RNDr. Milena Blažková: Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník | FotoŠkoda
Výstavy

RNDr. Milena Blažková: Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník

Termín: 2. 9. - 14. 9. 2019| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
26. 8. 2019 | 2 minuty čtení

Už 17 let můžete na fotografiích obdivovat památky UNESCO, které zachytila Milena Blažková. Od 2. do 14. září si v Minigalerii Centra FotoŠkoda budete moci prohlédnout krásy Slovenska, Salcburku a řady zemí jihovýchodní Asie a také ohrožené památky, jejichž snímky pořídily Lenka Klicperová a Erika Valkovičová.

Slovo autorky

Část letošní kolekce putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, která představuje krásy Slovenska, kulturního Salcburku a řady zemí jihovýchodní Asie (z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové), si budou moci návštěvníci prohlédnout od 2. do 14. září v Minigalerii Centra FotoŠkoda. 

Aktuální soubor světových kulturních a přírodních památek je rozšířen o fotografie památek v ohrožení, kterými do projektu přispěly fotografky Lenka Klicperová a Erika Valkovičová. Vystavené fotografie vhodně doprovázejí texty, které podtrhují hlavní myšlenku projektu – přispět k rozšíření povědomí o vzácných památkách minulosti a jedinečné přírodě, které je třeba chránit a uchovat pro příští generace. 

Z Prahy se výstava přestěhuje na říjen do Plzně (E-Centrum ČEZu, Guldenerova ulice) a do Třeboně (Dům Mikuláše Dačického na Masarykově náměstí), kde výstava své letošní putování po České republice zakončí. Pokračovat bude 18. ročníkem v následujícím roce 2020, zahájena bude počátkem dubna v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí (sledujte na www.unesco-mediain.cz).

Poděkování autorky a produkce projektu Poznej světové dědictví UNESCO právem patří firmě FotoŠkoda, která před sedmnácti lety stála u zrodu projektu a po celou dobu jeho trvání fotografie pro projekt zhotovuje a výstavám poskytuje zázemí.

Záštitu nad projektem Poznej světové dědictví UNESCO převzala České komise pro UNESCO.

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník - pozvánka

CANON EOS R7
CANON EOS R7

Canon RF bajonet APS-C, CMOS senzor s rozlišením 32,5 Mpx, Dual Pixel CMOS AF II

37 590,-
HASSELBLAD X2D 100c tělo

Hasselblad X2D 100C – středoformát 43,8 x 32,9 mm, Rozlišení 100 Mpx BSI CMOS senzor, ISO 64 – 25 600, série až 3,3 obr./s

213 990,-
FOMEI LED 80B trvalé světlo

Ideální pro svícení při natáčení videa i focení, Maximální výkon 80 W s barevnou teplotou 5600 K, Manuální ovládání na zadní straně

4 690,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...