Letem fotosvětem #28 : Když se při focení lachtanů připlete do záběru kormorán a vyhraje soutěž | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Letem fotosvětem #28 : Když se při focení lachtanů připlete do záběru kormorán a vyhraje soutěž

Letem fotosvětem #28 : Když se při focení lachtanů připlete do záběru kormorán a vyhraje soutěž
13. 7. 2020 | 4 minuty čtení

První polovina července byla o dlouho očekávaných novinkách. A protože jsme o nich podrobně informali, snažili jsme se v Letech fotosvětem zaměřit spíš na to opomíjené. Mrkli jsme se, co se děje s Kodakem, jak moc vážně to myslí Sirui s filmovými objektivy a utvrdili se, že k dobré fotce je potřeba občas i trochu štěstí.

Kodak se chce prodat svému výrobci i prodejci

Po nedávném oznámení o prodeji společnosti Olympus se objevily informace, že se prodává další legendární fotografická značka. Tentokrát je to Kodak. Konkrétně Kodak Alaris nabídl k prodeji své divize čínské korporaci Sino Promise Holdings. Sino byla dosud právě největším distributorem Kodaku a mimo jiné od 2016 pro Kodak vyrábí chemikálie, papíry a filmy. Informace o prodeji oznámil interně Kodak. Zajímavé je, že předmětem prodeje je výroba papíru, fotochemik, displejů a softwaru. Podle všeho si Kodak nadále ponechává filmové materiály, které loni tvořily třetinu příjmů firmy. (zdroj:insideimaging)

Když se při focení lachtanů připlete do záběru kormorán a vyhraje soutěž 

Audubon Photography Awards 2020 vyhlásila nedávno vítěze letošního ročníku fotografování divokých zvířat. Ve zdroji se můžete podívat, že porotci určitě neměli jednoduchou práci, často jde o unikátní záběry ptáků. To potvrzuje nepřímo i vítězka Joanna Lentini. Ta vyhrála překvapivě s podvodním snímkem lovícího kormorána, původně trávila bezpočet hodin pod vodou, protože totiž fotila hrající si lachtany. A použitá technika a expozice? Canon EOS 7D Mark II, Tokina 10-17 mm f/3,5-4,5; 1/640 sekundy při f / 6,3; ISO 320. (zdroj:audubon)

SIRUI Anamorphic 1,33x 35mm f/1,8

Společnost Sirui je u nás známá spíš jako výrobce kvalitních a tak trochu nedoceněných stativů. Již nějakou dobu se také věnuje i pro filmaře zajímavým anamorfním objektivům. Po 50 mm f/1,8 Anamorphic 1,33x přichází nyní i s širší verzí Sirui 35 mm f / 1,8 x 1,33x. Ta bude oficiálně představena 3. srpna. Už nyní se podle ukázkového videa můžeme opět těšit na záběr o 33% s krásným filmovým poměrem stran a minimem optického zkreslení.(zdroj:sirui)

Jak udělat z fotoaparátu webovou kameru

O celé řadě fotovýrobců, kteří přišli v nedávné době s možností rozšíření fotoaparátů o funkci webových kamer, jsme vás několikrát informovali. A protože se s podobnými softwary roztrhl pomyslný pytel. Napadlo Digitalcameraworld přinést přehledný a hlavně kompletní seznam všech fotoaparátů podle značek i včetně postupu, jak získat kouzlo udělat z našich “mazlíků” USB webové kamery. (zdroj:dcw)

První dojmy z Canonu EOS R5

Konečně je za námi dlouho očekávané představení Canonu a jeho nových “Erek” a objektivů. Za těch pár dní, co uplynuly, se web zaplnil informacemi o nekompatibilitě nových telekonvertorů s těmi a těmi objektivy, nové fotoaparáty se už při 8K videu začaly přehřívat a o polemikách (ne)využitelnosti světelnosti f11 nemluvě. My si naštěstí chováme v Centru FotoŠkoda Luďka Boušku a ten se umí chovat k předprodukčním novinkám a ví, jak je objektivně testovat. Takže přinášíme jeho první dojmy z Canonu R5.

 

 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

 

TAMRON 50-400 mm f/4,5-6,3 Di III VC VXD pro Sony E

Tamron zoom teleobjektiv, Pro bezzrcadlovky Sony FE, Rozsah ohnisek 50-400 mm

35 490,-
KODAK Ektar H35 Half Frame Camera 22 mm f/9,5 pískový

Filmový materiál: kinofilm 135 (2x půlsnímek na políčko), Ohnisková vzdálenost: 22 mm, Clona: f/9,5 (2-prvkové optické akrylátové sklo)

1 890,-
Kalendář 2023 MAGICAL FORESTS 42x29,7cm

Formát: A3, Výška: 29,7 cm, Šířka: 42,3 cm

269,-

Související články

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...