Od 11. května opět spouštíme fotokurzy! | FotoŠkoda
6. 5. 2020 | 6 minut čtení

Je to tady! S radostí vám oznamujeme, že 11. května se fotokurzy vrací zpět pod střechu paláce Langhans a vy se tak můžete těšit na fotografickou inspiraci ve všech svých oblíbených žánrech. Všechno samozřejmě za stávajících bezpečnostních opatření, abychom si kurzy všichni maximálně a bez jakýchkoli obav užili.

Fotokurzy startují

Od 11. května se na vás opět těšíme v našich prostorách, kde se ponoříme do světa fotografie, budeme společně nasávat nové informace a posouvat snímky na další úroveň. Vše bude samozřejmě probíhat za stávajících hygienických a bezpečnostních opatření, abychom k sobě byli maximálně ohleduplní.

Kurzy pro vás chystáme v interiéru i exteriéru, naučíte se jak nezbytné základy, tak pokročilé techniky, abyste perfektně zvládli i svůj oblíbený žánr a mohli sami tvořit skvělé snímky. A protože všude, kam se venku podíváme, uvidíme kvetoucí, barevnou a voňavou přírodu, můžete si být jistí nezapomenutelným zážitkem.

Pojďme se podívat, na co se můžete těšit v následujících týdnech:

Ovládněte svůj foťák

Využíváte při focení jenom automatického režimu a necháváte všechno na svém přístroji? To je škoda! Přijďte na kloub všem tajemstvím, která se ve vašem foťáku skrývají, a vyždímejte z něho maximum.

Je jedno, jestli máte zrcadlovku, nebo bezzrcadlovku, naučíme vás s obojím. Naši zkušení lektoři vám pomohou překonat všechny překážky, které vám při nastavení foťáku i samotném focení vyvstávají. A perfektní ovládnutí scény + kontrola nad foťákem = maximální tvůrčí svoboda! :)

Základy ovládání fotoaparátu - fotokurzy Centra FotoŠkoda

chci se naučit se zrcadlovkou     mám bezzrcadlovku

Zpátky do ulic

Ulice skýtají nepřeberné množství inspirace - ať už vás lákají jemné křivky moderní architektury nebo naopak robustní tvary té klasické, s oblibou se pohybujete spícím městem a zachycujete jeho noční atmosféru nebo vás zajímají lidské osudy, které se tučným písmem vepsaly do ulic.

V rozvíjení všech těchto zájmů vám rádi pomůžeme. S Luďkem vplujete do komplexního světa základních pravidel focení architektury a interiérů. Noční snímky zdokonalíte s Jiřím Šebkem a Jaroslavem Horou, se kterým také můžete zažít kouzelné okamžiky východu a západu slunce nad stověžatou Prahou. Zachytit lidské příběhy s pochopením a citem se naučíte od Kevina V. Tona.

Od západu po svítání - fotokurzy Centra FotoŠkoda © Jaroslav Hora© Jaroslav Hora

chci na úvod do architektury     chci do víru nočního města s jiřím šebkem

chci noční fotku s jaroslavem horou     chci zažít západ a východ slunce nad prahou

chci se zaměřit na streetku

Portrét: dokonalý odraz osobnosti

Portrét patří k nejoblíbenějším žánrům vůbec a není divu. Člověk v sobě ukrývá tolik tváří, že je nekonečným zdrojem inspirace. Ne vždy se ale umělecký záměr podaří a portrét nám vyjde takový, jaký si ho představujeme. Naučte se proto vystihnout osobnost fotografovaného na kurzech talentovaných lektorů Katky Janišové a Petra Klempy a na fotografické portréty se budete moci s úsměvem a spokojenou vzpomínkou podívat po letech vy i fotografovaný.

Katku Janišovou znáte jako fotografku ženské krásy a mužského charisma, v nejbližší době se můžete těšit třeba na její kurz kreativního portrétu, který vám ukáže, jak docílit kýženého efektu. Petr Klempa zase málokdy vezme do ruky jiné než široké ohnisko, což jeho fotkám dodává zcela jinou perspektivu, než z tradičních portrétů známe. A originalita je to, po čem všichni toužíme.

Kreativní portrét - Centrum FotoŠkoda © Kateřina Janišová© Kateřina Janišová

chci na kreativní portrét s Katkou     chci na lifestyle portrét s Petrem

Ukažte světu, jak je sexy

Ženská krása přitahuje pozornost umělců od nepaměti. Umět vyfotit pěkný akt a glamour ale chce cit, cvik a ovládnuté umění komunikovat s modelkou. To všechno se můžete naučit od mistra řemesla, Jiřího Růžka, na kurzu Uglamour photo neboli uměleckého aktu.

Uglamour photo - Centrum FotoŠkoda © Jiří Růžek
© Jiří Růžek

chci se naučit fotit sexy fotky

Makrosvět na dosah

Také rádi zkoumáte dokonalé tvary, které miniaturním objektům příroda vtiskla? Podívejte se na ně pořádně zblízka na našem kurzu úvodu do makrofotografie. Luděk Bouška vám poradí, jakou techniku si na to vybrat a jak s ní pracovat tak, abyste si odnesli záběr, po kterém jste toužili.

Úvod do makrofotografie - Centrum FotoŠkoda © Luděk Bouška© Luděk Bouška

chci proniknout do makrofotky

Dodejte fotkám šmrnc v postprodukci

Stejně jako jsme v analogových dobách dotvářeli fotky v temné komoře, ladíme je dnes v temných komorách digitálního věku - postprodukčních softwarech. Postproces je nedílnou součástí fotografování a dotváří umělcův rukopis. A to je hodnota, kterou je třeba si hýčkat.

Naučte se fotku zpracovat do nejmenšího detailu i vy! V nejbližší době se můžete těšit na kurz s Petrem Klempou, mistrem charakteristické postprodukce, a můžete proniknout do tajů barevných profilů s Martinou Houdek, které vám pomůžou dosáhnout maximální spokojenosti při úpravách i tisku fotek.

Lifestyle portrét a Postrpocessing s Petrem Klempou - Centrum FotoŠkoda © Petr Klempa© Petr Klempa

Nabídka kurzů je ovšem mnohem bohatší, všechny je najdete na našich stránkách, kde budou i nadále přibývat. Věříme, že si mezi nimi vyberete.

chci si prohlédnout všechny kurzy

Související články

Jak máme otevřeno 28. září

Jak máme otevřeno 28. září

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Další Fotokurzy

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Téma měsíce února: Externí blesky

Téma měsíce února: Externí blesky

10+1 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

10+1 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

Diskuze

Od 11. května opět spouštíme fotokurzy!

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...