Představujeme vám Sony Alpha A7R IV

Představujeme vám Sony Alpha A7R IV

Představujeme vám Sony Alpha A7R IV

Sony představila čtvrtou generaci špičkové full frame řady A7R a fotografové se mají skutečně na co těšit! Vynikající rozlišení, bezkonkurenční dynamický rozsah, zásadní vylepšení v oblasti videa a další funkce pro ještě lepší fotky, to bude nová Alpha A7R IV. Pojďme se na ni podívat blíž!

Novinka s obrovským rozlišením

Sony představila novou generaci špičkových full frame fotoaparátů A7R a podle parametrů se máme skutečně na co těšit. Designéři poslechli přání fotografů a zaměřila se mimo jiné na vysoké rozlišení, které u nového modelu činí 61 Mpx, tedy 9504×6336 pixelů, navíc dynamický rozsah bude činit vynikajících 15 EV.

Můžete se těšit na režim multiexpozice Pixel Shift Multi Shooting, díky čemuž je možné dosáhnout vyššího rozlišení. Aby se zabránilo Bayerově interpolaci, je jedním z nových režimů i čtyřexpozice s posunem o 1 pixel. Další režimy nabídnou další nové možnosti záznamu.

I video se dočkalo mnoha vylepšení - s tímto modelem totiž budete moci natáčet v UHD 4K rozlišení, byť stále jen při 30 fps a datovém toku 100 Mbps.

Na snímači najdete 567 bodů pro fázové ostření a 425 bodů pro kontrastní ostření. Oproti předchozímu modelu u čtyřky najdete detekci očí s využitím AI, a to jak u lidí, tak u zvířat.

A to rozhodně není všechno, kompletní specifikaci najdete na produktové kartě. Prodej začne v září, takže můžete předobjednávat a pomalu se začít těšit!

chci vědět víc o A7R IV

Podobné články

Fujifilm sype novinku za novinkou: stabilizovaná a zas o kus rychlejší X-T4
Fujifilm sype novinku za novinkou: stabilizovaná a zas o...

26. 2. - Fujifilm má tento rok našlápnuto. Dnes byla oficiálně oznámena a předvedena novinka, o které se v kuloárech šuškalo....

Přivítejte Instax Mini 11, novinku od Fujifilmu
Přivítejte Instax Mini 11, novinku od Fujifilmu

26. 2. - Fujifilm představuje novinku! Je jí přírůstek do rodiny analogových instantních fotoaparátů Fujifilm, Instax Mini 11....

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací