Vítězem národní ceny Sony World Photography Awards je Jan Šimon

Vítězem národní ceny Sony World Photography Awards je Jan Šimon

Vítězem národní ceny Sony World Photography Awards je Jan Šimon

Známe vítěze národních cen prestižní soutěže Sony World Photography Awards! Českou národní cenu si odnáší Jan Šimon se snímkem Wondering monkey, na Slovensku zvítězila Jana Fašungová s fotografií The End of Love.

Národní cenu pro Českou republiku letos získal Jan Šimon

Sony World Photography Awards se těší velké prestiži a pro oceněné fotografy znamená úspěch velkou motivaci. Nyní už známe vítěze národních cen a nejlepším českým účastníkem soutěže se stal Jan Šimon s fotografií Wondering monkey, s níž se zúčastnil otevřené soutěže v kategorii Svět přírody.

Wondering monkey © Jan Šimon

Šimon zvítězil v anonymním hlasování poroty a získal fotoaparát Sony Alpha A7 III. Snímek zachytil v Indonésii a při pohledu na opici byl udiven tím, jaká podoba je mezi opicemi a námi.

Jak jednou řekl jeden z mých oblíbených umělců: 'Každé dítě je umělcem. Problém je v tom zůstat umělcem, jakmile vyrosteme.' Takže přeji všem, aby zůstali dítětem navždy.

Na Slovensku vyhrála Jana Fašungová

Slovenskou národní cenu si odnáší Jana Fašungová s fotografií The End of Love, s níž soutěžila v kategorii Portrét.

The End of Love © Jana Fašungová

Je pre mňa veľkou cťou, že porotu zloženú z odborníkov vo fotografii oslovila práve moja fotografia a že ich zaujala emócia, ktorá sa v nej skrýva. Táto súťaž je jednou z najprestížnejších a najväčších fotografických súťaží na svete a uspieť v nej je naozaj niečo výnimočné. Toto víťazstvo pre mňa znamená o to viac, že moja cesta k fotografii nebola priama. Po pätnástich rokoch, ktoré som strávila ako právnička v korporácii, som sa začala fotografii venovať profesionálne iba nedávno.

Národní ceny Sony World Photography Awards

Tato ocenění mají podpořit regionální komunity fotografů a udělují se fotografům z více než 63 zemí světa. Zároveň mají autoři možnost představit svou práci na výstavě Sony World Photography Awards 2020, kterou bude možné zhlédnout od 17. dubna do 4. května v londýnské galerii Somerset House.

Letos bylo do soutěže přihlášeno rekordních 345 000 snímků, 190 000 z nich do otevřené soutěže, z níž se vybírají vítězové národních cen.

Kategorie v soutěži Sony World Photography Awards

V rámci SWPA lze bojovat o vavříny v těchto soutěžích:

  • profesionální soutěž - zúčastnit se lze s ucelenými soubory děl v 10 kategoriích (letos je mezi nimi také nová kategorie, Životní prostředí)
  • otevřená soutěž - zúčastnit se lze s jednotlivými fotografiemi v 10 kategoriích
  • soutěž pro mladé fotografy - je určená pro autory ve věku 12-19 let, kteří zasílají jednotlivé snímky
  • studentská soutěž - je určená pro akademické instituce, kteří soutěží se sérií fotografií na téma Invisible Lines, vybraní fotografové následně soutěží se sérií snímků na další téma
  • národní ceny - vybírá se mezi snímky z otevřené soutěže od fotografů z více než 63 zemí světa

Podobné články

Soutěžte na instagramu s krajinou zalitou sluncem
Soutěžte na instagramu s krajinou zalitou sluncem

3. 4. - Konečně jsme se dočkali. Je tu jaro, které nám snad pomůže s překonáním současné situace. Přijdete se do naší...

Pět tipů Hannah Couzens, jak se okamžitě fotit lepší portréty
Pět tipů Hannah Couzens, jak se okamžitě fotit lepší...

3. 4. - Fotíte portréty, ale pořád to není ono? Podívejte se na pět tipů fotografky a ambasadorky Sony Hannah Couzens, díky...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací