Produktové novinkyProduktové novinky

Hasseblad H5D-50c první stěna s CMOS snímačem

Hasseblad H5D-50c první stěna s CMOS snímačem
| 2 minuty čtení

Podle předběžných informací, kolujících na různých rumors fórech, by měla společnost Hasselblad představit v průběhu března 1. digitální stěnu s CMOS snímačem.

Po zahřívacím kole, kdy byly na výstavě CES 2014 v Las Vegas představeny některé novinky, se můžeme těšit na vyšší level. Ať už se jedná o nedávno oznámený CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 nebo středoformátový Hasselblad H5D-50c, který bude představen v březnu. A právě jemu se věnuje tento článek.

HASSELBLAD H5D-50C je celosvětově první 50Mpx středoformátová stěna s CMOS snímačem.

Hasselblad doposud používala u svých stěn CCD snímače, které byly velmi kvalitní, nicméně trpěly i některými nedostatky jako je např. horší rychlost snímání. Tomu by měl předejít model H5D-50c opatřený CMOS senzorem. Ten by měl poskytovat vyšší rychlost snímání, než je běžný snímek za vteřinu, umožňovat delší expoziční časy, lepší zobrazení živého obrazu (ve srovnání s předchozími CCD stěnami), a také si lépe poradit se šumem při vyšších ISO citlivostech. Podporována bude i funkce Multi-Shot. V porovnání s re-brandingem produktů SONY jde o chvályhodný krok správným směrem.

Průkopnická 50 megapixelová stěna se snímačem CMOS vychází z naší H5D - 50 stěny, ale na rozdíl od ní bude nabízet rychlejší rychlost snímání, umožní delší čas závěrky a lepší výkon při větším ISO. Také poskytne  výrazně lepší živé video v PHOCUS, a bude k dispozici i s funkcí multi-shot. Věříme, že bude představovat velmi zajímavou volbu pro ty profesionální fotografy, kteří preferují více univerzální fotoaparát, s nímž se snáze vypořádají s řadou fotografických disciplín, jež jim doposud unikali."

Řekl Ove Bengtsona, produktový manažer společnosti Hasselblad


Podrobnější informace i cena nového modelu H5D-50c budou dostupnější v březnu.

 

THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
NiSi Mavic 3, ND16 filtr

Pro DJI Mavic 3, Ideální pro zatažené až jasné podmínky, Prodlužte rychlost závěrky snížením množství světla vstupujícího do fotoaparátu

890,-
NiSi Mavic 3, Natural Night filtr

Ideální pro noční scény a focení města v noci, Blokuje vlnové délky světla z běžných zdrojů světelného znečištění, Pro DJI Mavic 3

999,-

Související články

Fujifilm Instax Mini EVO: hybridní novinka v retro designu

Fujifilm Instax Mini EVO: hybridní novinka v retro designu

Canon EOS R5 C: první hybridní full frame kamera s 8K rozlišením

Canon EOS R5 C: první hybridní full frame kamera s 8K...

Nikon Z 400 mm f/2,8: inovace pro sportovní a wildlife fotografy

Nikon Z 400 mm f/2,8: inovace pro sportovní a wildlife...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...