FotokurzyFotokurzy

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol. V

Termín: 12. 9. - 20. 9. 2020
| 3 minuty čtení

Letos se již popáté můžete spolu s Jindřichem Štreitem vydat do rumunské vesnice Šumice, která je z banátských českých vesnic nejméně zasažena turismem. Dílna se již podruhé zaměří na práci na připravované knize o Šumici. Fotodílna se koná v přesunutém termínu od 12. do 20. září.

Rok knihy již podruhé na fotodílně v rumunské Šumici

Letos se již popáté můžete s Jindřichem Štreitem, Romanem Francem a Gabrielou Kolčavovou vydat do rumunského Banátu a v rámci fotodílny vytvářet fotografický dokument. Důraz bude na práci na připravované knize o vesnici Šumice, kde se fotodílna tradičně odehrává.

Šumice je z banátských vesnic nejdál, díky čemuž ji turismus nezasáhl tolik jako ostatní české vesnice. Poskytuje tak prostor pro ucelený obraz výjimečné komunity, která v Rumunsku žije.

Pro dílnu je zásadní blízkost, kterou mohou studenti zažít díky vřelým vztahům Jindřicha Štreita s místními rodinami. Studenti tak mohou získat nejen silné a působivé dokumentární fotografie, ale také výjimečnou a cennou životní zkušenost.

Bydlet a stravovat se budou studenti přímo v rodinách a budou tak maximálně zapojeni do každodenního života místních. V dílně můžete pracovat s jakýmikoli fotografickými technikami - předtisková příprava a tisk potom proběhne pod vedením Ondřeje Žižky z firmy Fotografiks.

Jak už bylo naznačeno výše, nejedná se o pouhý fotografický workshop. Studenti budou po celou dobu střádat nejen vizuální, ale i textové a poslechové záznamy, které utvoří ucelený soubor. Nedílnou součástí dílny jsou také inspirativní přednášky, každodenní společné projekce s konzultací nad fotografiemi s Jindřichem Štreitem, Romanem Francem a Gabrielou Kolčavovou.

Více o fotodílně

  • termín: 12. - 20. 9. 2020
  • počet studentů: 10
  • cena: 24 900,-
  • cena zahrnuje: kurzovné, dopravu a ubytování s plnou penzí, digitální úpravu fotografií, předtiskové přípravy a každodenní tisk včetně kvalitního fotografického papíru a dalšího materiálu potřebného k přípravě knižního alba
  • místo a čas odjezdu: Brno, 12. 9. v 6:30
  • místo a čas příjezdu: Brno, 20. 9. okolo 17:00

Další informace získáte a hlásit na fotodílnu se můžete na e-mailech: gabykolcavova@yahoo.com nebo roman@romanfranc.cz.

Dokument o Banátu si můžete poslechnout zde.

B+W filtr ochranný T-Pro 007 MRC nano 46 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

1 820,-
Annie Leibovitz - WONDERLAND

více než 50 let díla Annie Leibovitz, předmluva Annie Leibovitz a Anny Wintour, 350 fotografií, některé publikované poprvé

2 490,-
PANODIA GREENARTH LIBELLULE klasické/100 stran

až 600 fotografií formátu 10 x 15 cm, bílé listy proložené pergamenovým papírem, desky z recyklovaného papíru

1 590,-

Související články

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme (Rozhovor)

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme...

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím