Produktové novinkyAktuality z fotosvětaFotosoutěžeProduktové novinky,Aktuality z fotosvěta,Fotosoutěže

Letem fotosvětem #24: Sony Awards, IPA, HIPA a sprška objektivů

Letem fotosvětem #24: Sony Awards, IPA, HIPA a sprška objektivů
| 4 minuty čtení

Doménou první poloviny června byla finále soutěží. Pokud byste se chtěli zúčastnit příští rok, bude se možná hodit některý z bezpočtu ohlášených nebo uvedených objektivů v minulém týdnu.

 

Tokina atx-i 11-20 mm f / 2,8 CF

Tokina se rozhodla rozšoupnout a nadělit si k letošním 70. narozeninám 6 nových objektivů.  Jeden z nich Tokinu atx-i 11-20 mm f / 2,8 CF můžeme očekávat již během několika týdnů. V důsledku se jedná o inovaci populárního světelného APS-C širokáče. Mimo nového designu, se můžeme těšit na vodoodpudivý antireflexní vícevrstvý povlak a Nikon verze dostane nový Silent Drive autofocus motor. Starý dobrý a osvědčený mechanismus přepínání ostření “push-pull” zůstal zachován.(zdroj: fotomagazin)

 

Sony World Photography Awards 2020

Jak jsme v minulosti zmínili 9.6 proběhlo vyhodnocení a ohlášení vítězů Sony World Photography Awards pro rok 2020. O tom, že to nebylo asi jednoduché rozhodování a je na co se koukat, se můžete přesvědčit ve zdroji.(zdroj: worldphoto)

 

 

Adobe Photoshop Camera

Adobe je v posledních měsících poměrně činorodá. Sype akce, aplikace a produkty jednu za druhou. Posledním produktem je Adobe Photoshop Camera. A proč mít v telefonu právě tuto aplikaci? Používá umělou inteligenci Sensei k detekci toho, co fotografujete, a navrhuje úpravy a filtry přímo v okamžiku pořízení. Vedle bezpočtu filtrů sahá PSC nabídka i do kreativních animací a grafiky. Photoshop Camera je dostupná zdarma pro zařízení iOS i Android. (zdroj:adobe)

 

Snímek keporkaků za 120 000 USD   

Skončilo udílení cen HIPA. Hlavním tématem devátého ročníků byla voda. Ceny HIPA jsou známy obrovským finančním ohodnocením, na něm se podílí korunní princ z Dubaje a šejk Hamdán bin Mohammed. I proto si výherci mohli odnést celkově 424 000 dolarů. Ve zdroji si můžete prohlédnout celou galerii výherců. (zdroj:hipa)

 

 

TAMRON 28-200 mm f/2,8-5,6 Di III RXD

Společnost Tamron po dvoutýdenním napínání uvedla nový objektiv 28-200 mm f/2,8-5,6 Di III RXD pro Sony E. Jde o první all-in-one zoom objektiv na světě pro FF bezzrcadlovky, který kombinuje světelnost F 2,8, kompaktní lehké tělo, makro od 19 cm a kompatibilitu s nativními funkcemi těl Sony E. (zdroj:fotoskoda)

 

 

Sigma 100-400mm f / 5-6,3 DG DN OS

Společnost Sigma se chystá oznámit nový teleobjektiv se zoomem pro full-frame bezzrcadlovky Sigma 100-400 mm f / 5-6,3 DG DN OS. V tomto duchu si tweetnul a zase způsobil rozruch Nokishita. Což, jak je známo, je spolehlivý zdroj informací z fotosvěta. S největší pravděpodobností se bude jednat o CVC modifikaci populární verze 100-400 Contemporary pro EF, F a SA.(zdroj:nokishita)

 

Canon RF 800 f/11 IS STM

Canon už nemalou část plánovaných RF objektivů pro rok 2020 uvedl, odhalil, nebo alespoň potvrdil. Ale stále tady zbývá malý prostor pro spekulace. Ty se v případě výše uvedeného zdroje Nokishita blíží spíš k realitě. I přestože jím uvedený Canon RF800 mm F11 IS STM zní velmi snově i když světelnost trochu negativně.(zdroj:nokishita)

 

 

Mrkev převálcovala IPA 2020

Nedávno oznámila výsledky jednorázové soutěže i IPA pro rok 2020. Soutěžilo se v pěti kategoriích: Street, Příroda, Fine Art, Lidé a Technologie. Ústředním tématem byl pohyb. Hlavní cenu získal snímek květů mrkve 'Wild Carrots' od Anne Mason-Hoerter. (zdroj:ipa)

 

 


 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

 

B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 43 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

1 990,-
KODAK 3,5" x 4,25" Zink papíry - 20 ks

Fotografický papír, Rozměr 8,9×10,8 cm, Počet 20 archů (28 Kč/1 ks)

560,-
VFFOTO magnetický ND filtr 2000x GS 86 mm

prvotřídní optické sklo, minimální barevný posun, nejnovější nanovrstvy

2 925,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Další Aktuality z fotosvěta

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Další Fotosoutěže

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím