. Ukažte světu, co ještě nikdy neviděl.
 • Lifestyle - Sport není jenom o akci, ale také o kultuře, hudbě a životním stylu. A právě sem takovéhle záběry patří.
 • Masterpiece - Snímky v této kategorii ukazují umělecké přednosti fotografů, jejich jedinečný a na první pohled rozpoznatelný styl.
 • Moving Image - Nová kategorie se zaměřuje na video. Natočili jste 5-30s video, z něhož přechází zrak? Sem s ním!
 • Playground - Nedílnou součástí sportovních fotek je i prostředí, v němž se sportovci pohybují. V této kategorii hraje hlavní roli.
 • RAW - Žádné úpravy, žádný filtr, žádný ořez. Tady záleží jenom na tom, jak jste si už při pořízení fotky pohráli s kompozicí, světlem i nastavením foťáku.
 • Wings - Sportovci ve vzduchu, i tak by se tato kategorie dala ve zkratce popsat. Je jedno, jestli ve skoku, v pádu nebo vzletu.

Red Bull Illume, Innovation by Sony © Ale Di LulloRed Bull Illume, Innovation by Sony © Ale Di Lullo

Výhra za 100 000 €

Vítězové kategorií a celkový vítěz získají ceny v hodnotě 100 000 € - celkový vítěz se může těšit na fotoaparát Sony Alpha A9 s objektivem 24-70 mm f/2.8 GM, vítězové jednotlivých kategorií pak na Sony Alphu A7 III a objektiv 24-105 mm f/4 GM. K tomu navíc dostanou paměťovou kartu SanDisk i se čtečkou a SSD disk, kvalitní doplňky od značky COOPH a software na editaci fotografií Luminar 3 a presety od společnosti Skylum.

Ta navíc předá zvláštní cenu vítězi kategorie Creative by Skylum. Vítěz kategorie Emerging se může těšit na workshop Red Bull Rising Talent photography s plně uhrazenou cestou a ubytováním.

Red Bull Illume, Playground © Lorenz HolderRed Bull Illume, Playground © Lorenz Holder

Porota z 50 odborníků z celého světa

Porota složená z 50 odborníku z oborů žurnalistika, fotografie a sport vyberou ve třech kolech 55 finalistů a celkového vítěze. A na čem bude záležet? Na kompozici, technické stránce, kreativitě, dojmu, uměleckém cítění a celkových kvalitách fotografie.

Všech 55 finalistů, z nichž bude vybráno 11 vítězů kategorií a celkový vítěz, pak bude celý příští rok k vidění na výstavě. Jména budou oznámena na vyhlašovacím ceremoniálu v listopadu 2019.

Jak se přihlásit?

Co všechno musíte udělat pro účast v soutěži? Je potřeba jenom pár kroků!

 • Vyfoťte dokonalou fotku.
 • Zaregistrujte se na stránkách www.redbullillume.com.
 • Vyberte si kategorii, do níž chcete fotku přihlásit. Do každé kategorie můžete přihlásit maximálně 10 snímků, jeden snímek pak můžete zařadit do 2 kategorií.
 • Nahrajte fotku ve formátu JPG, video ve formátu MP4.
 • Fotky / videa odešlete. Jakmile fotku jednou pošlete, už je nemůžete měnit, proto se předem rozmyslete, které snímky chcete poslat.
 • To všechno udělejte nejpozději do 31. července 2019. Účast v soutěži je zdarma.
 • Čekejte na výsledek. :)

Přejeme hodně štěstí!

Red Bull Illume, New Creativity (Winner of Category) © Dan VojtěchRed Bull Illume, New Creativity (Winner of Category 2013) © Dan Vojtěch

Úvodní fotografie: Red Bull Illume - Masterpiece by EyeEm © Lorenz Holder

Podobné články

V srpnu soutěžíme na IG @fotoskodacz se streetem
V srpnu soutěžíme na IG @fotoskodacz se streetem

3. 8. - Nové kolo fotografické soutěže pro všechny instagramery bude mít reportážní charakter. Vyrazte do ulic a pořiďte...

Okem profesionála
Okem profesionála

26. 7. - Celoroční fotografický seriál na dané téma pro každého fotografa. Profesionální fotograf vyhodnotí téma měsíce,...

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací