Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Nové Eizo, aplikace od Adobe a úspěchy Fujifilmu v boji s koronavirem.

Nové Eizo, aplikace od Adobe a úspěchy Fujifilmu v boji s koronavirem.
| 3 minuty čtení

Dvanáctý týden roku 2020 spojil Canon EOS R s virtuální realitou, fotografickou značku Fujifilm spojil s úspěchem v boji proti COVID-19 a jeden “tvít” utvrdil spojení Sigmy s bezzrcadly.

EIZO oznámila UHD 4K monitor ColorEdge

Společnost EIZO oznámila nový 27 " hardwarový kalibrační monitor. ColorEdge CS2740 je první monitor řady CS, který implementuje rozlišení 4K UHD (3840 x 2160). Takže je tu zařízení, které zobrazuje obrázky, videa a grafiku v nejvyšší možné kvalitě. K tomu můžeme připočíst nadstandardní přesnost, ostrost, četnost detailů a nezkreslení EIZO.(zdroj: eizo)
 

Sigma upřednostní vývoj své řady „DN“ objektivů

Na Twitteru se objevila informace o soustředění japonského výrobce objektivů na bezzrcadlové systémy a to nejen na fullframe, ale i APS-C. Takový vývoj se dá očekávat a podobných zpráv jsou desítky, tahle ale byla přímo od generálního ředitele Sigmy Kazuto Yamaki. (zdroj: dpreview)

 

12 + 1 tip na doma

Během minulého týdne digital camera world publikoval pár tipů i s návodem na domácí focení. Kdyby vás náhodou nic nenadchlo, připojujeme náš tip na Fotochat, který naleznete přes den v pravém dolním rohu na našem webu. Tam si s vámi rádi popovídáme na různá fototémata.

 

 

Adobe testuje Photoshop Camera

Adobe uvolnila minulý týden omezený počet testovacích verzí nové aplikace Photoshop Camera. Ve stručnosti slouží aplikace ke zpracování snímků,  provádí efekty na sofistikovaných principech Adobe v reálném čase. Ke stažení je pro registrované testovací verze v IOS i Android, nebo lze aplikaci klasicky předobjednat. (zdroj: androidpolice)


Lékařská divize Fujifilm bojuje úspěšně proti COVID-19

V našem odvětví si spojujeme výrobce většinou s názvy fotoaparátů. Je ale běžné, že tyto nadnárodní společnosti mají spoustu divizí a přesah i do jiných odvětví. Proto byl Fujifilm minulý týden spojován vedle fotoaparátu X-T4 třeba s látkou Avigan (favipiravir). Lékařská divize Fujifilmu slaví s Aviganem úspěch.Ten ukazuje výbornou účinnost i ve stádiu středně závažných příznaků pandemie koronaviru. Po několikatýdenním testování v Japonsku byl oficiálně doporučen i čínskou vládou.


Canon EOS R ve virtuální realitě

V Japonsku byl podán patent s nezajímavým číslem P2020-42197A, zajímavější je až na druhý pohled grafickou stránkou a zadavatelem. Společnost Canon podala patent na anamorfní optický vzorec (objektiv) s dvojím zobrazením. Ten je přímo určen pro bezzrcadlové full frame fotoaparáty (EOS R) a jejich snímání obrazu pro VR. Uvidíme, jak Canon s touto fascinující technologií pro virtuální realitu naloží.(zdroj: canon watch)

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

PEAK DESIGN Slide Lite MIDNIGHT BLUE - popruh

Noste jako popruh přes rameno nebo řemínek na krk, Pojme kompaktní zrcadlovky nebo zrcadlové fotoaparáty, Nastavitelná délka od 99 do 145 cm

1 340,-
VFFOTO magnetický filtr UV GS 105 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, výška mosazného rámečku 3,8 mm, tloušťka skla 1,4 mm

3 010,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární GS 58 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

1 615,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím