Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague | FotoŠkoda
Výstavy

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Termín: 11. 5. - 6. 9. 2020| Místo: Leica Gallery Prague
Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague
11. 5. 2020 | 3 minuty čtení

Odložená výstava je zpět! Od 11. 5. do 6. 9. si můžete v Leica Gallery Prague prohlédnout snímky Antonína a Michaela Kratochvílových, které vznikly v průběhu natáčení celovečerního dokumentu Můj otec Antonín Kratochvíl. Zachycují jak místa, na nichž se natáčelo, tak portréty zúčastněných, a poskytují celkový obraz putování, které oba fotografové během natáčení podnikli.

Dokument o dokumentu

Odložená výstava je zpět! Od 11. 5. do 6. 9. 2020 se můžete v Leica Gallery Prague těšit z fotografií, které vznikly v průběhu natáčení celovečerního dokumentu Andrey Sedláčkové Můj otec Antonín Kratochvíl a jejichž autory jsou jak Antonín Kratochvíl, tak jeho syn Michael.

O Antonínu Kratochvílovi

Antonín Kratochvíl je výrazná osobnost, jejíž fotografie vždy budily emoce. Byl svědkem desítek válečných konfliktů, humanitárních katastrof a před objektivem mu stála řada světových celebrit. Jeho snímky se dají shrnout jedním názvem, sociální dokument; jsou expresivní a zneklidňující. Celkem čtyřikrát získal cenu World Press Photo a časopis American Photo ho zařadil mezi stovku nejvýznamnějších osobností světové fotogafie.

Jeho snímky ukazují talent i jeho osud třídního zavržence, uprchlíka, bezdomovce, zločince, vojáka cizinecké legie a světoběžníka. Antonínův dramatický osud zasáhl i do natáčení dokumentu - na jaře roku 2017 se ocitl v kómatu a po několika týdnech, kdy se probral, se učil znovu chodit. V rámci kampaně #MeToo byl bývalou americkou kolegyní nařčen ze sexuálního obtěžování, která navzdory odmítnutí všech obvivnění skončila odchodem z agentury Sedm, již spoluzakládal.

Antonín Kratochvíl emigroval z Československa v roce 1967 ještě před tím, než se mu narodil syn. Poprvé se s ním setkal až po 19 letech, kdy si mladý Michael dokonce myslel, že je jeho otec mrtvý. Ve filmu Michael, taktéž fotograf, zkoumá otcovu tvorbu i životní peripetie, setkává se lidmi, se kterými otec pracoval a s nimiž se Michael do té doby neznal. A hovoří o tématech, která zůstávala spíše v pozadí.

Právě rodina rozdělená železnou oponou je nejdůležitější linkou filmu. Během natáčení otec a syn, Antonín a Michael, dokumentovali místa, na nichž se nacházeli, sami sebe i celkovou atmosféru a výsledek si můžete prohlédnout právě na této výstavě.

Fotografie na výstavě byly vytištěné v Centru FotoŠkoda.

LEICA SOFORT 2 červený

CMOS sensor 1/5“ 4,9 Mpx / 2560 x 1920 bodů, Designation Leica Summar 1:2/2.4 – 28 mm (eqv. 35 mm), Barevný prostor RGB, JPG (DCF 2.0, Exif 2.31)

9 490,-
LEICA SOFORT 2 bílý

CMOS sensor 1/5“ 4,9 Mpx / 2560 x 1920 bodů, Designation Leica Summar 1:2/2.4 – 28 mm (eqv. 35 mm), Barevný prostor RGB, JPG (DCF 2.0, Exif 2.31)

9 490,-
LEICA M11-P black

Full frame BSI CMOS senzor 60,3 Mpx, Rozlišení: 60 Mpx/L-DNG, 36 Mpx/M-DNG, 18 Mpx/S-DNG, 14-bitová barevná hloubka a dynamický rozsah až 15 EV

220 990,-

Související články

Eva Heyd: Soukromé cesty

Eva Heyd: Soukromé cesty

Alžběta Jungrová: Stav mysli

Alžběta Jungrová: Stav mysli

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

Diskuze

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...