Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou | FotoŠkoda

Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou

Termín: 27. 1. 2014
Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou
20. 1. 2014 | 3 minuty čtení

Nenechte si ujít poutavé vyprávění o Himálaji a treku okolo osmitisícovky Manaslu se zkušenou fotografkou Helenou Macenauerovou, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických míst. Přednáška proběhne v Langhans kavárně Člověka v tísni vchod z oddělení bazaru Centra FotoŠkoda.

Trek okolo osmitisícovky Manaslu. Kathmandu.

  • Přednáška s projekcí fotografií 17:00 – 19:30 v Langhans kavárně Člověka v tísni.
  • Maximální počet účastníků 30.

Registrace je již ukončena!

Cestovatelská fotografie patří mezi velmi časté žánry, spojuje v sobě zejména krajinářskou a portrétní fotografii spolu s reportáží a dokumentem. Navíc musí fotograf řešit nejrůznější problémy a bývá vystaven řadě ožehavých a nebezpečných situací. Odměnou mu však bývá, když zavítá do oblastí ještě nezasažených turistickým ruchem, často jedinečná možnost zachytit život a kulturu v tradiční podobě.

Osmitisícovka Manaslu

Jednou z takových oblastí je například Zadní údolí pod osmitisícovkou Manaslu, které bylo mnoho let pro cizince uzavřeno, a proto zde není turistický ruch tolik rozvinut jako u Everestu. Můžeme fotografovat lidi a jejich jedinečnou kulturu, posedět u ohně v kuchyni, kde vám připraví tradiční dal-bhat či chapati. Za deset let to zde již asi nepůjde. Fotografickým koncertem treku je zachycení dotyků prvního a posledního světla na Manaslu. Po důkladné aklimatizaci a s rozumnou fotovýbavou překročíte sedlo Larkya La ve výšce 5150m.


Protiklad ticha a čisté přírody nabídne bujarým životem pulzující Kathmandu, hlavní město Nepálu. Je to ráj pro fotografování architektury, reportáží a dokumentů v metropoli, kde se mísí vlivy tradiční hinduistické a buddhistické kultury.

Vášnivá fotografka Helena Macenauerová

Helena Macenauerová je zkušená fotografka, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických a vzdálených míst (Himálaj, Kavkaz, Etiopie, Jihoafrická republika, Egypt, Island, hory Evropy), vždy se ale ráda vrací na Šumavu. Je spoluzakladatelkou webu FotoAparát.cz. Pod jejím vedením vznikly akce jako Setkání fotografů, FotoMaratony či FotoAkademie. Můžete ji znát jako lektora ve FotoInstitut.cz, autorku mnoha článků na webu FotoAparát.cz nebo z jejích přednášek na Setkání fotografů.

CANON EW-88F Sluneční clona pro RF 15-35 2,8 L IS USM

Bajonetové uchycení, Chrání proti odleskům, Ochrání přední člen před poškozením

1 890,-
THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
HAHNEMÜHLE A4 Sample Pack Natural Line

Formát A4, 2x Bamboo, Hemp & Agave, Vysoký archivační potenciál

290,-
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...