VýstavyVýstavy

Martin Stranka v Galerii Mánes vystaví všechna svá díla

Termín: 3. 3. - 31. 3. 2020| Místo: Galerie Mánes
Martin Stranka v Galerii Mánes vystaví všechna svá díla
| 3 minuty čtení

Od 3. do 31. 3. můžete v Galerii Mánes zhlédnout dosud největší retrospektivní výstavu světově uznávaného českého fotografa Martina Stranky. Najdete na ní jeho kompletní dílo i dosud nevystavované portréty. Autor bude navíc na výstavě každý den přítomný, takže si s ním o jeho tvorbě můžete popovídat osobně.

Největší retrospektivní výstava Martina Stranky

Světově oceňovaný český fotograf Martin Stranka se narodil v Mostě a dětství i dospívání prožil v Litoměřicích. Umění nikdy nestudoval, fotografie mu sloužila jako terapie po ztrátě blízkého člověka a stala se z ní životní vášeň i práce.

Za 14 let práce Martin Stranka sesbíral téměř 100 mezinárodních ocenění v oblasti fotografie a jeho snímky jsou k vidění v galeriích po celém světě. V Galerii Mánes 3. 3. započne jeho dosud největší retrospektivní výstava nazvaná Dechem, kde najdete jeho kompletní dílo včetně dosud nevystavovaných uměleckých portrétů. Výstava trvá do 31. 3. 2020, navštívit ji můžete každý den od 11 do 20 hodin.

Martin na svých fotografiích stírá hranici mezi skutečností a sny a fotografie je pro něj prostorem, kde nalézá rovnováhu a klid. Najdete na nich symboliku zvířat a vytváří jedinečný soubor, který je nejžádanější mezi galeriemi i sběrateli po celém světě. Mezi všemi jeho díly najdete spojovací témata a motivy.

Chcete-li se o Martinovi dozvědět více, můžete se s ním setkat osobně na výstavě, kde bude přítomný po celou dobu, nebo si přečtěte třídílný rozhovor na našem blogu: 1. díl, 2. díl a 3. díl.

Výstavní síň Mánes byla postavena v roce 1930. Stojí na betonových pilířích nad ramenem Vltavy protékajícím mezi Masarykovým nábřežím a Slovanským ostrovem. Díky jedinečnému funkcionalistickému provedení budovy, která je dodnes architektonickou legendou, je návštěva Mánesa spjata nejen s možností navštívit umění a obdivovat dokonalost této stavby, ale také si vychutnat výhled na krásná pražská zákoutí v přímé blízkosti dalších Pražských dominant, jakými jsou Národní divadlo a Tančící dům.

přečíst 1. díl rozhovoru     přečíst 2. díl     přečíst 3. díl

CANON EOS 850D
CANON EOS 850D tělo

24,1Mpx snímač typu Dual Pixel CMOS, Formát APS-C, 7 snímků za sekundu

24 790,-
RAY MASTERS adaptér Pocket 40,5 mm

Adaptér Ray Master o průměru 40,5 mm kompatibilní s držákem Pocket pro 75 x 90 mm (naleznete v příslušenství produktu)

270,-
PENTAX krytka 49 mm pro 21/3,2 HD DA Ltd černá

Krytka na objektiv Pentax 21 mm f/3,2, Černá

660,-

Související články

Petr Jan Juračka: Dronovky

Petr Jan Juračka: Dronovky

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím