Aktuality z fotosvětaFotokurzyAktuality z fotosvěta,Fotokurzy

Na workshopu s Antonínem Kratochvílem

| 2 minuty čtení

Letos na podzim se dokončoval dokument Můj otec Antonín Kratochvíl. Protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostalo několik z našich kolegů jedinečnou příležitost učit se přímo od mistra, zúčastnit se jeho workshopu (a objevit se v dokumentu). V krásném industriálním prostoru staré papírny fotili půvabnou tanečnici zahalenou v mlze a vy se můžete podívat, jak to probíhalo!

Workshop s legendou

Loni na podzim jste si mohli vydražit fotografii legendy české fotografie Antonína Kratochvíla. Letos na podzim se dotáčel celovečerní dokument s názvem Můj otec Antonín Kratochvíl režisérky Andrey Sedláčkové, na jehož podporu se aukce fotografií konala.

Dokument vznikal v produkci společnosti Punk Film v koprodukci s Českou televizí, a protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostali někteří z nás jedinečnou příležitost učit se od mistra. Snímek vstoupí do kin v roce 2020 a některé z našich kolegů tam možná zahlédnete. :)

V krásném industriálním prostoru opuštěné papírny měli možnost fotit tanečnici nasvícenou světly a zahalenou v mlze. Pod vedením Antonína Kratochvíla, který jim předal své zkušenosti a ukázal jim, jak mohou s modelkou, světly i prostorem pracovat, vytvořili naši kolegové sety působivých snímků, které si můžete prohlédnout v galerii.

Nezůstalo ale jen u toho, po samotném focení se fotky s radou Antonína Kratochvíla upravovaly a vybíraly, protože to je v celém procesu jedna z nejtěžších věcí. V galerii tak můžete vidět, jak kolegové vybrali, jak šťastnou ruku při focení i třídění měli i jak kompozice a úprava fotek ovlivní jejich celkové vyznění. S jejich pomocí i prostřednictvím backstagových fotografií se tak můžete společně s nimi přenést na workshop. Přejeme příjemný zážitek!

Fotograf Antonín Kratochvíl

Autor úvodní fotografie: Jakub Valdivia

CANON EOS R5
CANON EOS R5

Nově navržený snímač CMOS, 5 osá stabilizace obrazu ve fotoaparátu s výkonem až 7 EV, Nepřetržité snímání 20 snímků / s

122 990,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

28 990,-
CANON EOS R6
CANON EOS R6

Senzor CMOS, Full Frame s rozlišením 20 MP, DIGIC X Image Processor

73 990,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Další Fotokurzy

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Jedeme on-line a jsme tu stále pro vás!

Jedeme on-line a jsme tu stále pro vás!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím