Bílý Rode, černý Tamron 70-180, černobílé fotky Richarda Beymera a ISS proti Slunci. | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Bílý Rode, černý Tamron, černobílé fotky a ISS proti Slunci.

Bílý Rode, černý Tamron, černobílé fotky a ISS proti Slunci.
13. 4. 2020 | 4 minuty čtení

Patnáctý týden a polovina dubna připomínaly kobercový nálet v podobě patentů objektivů Canonu. Rode už to nevidí tak černě, podívali jsme se na fotografie “z placu” jednoho kultovního seriálu a Fujifilm i nadále exceluje v medicíně.

Rode v bílém a s novým příslušenstvím

Rode na závěr minulého týdne přišla s “kosmetickými” ale příjemnými inovacemi ve své bezdrátové řadě GO. Bílé provedení celé řady GO ocení zejména svatební kameramani a majitelé bílých košil. MAGCLIP GO je klips. který má díky silnému magnetu širší řadu využití. INTERVIEW GO je adaptér, který nastaví jinak nudnou kostu GO vysílače na lehký bezdrátový a klasický tyčový mikrofon s rukojetí. (zdroj: rode)

 

Tamron 70-180 mm f / 2,8 Di III VXD

Tamron v minulém týdnu oznámil specifikace a dostupnost teleobjektivu Tamron 70-180 mm f / 2,8. O vývoji tohoto objektivu se vědělo od loňského podzimu. Objektiv potvrzuje nastřelený trend a doplňuje Tamron rodinu “2,8” skel pro bajonet Sony. Takže 17-28 f/2,8 a 28-75 f/2,8 dostaly největšího bráchu a pevné 20 f/2,8, 24 f/2,8 spolu s 35 f/2,8 bratránka. Tuto řadu spojuje mimo kontinuální velké světelnosti a bajonetu, kompaktní a odolné tělo, krátká ostřící vzdálenost, průměr filtru 67 mm, samozřejmě “tamroní” příjemná cenovka a překvapující ostrost. Tak uvidíme, jak zapadne do rodinného konceptu Tamron 70-180 mm f / 2,8 Di III VXD.

 

ISS proti Slunci

Trocha nudných čísel mezinárodní kosmická stanice ISS sice oblétá Zemi jednou za přibližně 90 minut ve vzdálenosti asi 400 kilometrů nad Zemí, ale proti slunci je vidět  pouze v určitých místech a to na prchavých 81 setin sekundy. Českému astronomovi Petru Horálkovi se povedlo tento okamžik vyfotografovat. O tom jakou techniku, návod jak přelety fotit  a kam si stoupnout najdete ve zdroji. (zdroj: ct24)

 

Patentované objektivy Canon

Všechno včetně nejnovějších patentů u Canonu směřuje k systému R. V minulém týdnu měli na patentních úřadech živo a trochu se o to postarala i společnost Canon. Zaznamenána byla hned čtveřice objektivů s pevným ohniskem. Nejnovějším přírůstkem je rybí oko Canon RF 8mm F4.0, nejvíc rozruchu způsobil Canon 85 RF F1.8 a RF 100 mm F2,8. Velmi podobně zní i čtvrtý Canon 100mm F2.0, v tomto případě jde ale o určení pro APS-C (pravděpodobně EOS-M), proto jde o teleobjektiv. Minulost ukázala, že spousta patentů může zůstat pouze “na papíře”, takže uvidíme přes který objektiv z uvedeného čtyřlístku v budoucnu uvidíme (:(zdroj: canonnews)

 

(Ne)fotograf Richard Beymer

Minulý týden slavil 30 leté výročí kultovní seriál Twin Peaks z dílny Davida Lynche. Ten při natáčení závěrečného dílu první série požádal jednoho z protagonistů Richarda Beymera o fotodokumentaci. Vznikla tak velice zajímavá černobílá série fotografií z natáčení i zákulisí a to z fotoaparátu Olympus a rukou herce, kterého zkrátka působení v seriálu muselo při focení ovlivnit (: Druhá část těchto fotografií byla zveřejněna s odstupem, protože negativy byly poškozeny.(zdroj: dcw)

 

Avigan od Fujifilmu v ČR

O úspěších lékařské divize společnosti Fujifilm a jejich léku Avigan 20 (favipiravir) v boji proti COVID-19 jsme se v minulosti zmiňovali. Podle posledních zpráv je tento lék zdarma dodáván do 20 zemí včetně České republiky, kde podstupuje klinické testy. Dalším úspěchem je detekční souprava SARS-CoV-2 RT-qPCR (čti: test), vyvinutá dceřinou společností Fujifilm Wako Pure Chemical Corp, ta odhaluje výsledek již po dvou hodinách (místo dosavadních 4-6) (zdroj: japantimes)

 

 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

RODE VideoMicro

Kapsle: 0,5“, Směrová charakteristika: kardioida, Frekvenční rozsah: 100Hz – 20kHz

1 690,-
RODE VideoMic PRO Rycote

Rycote® Lyre® odpružení, Nová 1/2" kapsle s nižším šumem a vyšší citlivost (ve srovnání se starším modelem VM Pro), Kondenzátorový mikrofon s broadcastovou zvukovou kvalitou

4 690,-

Související články

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Diskuze

Bílý Rode, černý Tamron, černobílé fotky a ISS proti Slunci.

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...