Letem fotosvětem #24: Sony Awards, IPA, HIPA a sprška objektivů | FotoŠkoda
Produktové novinkyAktuality z fotosvětaFotosoutěže

Letem fotosvětem #24: Sony Awards, IPA, HIPA a sprška objektivů

Letem fotosvětem #24: Sony Awards, IPA, HIPA a sprška objektivů
15. 6. 2020 | 4 minuty čtení

Doménou první poloviny června byla finále soutěží. Pokud byste se chtěli zúčastnit příští rok, bude se možná hodit některý z bezpočtu ohlášených nebo uvedených objektivů v minulém týdnu.

 

Tokina atx-i 11-20 mm f / 2,8 CF

Tokina se rozhodla rozšoupnout a nadělit si k letošním 70. narozeninám 6 nových objektivů.  Jeden z nich Tokinu atx-i 11-20 mm f / 2,8 CF můžeme očekávat již během několika týdnů. V důsledku se jedná o inovaci populárního světelného APS-C širokáče. Mimo nového designu, se můžeme těšit na vodoodpudivý antireflexní vícevrstvý povlak a Nikon verze dostane nový Silent Drive autofocus motor. Starý dobrý a osvědčený mechanismus přepínání ostření “push-pull” zůstal zachován.(zdroj: fotomagazin)

 

Sony World Photography Awards 2020

Jak jsme v minulosti zmínili 9.6 proběhlo vyhodnocení a ohlášení vítězů Sony World Photography Awards pro rok 2020. O tom, že to nebylo asi jednoduché rozhodování a je na co se koukat, se můžete přesvědčit ve zdroji.(zdroj: worldphoto)

 

 

Adobe Photoshop Camera

Adobe je v posledních měsících poměrně činorodá. Sype akce, aplikace a produkty jednu za druhou. Posledním produktem je Adobe Photoshop Camera. A proč mít v telefonu právě tuto aplikaci? Používá umělou inteligenci Sensei k detekci toho, co fotografujete, a navrhuje úpravy a filtry přímo v okamžiku pořízení. Vedle bezpočtu filtrů sahá PSC nabídka i do kreativních animací a grafiky. Photoshop Camera je dostupná zdarma pro zařízení iOS i Android. (zdroj:adobe)

 

Snímek keporkaků za 120 000 USD   

Skončilo udílení cen HIPA. Hlavním tématem devátého ročníků byla voda. Ceny HIPA jsou známy obrovským finančním ohodnocením, na něm se podílí korunní princ z Dubaje a šejk Hamdán bin Mohammed. I proto si výherci mohli odnést celkově 424 000 dolarů. Ve zdroji si můžete prohlédnout celou galerii výherců. (zdroj:hipa)

 

 

TAMRON 28-200 mm f/2,8-5,6 Di III RXD

Společnost Tamron po dvoutýdenním napínání uvedla nový objektiv 28-200 mm f/2,8-5,6 Di III RXD pro Sony E. Jde o první all-in-one zoom objektiv na světě pro FF bezzrcadlovky, který kombinuje světelnost F 2,8, kompaktní lehké tělo, makro od 19 cm a kompatibilitu s nativními funkcemi těl Sony E. (zdroj:fotoskoda)

 

 

Sigma 100-400mm f / 5-6,3 DG DN OS

Společnost Sigma se chystá oznámit nový teleobjektiv se zoomem pro full-frame bezzrcadlovky Sigma 100-400 mm f / 5-6,3 DG DN OS. V tomto duchu si tweetnul a zase způsobil rozruch Nokishita. Což, jak je známo, je spolehlivý zdroj informací z fotosvěta. S největší pravděpodobností se bude jednat o CVC modifikaci populární verze 100-400 Contemporary pro EF, F a SA.(zdroj:nokishita)

 

Canon RF 800 f/11 IS STM

Canon už nemalou část plánovaných RF objektivů pro rok 2020 uvedl, odhalil, nebo alespoň potvrdil. Ale stále tady zbývá malý prostor pro spekulace. Ty se v případě výše uvedeného zdroje Nokishita blíží spíš k realitě. I přestože jím uvedený Canon RF800 mm F11 IS STM zní velmi snově i když světelnost trochu negativně.(zdroj:nokishita)

 

 

Mrkev převálcovala IPA 2020

Nedávno oznámila výsledky jednorázové soutěže i IPA pro rok 2020. Soutěžilo se v pěti kategoriích: Street, Příroda, Fine Art, Lidé a Technologie. Ústředním tématem byl pohyb. Hlavní cenu získal snímek květů mrkve 'Wild Carrots' od Anne Mason-Hoerter. (zdroj:ipa)

 

 


 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

 

SAMYANG 35-150 mm f/2-2,8 pro Sony E

Bajonet Sony E, Pro formát full-frame, Maximální světelnost f/2-f/2,8

30 990,-
Fotopapír Fine Art Deep Matt

dva formáty v nabídce – 20 × 30 cm a 20 × 20 cm, suchý proces tisku

100,-
7ARTISANS 15 mm f/4 pro Sony E

Ohnisková vzdálenost: 15 mm, Clonový rozsah: f/4 – f/22, Bajonet: Sony E

10 990,-

Související články

NIKON Z DX 24 mm f/1,7 - novinka s pevným ohniskem pro DX snímače

NIKON Z DX 24 mm f/1,7 - novinka s pevným ohniskem pro DX...

Víme první: Přichází nová Leica Q3!

Víme první: Přichází nová Leica Q3!

Fujifilm uvádí novou bezzrcadlovku X-S20 a 8 mm objektiv

Fujifilm uvádí novou bezzrcadlovku X-S20 a 8 mm objektiv

Další Aktuality z fotosvěta

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Canon ZOOM 2023

Canon ZOOM 2023

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Další Fotosoutěže

Téma měsíce června: Krajina

Téma měsíce června: Krajina

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Canon ZOOM 2023

Canon ZOOM 2023

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...