Na workshopu s Antonínem Kratochvílem | FotoŠkoda
FotoŠkoda FEST je v plném proudu!
Chci na festival!
20. 11. 2019 | 2 minuty čtení

Letos na podzim se dokončoval dokument Můj otec Antonín Kratochvíl. Protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostalo několik z našich kolegů jedinečnou příležitost učit se přímo od mistra, zúčastnit se jeho workshopu (a objevit se v dokumentu). V krásném industriálním prostoru staré papírny fotili půvabnou tanečnici zahalenou v mlze a vy se můžete podívat, jak to probíhalo!

Workshop s legendou

Loni na podzim jste si mohli vydražit fotografii legendy české fotografie Antonína Kratochvíla. Letos na podzim se dotáčel celovečerní dokument s názvem Můj otec Antonín Kratochvíl režisérky Andrey Sedláčkové, na jehož podporu se aukce fotografií konala.

Dokument vznikal v produkci společnosti Punk Film v koprodukci s Českou televizí, a protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostali někteří z nás jedinečnou příležitost učit se od mistra. Snímek vstoupí do kin v roce 2020 a některé z našich kolegů tam možná zahlédnete. :)

V krásném industriálním prostoru opuštěné papírny měli možnost fotit tanečnici nasvícenou světly a zahalenou v mlze. Pod vedením Antonína Kratochvíla, který jim předal své zkušenosti a ukázal jim, jak mohou s modelkou, světly i prostorem pracovat, vytvořili naši kolegové sety působivých snímků, které si můžete prohlédnout v galerii.

Nezůstalo ale jen u toho, po samotném focení se fotky s radou Antonína Kratochvíla upravovaly a vybíraly, protože to je v celém procesu jedna z nejtěžších věcí. V galerii tak můžete vidět, jak kolegové vybrali, jak šťastnou ruku při focení i třídění měli i jak kompozice a úprava fotek ovlivní jejich celkové vyznění. S jejich pomocí i prostřednictvím backstagových fotografií se tak můžete společně s nimi přenést na workshop. Přejeme příjemný zážitek!

Fotograf Antonín Kratochvíl

Autor úvodní fotografie: Jakub Valdivia

CANON EOS R6 Mark II
CANON EOS R6 Mark II

Rozlišení 24,1 Mpx / obrazový procesor DIGIC X, Rozsah citlivosti až ISO 102 400, AF s technologií Dual Pixel CMOS AF II

63 990,-
CANON EOS R8
CANON EOS R8

Kompaktní fotoaparát pro focení i natáčení videa, Full frame snímač s rozlišením 24,2 Mpx, Dual Pixel CMOS AF II ostření s detekcí objektů, lidí a zvířat včetně ostření na oko

43 990,-
CANON EOS RP
CANON EOS RP tělo

54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S, 26,2 Mpx snímač velikosti FF, Výkonný procesor DIGIC 8

22 290,-

Související články

Canon ZOOM 2023

Canon ZOOM 2023

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Rozšířená 4 letá záruka na SIGMA objektivy

Rozšířená 4 letá záruka na SIGMA objektivy

Další Fotokurzy

Canon ZOOM 2023

Canon ZOOM 2023

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Téma měsíce února: Externí blesky

Téma měsíce února: Externí blesky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...