Leica M10 Monochrom: černobílé kouzlo pokračuje

Leica M10 Monochrom: černobílé kouzlo pokračuje

Leica M10 Monochrom: černobílé kouzlo pokračuje

Dnes ve tři hodiny oznámila společnost Leica nový model Leica M10 Monochrom. Čas a trendy se tomuto výrobci prostě vyhýbají - v Leice vládne nadčasovost. V době, kdy ostatní výrobci s rozmyslem řeší čísla a poklesy, německý výrobce přijde opět s dálkoměrem a co víc, opět s monochromatickým podáním, které je oblíbené u mnoha fotografů.

Ultimátní ostrost a přesnost reprodukce - Leica M10 Monochrom

Léty budovaný design se mění minimálně, na co také měnit osvědčené. Takže jak už název napovídá, bylo použito tělo Leica M10. Pokud předchozí verze monochromu Typ 246 vykazovala alespoň nějaká zaoblení v rámečcích, přechodech u ovládacích tlačítek atd. u M10 Monochromu je nečekejte vůbec. Jde o krásnou chladně strohou a ušlechtilou záležitost - zkrátka dáma na první pohled.

Proč po M10 Monochrom pokukovat?

To je to zjevné. A co uvnitř? Proč po M10 Monochromu pokukovat, proč toužit po fotoaparátu, který fotí jen černobíle?

Leica v tomto ohledu razí návrat ke kořenům - k podstatě focení. A stejně jako v designu povrchu fotoaparátu i uvnitř musí pryč všechny zbytečnosti.

Zbytečností se rozumí Bayreova maska, která zprostředkovává barevné vnímání fotoaparátu. Důvody jsou jednoduché, výsledkem je ultimátní ostrost, přesnost reprodukce a černobílá fotka je podstatou fotografie - žádné rozptylování barvami, pěkně rovnou k myšlence a příběhu záběru. Vedlejší projevy, jako je absence barevného šumu při vysokých citlivostech, už můžete tedy vnímat vlastně jen jako bonus. 

Zásadní novinkou, kterou se M10 Monochrom od Leica M10 i od Typu 246 liší, je rozlišení navýšené z 24 na 41 Mpx. Takže přece jen zdokonalení dokonalého.

Zjistit více info o Leica M10 Monochrom

Podobné články

Canon EOS 850D, EOS R5, objektiv a tiskárna: novinky od Canonu!
Canon EOS 850D, EOS R5, objektiv a tiskárna: novinky od...

13. 2. - Po Nikonu a Olympusu nyní představuje novinky i Canon. Je mezi nimi APS-C zrcadlovka pro nadšence EOS 850D, objektiv...

Představujeme Olympus E-M1 Mark III a objektiv 12-45 mm f/4!
Představujeme Olympus E-M1 Mark III a objektiv 12-45 mm f/4!

12. 2. - S přicházejícím jarem se hlásí také novinky Olympus! Představujeme vám třetí generaci modelu E-M1, která nadchne...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací