Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

Fotograf Helmut Newton zcela změnil podobu módní a portrétní fotografie. Pohyboval se na hranici tajemna, erotiky a kontroverze a fotografoval provokativní scény, které posouvaly hranice žánrů. Výstavu jeho snímků a snímků jeho současníků, Irvinga Penna a Richarda Avedona, doplněných o fotografie českých umělců Tona Stana a Gabiny Fárové si můžete prohlédnout v Museu Kampa do 28. října.

Fotograf, který změnil podobu módní a portrétní fotografie

Až do 28. října si můžete v Museu Kampa prohlédnout výstavu fotografií Helmuta Newtona, která navazuje na úspěšné expozice Cecil Beaton: fotograf královen a Manolo Blahnik: The art of Shoes. Je propojená s akcemi věnovanými stým narozeninám Medy Mládkové a kromě fotografií Helmuta Newtona si zde můžete prohlédnout také práce jeho vrstevníků, mj. Irvinga Penna a Richarda Avedona.

Součástí výstavy je také sekce České stopy, kde se nachází výběr z děl Tona Stana a Gabiny Fárové z přelomu 80. a 90. let. Právě s nimi Newton spolupracoval na několika svých fotografiích pořízených v Praze. Základem výstavy je sbírka Rudolfa Kickena, kterou začal vytvářet v 80. letech, a je doplněná o díla soukromých sběratelů.

Helmut Newton se narodil jako Helmut Neustädter v Berlíně v roce 1920 a jako Žid musel Německo opustit. Usadil se v Austrálii, kde záhy prorazil jako portrétní a módní fotograf. Zobrazoval modelky jako aktivní a sebevědomé ženy a posunul význam módní a portrétní fotografie k obecnějším hodnotám, čímž změnil její dosavadní podobu.

Kromě modelek fotografoval i známé osobnosti ze světa módy a umění, např. Karla Lagerfelda, Andyho Warhola, Sigourney Weaver nebo Palomu Picasso. 23 let pracoval pro australskou, londýnskou a pařížskou redakci časopisu Vogue.

Podobné články

Bod(y) zranitelnosti Zary Wildmoons
Bod(y) zranitelnosti Zary Wildmoons

10. 9. - Návštěvníkům FotoŠkoda Festu nebude jméno Zara Wildmoons neznámé. Fashion a portrétní fotografka vyniká osobitým...

Výseky (z normalizace) Josefa Chuchmy v Leica Gallery Prague
Výseky (z normalizace) Josefa Chuchmy v Leica Gallery Prague

9. 9. - Jak se žilo za minulého režimu? Na tuto otázku odpovídá výstava Josefa Chuchmy s názvem Výseky (z normalizace). V...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací