FotokurzyFotokurzy

Fotolovy

Fotolovy
| 4 minuty čtení

Kurzy jsou zaměřené na fotografování divokých a ochočených zvířat. Účastnit se mohou začátečníci i pokročilí fotografové.

Vystihněte správný okamžik

Cílem kurzů je prohloubit si znalosti fotografování, naučit se zaostřit, exponovat i komponovat snímek, využívat techniku a blesky, kryty, maskování. Cílem kurzů je také, naučit se vystihnout správný okamžik a dobře nafotit divoké, ochočené nebo v zajetí chované zvíře. Na kurzech pořádaných ve spolupráci s Centrem FotoŠkoda, mají účastníci možnost bezplatného zapůjčení a vyzkoušení fotografické techniky.

Profesionální fotograf Rostislav Stach

Fotograf Rostislav Stach se specializuje na snímky naší fauny. Je členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapuje karibské ostrovy Nizozemských Antil. K 1. červnu 2010 měl za sebou účast na více než 95 výstavách, z toho bylo 26 výstav autorských. Na soutěžích Czech Press Photo získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu.V roce 2007 vydal úspěšnou knihu Fotolovy, následně Fotolovy II.

Fotografování dravců | termín se připravuje

 • Lokalita: Okolí Jihlavy, (nové lokality) ubytování ve Školícím středisku Erudito.
 • Cílem tohoto kurzu je zvládnutí techniky fotografování dravců a zvířat, naučit se správně ostřit, komponovat a exponovat snímek. Dále také zvládnutí fotografování dravců v letu. Účastníci se také naučí využívat prostředí ve kterém fotografují k získání co nejlepších snímků. V neposlední řadě se naučí používat svůj fotoaparát i blesk tak, aby z něj dostávali za každé situace co nejlepší výsledky.
 • Praktický trénink bude zahrnovat fotografování dravců, které přiveze a předvede profesionální sokolník Eda Školoud.
 • Fotografovat se bude: puštík obecný, sýček obecný, sova pálená, puštík bradatý, výr sibiřský, výr velký, raroh velký, káně harisovo a orel mořský. (Vzhledem k tomu, že jsou termíny vyhlašovány dlouho dopředu, může se seznam zvířat na fotografování ještě změnit).
 • Počet účastníků: max.10, minimum pro konání kurzu je 6, v případě zájmu se prosím přihlaste na r.stach@fotolovy.cz
 • Cena kurzu 3.900 Kč

Zoopark Chomutov

Kurzy budou individuální, vhodný termín je možné domluvit podle potřeby i na všední dny.

 • Lokalita: Zoopark Chomutov
 • Cílem kurzů je zvládnutí fotografické techniky a dále pak naučit se základům kompozice, správnému nastavení fotoaparátu pro různé způsoby fotografování ptáků, zvládnutí fotografování ptáků v letu i ptáků sedících ať už na hnízdech, stromech nebo na vodě.
 • Fotografovat se budou volně žijící ptáci v chomutovském Podkrušnohorském zooparku. Budou se fotografovat zde hnízdící volavky popelavé, kormoráni velcí, husy velké, kachny divoké, čápi bílí a pokud zde letos opět zahnízdí tak i racci bělohlaví, případně další volně žijící ptáci, kterých je zde na rybnících celá řada.
 • Počet účastníků: 1 - 5, v případě zájmu objednávat lze na adrese r.stach@fotolovy.cz
 • Cena kurzu 1.200,- Kč + vstupné do zooparku

Kurzy jsou většinou vícedenní, a proto jsou pro dospělé. Mladiství ve věku 15 - 18 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodiče.

SIGMA DP2 Quattro 30 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 30 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
RICOH Theta SC2 béžová

Automatická detekce obličejů a jejich centralizace v záběru, Korekce expozice a redukce šumu rozjasňující tváře, takže pokožka vypadá jasněji a lépe, 360° 4K video lze nahrát až do 3 minut s vestavěnou kapacitou paměti 14GB

7 790,-
MANFROTTO Element MII Carbon BK 4 Sec BH

komaptní/lehký stativ, materiál karbon/hliník, výška 164 cm

4 490,-

Související články

FotoŠkoda week: Vychutnejte si fotoinspiraci a videozábavu!

FotoŠkoda week: Vychutnejte si fotoinspiraci a videozábavu!

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Canon ZOOM 2020: Zaostřete na zvířata!

Canon ZOOM 2020: Zaostřete na zvířata!

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím