VýstavyVýstavy

Tenkrát na Spartě: Výstava fotografií Zdeňka Lhotáka

Termín: 4. 12. - 21. 12. 2019| Místo: Galerie 1
| 2 minuty čtení

Fotbal je podívaná se vším všudy. Zdeněk Lhoták v 80. letech coby fotograf Sparty zachytil bezpočet emočně nabitých situací během zápasů i mimo ně i chvilky relaxace v kabině a soukromí fotbalových hvězd. Na unikátní snímky se můžete až do 21. prosince podívat v Galerii 1 ve Štěpánské ulici.

Na hřišti, v kabině, v soukromí

Vrcholový sport je především podívaná a o fotbale to platí dvojnásob. Fotografovi Zdeňkovi Lhotákovi, který na svých snímcích zachycuje člověka a živě se o něj zajímá, se v 80. letech naskytla vynikající příležitost dokumentovat fanoušky i hráče ve vypjatých situacích zápasu i mimo ně. Stal se tehdy fotografem Sparty a nahlédl i do zákulisí a soukromí hráčů - kupříkladu Jan Berger ho pozval fotit k sobě do bytu.

Lhoták na svých fotografiích zachytil fotbalové hvězdy, jejichž život se ale neskládá jen z radovánek a setkání s fanoušky, ale zejména z tvrdých povinností náročných jak na psychiku, tak na tělo. Ukazuje je tak neidealizované, tak, jak je fanoušci běžně nevidí, neubírá jim ale nic z jejich lidskosti, nebo i fanfarónství. Zachycuje jejich překvapení z náhlé slávy i obavy z toho, jak rychle může pominout.

Tyto unikátní fotografie si budete moci prohlédnout do 21. prosince v Galerii 1 ve Štěpánské ulici a následně také v knize nesoucí stejný název jako výstava - Tenkrát na Spartě.

Výstava fotografií Zdeňka Lhotáka Tenkrát na Spartě

LEICA S3 tělo

Kompaktní středoformát, 64MP CMOS senzor, Fyzická velikost senzoru 30x45mm

483 590,-
VOIGTLÄNDER 90 mm f/2,8 Apo-Skopar pro M-bajonet černý

Apochromatický designeliminuje chromatickou aberaci, Optická konstrukce optimalizovaná pro digitální obrazové snímače, Vysoce pevný a odolný celokovový tubus objektivu

18 590,-
HAMA WORLD 10x15/200, popisové štítky

200 fotografií formátu 10 x 15 cm, pevná lepená vazba, desky z laminovaného papíru

250,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím