Závěru února dominovala Fujifilm X-T4 | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Závěru února dominovala Fujifilm X-T4

Závěru února dominovala Fujifilm X-T4
2. 3. 2020 | 3 minuty čtení

Devátý týden roku 2020 byl plný dojmů z představení Fujifilmu X-T4, takže jste možná přehlédli, že World Press Photo oznámil finalisty pro tento rok a že Andrea Sedláčková dokončila celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl.

Antonín Kratochvíl v celovečerním dokumentu

Po dvou letech byl dokončen dokument o českém fotografovi s celosvětovým věhlasem Antonínu Kratochvílovi.Rádi vystupujeme v podobných projektech jako generální partner. Malá ochutnávka(Zdroj: F22)

 

 

Fujifilm X-T4

Od středy se plní weby převážně titulky s Fujifilmem X-T4. Počínaje představením, prvními dojmy až po rchlorecenze.

 

 

 

 

Leica M10 Monochrom

Bylo příjemné na chvíli utéct z horečky panující kolem X-T4 do černobílého světa a otestovat si novinku v podobě monochromatického dálkoměru M10 ikonické Leicy. Vy podobnou možnost můžete mít toto úterý.

 

 

 

World Press Photo: NEJ pro tento rok

WPP minulý týden oznámila nominované snímky 44 fotografů v soutěžních kategoriích včetně nominací na nejlepší snímek a sérii roku. Výběr proběhl z původních 73 000 snímků, které zaslalo na 4 282 fotografů ze 125 zemí. (Zdroj a finalisté: WPP)

 

 

Objektivy Canon RF v roce 2020

V minulých týdnech nás společnost Canon zasypala celou řadou novinek, tím řádně ukrojila z koláče plánovaných a potvrzených objektivů RF pro tento rok. Ale stále se můžeme těšit na zajímavou pětici Canon RF 10-24 mm f/4L USM, Canon RF 35 mm f/1,2 l USM, Canon RF 50 mm f/1,8 MAKRO IS STM, Canon RF 85 mm f/1,8 IS STM a Canon RF 70-135 mm f/2L USM. (Zdroj: canonrumors)

 

Nový patentovaný RF vzorec

Mezitím v Canonu nezahálí a v Japonsku se objevil patent představující optickou soustavu RF 13-21 mm f / 2,8. Podobných patentů probíhá bezpočet. Tento specifický optický vzorec se nejspíš nestane koncovým produktem, ale pravděpodobně bude součástí vývoje ultraširokoúhlého objektivu, nebo dojde během dalšího vývoje k posunutí na trochu konvenčnější ohniska.

 

Sony IM671AQR nový super APS-C senzor 

Sony IM671AQR je datový list Sony pro budoucí senzor APS-C se 43 MPX, BSI a s 8K/12 bit. videem. Co s takovým pohádkovým senzorem? Může být uložen zatím “k ledu” (viz. 41 MPX 8K senzor pro MTF oznámený v září 2019) Může být využit přímo pro produkty Sony. A nebo s největší pravděpodobností půjde o senzor pro jinou společnost. V tomto případě se nabízí nejvíc Fujifilm, kam krásně zapadá do konceptu řady X-H nebo T. Tuto teorii podporuje i nedávné prohlášení Sony o směřování výrobních kapacit DRAM z fota do konzole PS5. (Zdroj: eoshd)Autor: Bohuslav Brož

KODAK Ektar H35 Half Frame Camera 22 mm f/9,5 hnědý

Filmový materiál: kinofilm 135 (2x půlsnímek na políčko), Ohnisková vzdálenost: 22 mm, Clona: f/9,5 (2-prvkové optické akrylátové sklo)

1 890,-
FOMEI LED DMX 300B

Perfektní pro natáčení rozhovorů, Hodí se pro focení v ateliéru i na lokaci, Možnost modifikace světla prostřednictvím Bowens bajonetu

18 990,-
Kalendář 2023 NAKED 29,7x42cm

Formát: A3, Výška: 42,3 cm, Šířka: 29,7 cm

269,-

Související články

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...