Zákulisí výroby Canonu, Fuji a vítězné snímky UPY 2020 | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Zákulisí výroby Canonu, Fuji a vítězné snímky UPY 2020

Zákulisí výroby Canonu, Fuji a vítězné snímky UPY 2020
9. 3. 2020 | 3 minuty čtení

První březnový týden nás zaujaly aktuální zajímavosti z dílen Canonu a Fujifilmu. Za zmínku stojí výsledky soutěže Underwater Photographer of the Year ale i celosvětové výsledky prodejů fotoaparátů. Po dlouhé době bylo také slyšet o úzkoprofilové Phase One.

Underwater Photographer of the Year zná letošní vítěze

55. ročníku soutěže Underwater Photographer of the Year 2020 se zúčastnilo přes 5500 snímků ze 70 zemí. Soutěží se v mnoha kategoriích. Absolutním vítězem se stal „Zmrzlý mobilní dům“ francouzského fotografa Grega Lecouera. (Zdroj: UPY2020)

 

Fujifilm X-T4 má paralelní výrobu ve dvou zemích

Proč se většina našich technických mazlíčků vyrábí v Číně, Taiwanu a pod. je zřejmé. Zvláštním úkazem je Fujifilm X-T4, ten se rodí na dvou místech najednou a to v čínských i japonských závodech. Japonská produkce je určena pro USA. Důvod není protekce části trhu, protože jsou použity stejné standardy a záruky kvality. Pravým důvodem může být právě ekonomická stránka, byť to zní nelogicky. Daňová zátěž, kterou uvalilo předloni USA na dovoz z Číny, je totiž vyšší než náklady zdvojení a přímou výrobu v Japonsku. (Zdroj: Instagram)

Rozdíl prodejů fotoaparátů v roce 2019 a 2020

CIPA zveřejnila v minulém týdnu statistiku prodeje DSC (Digital Still Cameras) za leden 2020 v celosvětovém měřítku . Statistika je samozřejmě nuda, ale v tomto případě nelichotivá nuda. Pokud by chtěl někdo nadále rozebírat čísla z obrázku: profesionálních DSC s výměnným objektivem (zrcadlovek a bezzrcadlovek) se ve světě prodalo cca. 446 330 (pro srovnání v lednu 2019 jich bylo 546 188) a Profesionálních DSC s vestavěným objektivem (kompaktních fotoaparátů s manuálním nastavením) se v lednu 2020 prodalo 358 316 (oproti loňskému roku, kdy jich bylo 455 210) (zdroj: CIPA)

Canon přerušuje provoz

Společnost Canon uvedla, že pozastaví provoz ve svých pěti továrnách v Kyushu, které vyrábějí fotoaparáty a související produkty. Odstávka je předběžně datována na cca. necelé dva týdny od 2. do 13.03. Příčinou je nestabilní dodávka dílů z koronaviru zasažené Číny. (Zdroj: Nikkei)

 

Canon: vítej zpět, milý tradiční joysticku!

Nové fotografie Canon EOS R5 ukazují, že mimo jiné fyzické změny nepokračuje dotyková lišta M-Fn (Touch Bar). Důvody by mohly být dva: podle všeho jde o poměrně dumpingovou položku a v reakci uživatelů se tento prvek setkal spíš se zápornou reakcí. (Zdroj: DC Watch

 

Bezkonkurenční dynamický rozsah Dual Exposure z laboratoře Phase One

Nový systém Phase nepoužívá bracketing jako takový, ale zachycuje dva obrazy současně (pomocí elektronické závěrky) a ukládá je do nového formátu dvojitého expozice, který je připraven ke zpracování pomocí Capture One. Výsledek je razantně lepší a hlavně přirozenější než běžná obnova tmavých oblastí z jediného expozice. (Zdroj: Phase One)

 

Autor: Bohuslav Brož

Fotopapír Fine Art Deep Matt

dva formáty v nabídce – 20 × 30 cm a 20 × 20 cm, suchý proces tisku

100,-
SONY Alpha A9 III

První vrstvený CMOS full-frame senzor, Rozlišení 24,6 Mpx / Nový systém „Global Shutter“, Procesor Alpha 9 III AI s absolutní přesností rozpoznávání

172 990,-
GOMATIC Peter McKinnon Cube Pack

Rozměry ve složeném stavu: 13x34x18 cm, Rozměry v rozloženém stavu: 44x34x18 cm, Nastavitelné popruhy batohu a stabilizační hrudní popruh

3 490,-

Související články

Mikulášská afterparty s Luďkem, Michalem a Radem!

Mikulášská afterparty s Luďkem, Michalem a Radem!

Jak máme otevřeno v prosinci

Jak máme otevřeno v prosinci

AI obrazy do kanceláře i domů si vygenerujete jednoduše ve FotoŠkoda. Jak na to?

AI obrazy do kanceláře i domů si vygenerujete jednoduše...

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...