Na workshopu s Antonínem Kratochvílem | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvětaFotokurzy

Na workshopu s Antonínem Kratochvílem

20. 11. 2019 | 2 minuty čtení

Letos na podzim se dokončoval dokument Můj otec Antonín Kratochvíl. Protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostalo několik z našich kolegů jedinečnou příležitost učit se přímo od mistra, zúčastnit se jeho workshopu (a objevit se v dokumentu). V krásném industriálním prostoru staré papírny fotili půvabnou tanečnici zahalenou v mlze a vy se můžete podívat, jak to probíhalo!

Workshop s legendou

Loni na podzim jste si mohli vydražit fotografii legendy české fotografie Antonína Kratochvíla. Letos na podzim se dotáčel celovečerní dokument s názvem Můj otec Antonín Kratochvíl režisérky Andrey Sedláčkové, na jehož podporu se aukce fotografií konala.

Dokument vznikal v produkci společnosti Punk Film v koprodukci s Českou televizí, a protože je Centrum FotoŠkoda jedním z partnerů projektu, dostali někteří z nás jedinečnou příležitost učit se od mistra. Snímek vstoupí do kin v roce 2020 a některé z našich kolegů tam možná zahlédnete. :)

V krásném industriálním prostoru opuštěné papírny měli možnost fotit tanečnici nasvícenou světly a zahalenou v mlze. Pod vedením Antonína Kratochvíla, který jim předal své zkušenosti a ukázal jim, jak mohou s modelkou, světly i prostorem pracovat, vytvořili naši kolegové sety působivých snímků, které si můžete prohlédnout v galerii.

Nezůstalo ale jen u toho, po samotném focení se fotky s radou Antonína Kratochvíla upravovaly a vybíraly, protože to je v celém procesu jedna z nejtěžších věcí. V galerii tak můžete vidět, jak kolegové vybrali, jak šťastnou ruku při focení i třídění měli i jak kompozice a úprava fotek ovlivní jejich celkové vyznění. S jejich pomocí i prostřednictvím backstagových fotografií se tak můžete společně s nimi přenést na workshop. Přejeme příjemný zážitek!

Fotograf Antonín Kratochvíl

Autor úvodní fotografie: Jakub Valdivia

CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

29 990,-
CANON EOS 5D Mark IV
CANON EOS 5D Mark IV

full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+, ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení, širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)

65 590,-
CANON PowerShot G7 X Mark III
CANON PowerShot G7 X Mark III černý

20,1 Mpx 1" CMOS skládaný snímač, Špičkový kompaktní fotoaparát s velkým výkonem, Objektiv s vysokou světelností f/1,8 až 2,8 a 4,2x zoomem

17 490,-

Související články

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Další Fotokurzy

Naučte se létat s dronem na našich kurzech

Naučte se létat s dronem na našich kurzech

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme (Rozhovor)

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...