VýstavyVýstavy

Formuli 1 na dotek: výstava fotografií Jiřího Křenka

Termín: 4. 12. - 12. 1. 2020| Místo: Czech Photo Centre
Formuli 1 na dotek: výstava fotografií Jiřího Křenka
| 2 minuty čtení

Sledujete Formuli 1? Pak vězte, že od 4. 12. 2019 do 12. 1. 2020 si budete moci v Czech Photo Centre prohlédnout okamžiky z této série, které zachytil fotograf Jiří Křenek. Ten Formuli 1 fotí již 25 let a měl čest fotografovat i jedničku Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona.

Formule 1 očima Jiřího Křenka

Díváte se na Formuli 1? Jiří Křenek závody této série fotí přes 20 let, několik z nich fotil i jedničku Michaela Schumachera. Od 4. prosince do 12. ledna si jeho snímky včetně unikátní zvětšeniny 245 x 165 cm, která zobrazuje právě Michaela Schumachera a byla poutačem Křenkovy výstavy v Ludwig Muzeu v Koblenzi v Německu, a vítězné fotografie z prestižní evrospké soutěže GRAND PRIX DE LA PLUS BELLE PHOTO DE L’ANNÉE, v jejímž klání zvítězil jako první fotograf ze střední a východní Evropy vůbec v roce 2004.

O autorovi

Jiří Křenek se narodil v roce 1974, vystudoval fotografickou střední školu a vzdělání zakončil magisterským titulem v roce 2001 na Institutu tvůrčí fotografie.

Na učilišti v Praze i na dalším studiu na Slezské univerzitě v Opavě jsem měl moc dobré učitele, Jiřího Škocha, Aleše Kuneše a na univerzitě i mistry oboru Jindru Štreita a Profesora Vladimíra Birguse.

Věnoval se civilním dokumentům porevoluční doby (Hypermarkety, Mobily, Městečka), nyní se již 25 let plně věnuje focení Formule 1. Na tuto činnost obdržel od pořadadatele speciální akreditaci. Již řadu let fotí pro stáj Mercedes, kde měl čest fotit Michaela Schumachera a nyní Lewise Hamiltona.

LAOWA 9 mm f/5,6 FF RL pro L-mount

Objektiv L-Mount, Rozsah clony: f / 5,6 až f / 22, Dva mimořádně nízké rozptylové prvky

26 790,-
LAOWA 45 mm f/0,95 Argus FF pro Sony E

Laowa Argus s bajonetem pro Sony E, Určeno pro full-frame senzor, Vysoká světelnost f/0,95 až f/16

24 890,-
F-STOP Tilopa DuraDiamond - Cypres

objem 50 l, materiál DuraDiamond™ - lehčí, pevnější a odolnější vůči vlivům počasí, hliníkový rám pro přenesení váhy z ramen na boky

9 790,-

Související články

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...