Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou | FotoŠkoda

Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou

Termín: 27. 1. 2014
Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou
20. 1. 2014 | 3 minuty čtení

Nenechte si ujít poutavé vyprávění o Himálaji a treku okolo osmitisícovky Manaslu se zkušenou fotografkou Helenou Macenauerovou, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických míst. Přednáška proběhne v Langhans kavárně Člověka v tísni vchod z oddělení bazaru Centra FotoŠkoda.

Trek okolo osmitisícovky Manaslu. Kathmandu.

  • Přednáška s projekcí fotografií 17:00 – 19:30 v Langhans kavárně Člověka v tísni.
  • Maximální počet účastníků 30.

Registrace je již ukončena!

Cestovatelská fotografie patří mezi velmi časté žánry, spojuje v sobě zejména krajinářskou a portrétní fotografii spolu s reportáží a dokumentem. Navíc musí fotograf řešit nejrůznější problémy a bývá vystaven řadě ožehavých a nebezpečných situací. Odměnou mu však bývá, když zavítá do oblastí ještě nezasažených turistickým ruchem, často jedinečná možnost zachytit život a kulturu v tradiční podobě.

Osmitisícovka Manaslu

Jednou z takových oblastí je například Zadní údolí pod osmitisícovkou Manaslu, které bylo mnoho let pro cizince uzavřeno, a proto zde není turistický ruch tolik rozvinut jako u Everestu. Můžeme fotografovat lidi a jejich jedinečnou kulturu, posedět u ohně v kuchyni, kde vám připraví tradiční dal-bhat či chapati. Za deset let to zde již asi nepůjde. Fotografickým koncertem treku je zachycení dotyků prvního a posledního světla na Manaslu. Po důkladné aklimatizaci a s rozumnou fotovýbavou překročíte sedlo Larkya La ve výšce 5150m.


Protiklad ticha a čisté přírody nabídne bujarým životem pulzující Kathmandu, hlavní město Nepálu. Je to ráj pro fotografování architektury, reportáží a dokumentů v metropoli, kde se mísí vlivy tradiční hinduistické a buddhistické kultury.

Vášnivá fotografka Helena Macenauerová

Helena Macenauerová je zkušená fotografka, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických a vzdálených míst (Himálaj, Kavkaz, Etiopie, Jihoafrická republika, Egypt, Island, hory Evropy), vždy se ale ráda vrací na Šumavu. Je spoluzakladatelkou webu FotoAparát.cz. Pod jejím vedením vznikly akce jako Setkání fotografů, FotoMaratony či FotoAkademie. Můžete ji znát jako lektora ve FotoInstitut.cz, autorku mnoha článků na webu FotoAparát.cz nebo z jejích přednášek na Setkání fotografů.

ZONE IMAGING Eco Zonefix práškový ustalovač na 1000 ml

ekologický a bez zápachu, práškový univerzální ustalovač

210,-
IRIX Key Ring stativová destička Arca

Velmi kvalitní zpracování v CNC technologii, Sada obsahuje: Irix přívěsek na klíče a stativovou desku, Speciálně navržený plochý tvar

470,-
FUJIFILM Instax Pal černý

Kapesní digitální fotoaparát, Ohnisko 16,25 mm (ekv. 35mm), USB-C port a Bluetooth

2 999,-
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...