Fotogalerie (9)

RNDr. Milena Blažková: Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník

RNDr. Milena Blažková: Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník
Zobrazit fotografie v galerii (9)

Už 17 let můžete na fotografiích obdivovat památky UNESCO, které zachytila Milena Blažková. Od 2. do 14. září si v Minigalerii Centra FotoŠkoda budete moci prohlédnout krásy Slovenska, Salcburku a řady zemí jihovýchodní Asie a také ohrožené památky, jejichž snímky pořídily Lenka Klicperová a Erika Valkovičová.

Slovo autorky

Část letošní kolekce putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, která představuje krásy Slovenska, kulturního Salcburku a řady zemí jihovýchodní Asie (z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové), si budou moci návštěvníci prohlédnout od 2. do 14. září v Minigalerii Centra FotoŠkoda. 

Aktuální soubor světových kulturních a přírodních památek je rozšířen o fotografie památek v ohrožení, kterými do projektu přispěly fotografky Lenka Klicperová a Erika Valkovičová. Vystavené fotografie vhodně doprovázejí texty, které podtrhují hlavní myšlenku projektu – přispět k rozšíření povědomí o vzácných památkách minulosti a jedinečné přírodě, které je třeba chránit a uchovat pro příští generace. 

Z Prahy se výstava přestěhuje na říjen do Plzně (E-Centrum ČEZu, Guldenerova ulice) a do Třeboně (Dům Mikuláše Dačického na Masarykově náměstí), kde výstava své letošní putování po České republice zakončí. Pokračovat bude 18. ročníkem v následujícím roce 2020, zahájena bude počátkem dubna v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí (sledujte na www.unesco-mediain.cz).

Poděkování autorky a produkce projektu Poznej světové dědictví UNESCO právem patří firmě FotoŠkoda, která před sedmnácti lety stála u zrodu projektu a po celou dobu jeho trvání fotografie pro projekt zhotovuje a výstavám poskytuje zázemí.

Záštitu nad projektem Poznej světové dědictví UNESCO převzala České komise pro UNESCO.

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO - 17. ročník - pozvánka

Galerie

Podobné články

Ondřej Brůha: Abstract mind
Ondřej Brůha: Abstract mind

13. 2. - Abstraktní fotografie podněcuje představivost. Od 17. 2. do 7. 3. si můžete pohrát se svou fantazií na výstavě...

Výstava v Café Prostoru: Znásilněná krajina očima Tomáše Chadima
Výstava v Café Prostoru: Znásilněná krajina očima Tomáše...

4. 2. - Od 4. 2. do 13. 3. si můžete v Café Prostoru prohlédnout fotograficko-sochařský projekt Znásilněná krajina, který...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací