Od 16. října do 31. prosince můžete prostřednictvím 10 velkoformátových uměleckých fotografiích Petra Jana Juračky nahlédnout do přírodovědných sbírek Národního muzea a prohlédnout si tak unikátní exponáty unikátním pohledem. Uvidíte exponáty z různých sbírek - např. mykologické, zoologické, herpetologické či paleontologické.
Víte, jaké poklady skrývají depozitáře Národního muzea? V Historické budově můžete od 16. října do 31. prosince na 10 velkoformátových fotografiích zhlédnout malou ochutnávku.
Na uměleckých fotogafiích od Petra Jana Juračky se vám nabízí unikátní pohled na exponáty, které člověk doposud znal pouze z vitrín. Jedna z vystavených fotografií se umístila na druhém místě na prestižní mezinárodní foografické soutěži v Tokiu v roce 2018 v kategorii Science. Na fotografií Petr zachytil střípky mykologické, ornitologické, herpetologické, entomologické, paleontologické a zoologické sbírky.
Petr má k přírodě blízko, a to nejen jako fotograf, ale také jako cestovatel a vědec. Vyučuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a vědu popularizuje. Účinkuje v pořadu Petrova divočina na TV Nova, který je součástí Magazínu Víkend, uvedl i vlastní seriál Ze života fotografa na Mall.tv. Spolupracoval také na tvorbě filmu Who´s Who in Mycology, který před dvěma lety získal v Las Vegas studentského Oscara.
S Petrem se na dvou přednáškách můžete potkat i na FotoŠkoda Festu.
chci ho slyšet ve světozoru chci vidět svět z ptačí perspektivy
16 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 2,7" LCD displej (16:9) rozlišení 230 tis. pixelů
Vykrytí senzoru APS-C, Ohnisko 27 mm (po přepočtu na kinofilm), Pevná clona f / 6,3
Skvělé pro dosažení filmového negativu s nízkým kontrastem, Optimalizováno pro logaritmické skenování filmů a tisk ECP filmů, Pokročilé aktivní chemické látky formulované pro zpracování filmů
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací
Rozumím