Produktové novinkyProduktové novinky

Hasseblad H5D-50c první stěna s CMOS snímačem

Hasseblad H5D-50c první stěna s CMOS snímačem
| 2 minuty čtení

Podle předběžných informací, kolujících na různých rumors fórech, by měla společnost Hasselblad představit v průběhu března 1. digitální stěnu s CMOS snímačem.

Po zahřívacím kole, kdy byly na výstavě CES 2014 v Las Vegas představeny některé novinky, se můžeme těšit na vyšší level. Ať už se jedná o nedávno oznámený CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 nebo středoformátový Hasselblad H5D-50c, který bude představen v březnu. A právě jemu se věnuje tento článek.

HASSELBLAD H5D-50C je celosvětově první 50Mpx středoformátová stěna s CMOS snímačem.

Hasselblad doposud používala u svých stěn CCD snímače, které byly velmi kvalitní, nicméně trpěly i některými nedostatky jako je např. horší rychlost snímání. Tomu by měl předejít model H5D-50c opatřený CMOS senzorem. Ten by měl poskytovat vyšší rychlost snímání, než je běžný snímek za vteřinu, umožňovat delší expoziční časy, lepší zobrazení živého obrazu (ve srovnání s předchozími CCD stěnami), a také si lépe poradit se šumem při vyšších ISO citlivostech. Podporována bude i funkce Multi-Shot. V porovnání s re-brandingem produktů SONY jde o chvályhodný krok správným směrem.

Průkopnická 50 megapixelová stěna se snímačem CMOS vychází z naší H5D - 50 stěny, ale na rozdíl od ní bude nabízet rychlejší rychlost snímání, umožní delší čas závěrky a lepší výkon při větším ISO. Také poskytne  výrazně lepší živé video v PHOCUS, a bude k dispozici i s funkcí multi-shot. Věříme, že bude představovat velmi zajímavou volbu pro ty profesionální fotografy, kteří preferují více univerzální fotoaparát, s nímž se snáze vypořádají s řadou fotografických disciplín, jež jim doposud unikali."

Řekl Ove Bengtsona, produktový manažer společnosti Hasselblad


Podrobnější informace i cena nového modelu H5D-50c budou dostupnější v březnu.

 

PENTAX krytka 49 mm pro 21/3,2 HD DA Ltd černá

Krytka na objektiv Pentax 21 mm f/3,2, Černá

660,-
LEICA CL VARIO KIT 18-56mm

24,2 Mpx APS-C CMOS snímač s poměrem stran 3:2, integrovaný EVF hledáček s rozlišením 2,36 mil. pixelů, zadní dotykový 3" displej a vrchní stavový monochromatický

98 990,-
SAMYANG 75 mm f/1,8 AF FE pro Sony E

E-Mount objektiv, Full-frame format, Portrétní objektiv

10 790,-

Související články

Canon vydává nový firmware pro kameru XF705

Canon vydává nový firmware pro kameru XF705

Panasonic LUMIX S 20-60 mm: Přivítejte nový objektiv!

Panasonic LUMIX S 20-60 mm: Přivítejte nový objektiv!

Novinka SONY ZV-1: vlogování v každém šroubku

Novinka SONY ZV-1: vlogování v každém šroubku

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím