Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Zákulisí výroby Canonu, Fuji a vítězné snímky UPY 2020

Zákulisí výroby Canonu, Fuji a vítězné snímky UPY 2020
| 3 minuty čtení

První březnový týden nás zaujaly aktuální zajímavosti z dílen Canonu a Fujifilmu. Za zmínku stojí výsledky soutěže Underwater Photographer of the Year ale i celosvětové výsledky prodejů fotoaparátů. Po dlouhé době bylo také slyšet o úzkoprofilové Phase One.

Underwater Photographer of the Year zná letošní vítěze

55. ročníku soutěže Underwater Photographer of the Year 2020 se zúčastnilo přes 5500 snímků ze 70 zemí. Soutěží se v mnoha kategoriích. Absolutním vítězem se stal „Zmrzlý mobilní dům“ francouzského fotografa Grega Lecouera. (Zdroj: UPY2020)

 

Fujifilm X-T4 má paralelní výrobu ve dvou zemích

Proč se většina našich technických mazlíčků vyrábí v Číně, Taiwanu a pod. je zřejmé. Zvláštním úkazem je Fujifilm X-T4, ten se rodí na dvou místech najednou a to v čínských i japonských závodech. Japonská produkce je určena pro USA. Důvod není protekce části trhu, protože jsou použity stejné standardy a záruky kvality. Pravým důvodem může být právě ekonomická stránka, byť to zní nelogicky. Daňová zátěž, kterou uvalilo předloni USA na dovoz z Číny, je totiž vyšší než náklady zdvojení a přímou výrobu v Japonsku. (Zdroj: Instagram)

Rozdíl prodejů fotoaparátů v roce 2019 a 2020

CIPA zveřejnila v minulém týdnu statistiku prodeje DSC (Digital Still Cameras) za leden 2020 v celosvětovém měřítku . Statistika je samozřejmě nuda, ale v tomto případě nelichotivá nuda. Pokud by chtěl někdo nadále rozebírat čísla z obrázku: profesionálních DSC s výměnným objektivem (zrcadlovek a bezzrcadlovek) se ve světě prodalo cca. 446 330 (pro srovnání v lednu 2019 jich bylo 546 188) a Profesionálních DSC s vestavěným objektivem (kompaktních fotoaparátů s manuálním nastavením) se v lednu 2020 prodalo 358 316 (oproti loňskému roku, kdy jich bylo 455 210) (zdroj: CIPA)

Canon přerušuje provoz

Společnost Canon uvedla, že pozastaví provoz ve svých pěti továrnách v Kyushu, které vyrábějí fotoaparáty a související produkty. Odstávka je předběžně datována na cca. necelé dva týdny od 2. do 13.03. Příčinou je nestabilní dodávka dílů z koronaviru zasažené Číny. (Zdroj: Nikkei)

 

Canon: vítej zpět, milý tradiční joysticku!

Nové fotografie Canon EOS R5 ukazují, že mimo jiné fyzické změny nepokračuje dotyková lišta M-Fn (Touch Bar). Důvody by mohly být dva: podle všeho jde o poměrně dumpingovou položku a v reakci uživatelů se tento prvek setkal spíš se zápornou reakcí. (Zdroj: DC Watch

 

Bezkonkurenční dynamický rozsah Dual Exposure z laboratoře Phase One

Nový systém Phase nepoužívá bracketing jako takový, ale zachycuje dva obrazy současně (pomocí elektronické závěrky) a ukládá je do nového formátu dvojitého expozice, který je připraven ke zpracování pomocí Capture One. Výsledek je razantně lepší a hlavně přirozenější než běžná obnova tmavých oblastí z jediného expozice. (Zdroj: Phase One)

 

Autor: Bohuslav Brož

SWAROVSKI NL PURE 8x32 Green - dalekohled

Zorné pole (vzdálenost 1km) 150 metrů, Minimální zaostřitelná vzdálenost 2 metry, Známá optická kvalita dalekohledů Swarowski

60 990,-
TTARTISAN 35 mm f/1,4 pro MFT

Objektiv s bajonetem MFT, Micro 4/3 senzory (Olympus, Panasonic), Ohnisko 35 (56 ekv. 5 mm)

2 990,-
CALIBRITE ColorChecker Grey Balance Mini

Šedá tabulka 18%, Rozměry cca: 65×115 mm, Pro přesné barvy

1 350,-

Související články

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den...

Bazar FotoŠkoda v novém

Bazar FotoŠkoda v novém

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím