VýstavyVýstavy

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

Termín: 29. 6. - 28. 10. 2019| Místo: Museum Kampa
Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa
| 2 minuty čtení

Fotograf Helmut Newton zcela změnil podobu módní a portrétní fotografie. Pohyboval se na hranici tajemna, erotiky a kontroverze a fotografoval provokativní scény, které posouvaly hranice žánrů. Výstavu jeho snímků a snímků jeho současníků, Irvinga Penna a Richarda Avedona, doplněných o fotografie českých umělců Tona Stana a Gabiny Fárové si můžete prohlédnout v Museu Kampa do 28. října.

Fotograf, který změnil podobu módní a portrétní fotografie

Až do 28. října si můžete v Museu Kampa prohlédnout výstavu fotografií Helmuta Newtona, která navazuje na úspěšné expozice Cecil Beaton: fotograf královen a Manolo Blahnik: The art of Shoes. Je propojená s akcemi věnovanými stým narozeninám Medy Mládkové a kromě fotografií Helmuta Newtona si zde můžete prohlédnout také práce jeho vrstevníků, mj. Irvinga Penna a Richarda Avedona.

Součástí výstavy je také sekce České stopy, kde se nachází výběr z děl Tona Stana a Gabiny Fárové z přelomu 80. a 90. let. Právě s nimi Newton spolupracoval na několika svých fotografiích pořízených v Praze. Základem výstavy je sbírka Rudolfa Kickena, kterou začal vytvářet v 80. letech, a je doplněná o díla soukromých sběratelů.

Helmut Newton se narodil jako Helmut Neustädter v Berlíně v roce 1920 a jako Žid musel Německo opustit. Usadil se v Austrálii, kde záhy prorazil jako portrétní a módní fotograf. Zobrazoval modelky jako aktivní a sebevědomé ženy a posunul význam módní a portrétní fotografie k obecnějším hodnotám, čímž změnil její dosavadní podobu.

Kromě modelek fotografoval i známé osobnosti ze světa módy a umění, např. Karla Lagerfelda, Andyho Warhola, Sigourney Weaver nebo Palomu Picasso. 23 let pracoval pro australskou, londýnskou a pařížskou redakci časopisu Vogue.

NIKON Z5 + 24-50 mm
NIKON Z5 + 24-50 mm

24,3megapixelový FF senzor, Procesor Expeed 6, IBIS stabilizace obrazu v těle až 5 EV

49 490,-
RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
WALIMEX pro Aptaris Universal XL Mk II Advanced

pro CSC fotoaparáty, kamery, zrcadlovky i akční kamery, pro praváky i leváky, polstrování pro pohodlné nošení

26 990,-

Související články

Michal Křenek: Svět sportovní fotografie

Michal Křenek: Svět sportovní fotografie

Domov sv. Karla Boromejského - léto

Domov sv. Karla Boromejského - léto

Podpultovky VII - 2. část

Podpultovky VII - 2. část

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím