Vyhlášení výsledků soutěže o Panasonic Lumix S1H! | FotoŠkoda
FotosoutěžeVidea

Vyhlášení výsledků soutěže o Panasonic Lumix S1H!

Vyhlášení výsledků soutěže o Panasonic Lumix S1H!
26. 8. 2020 | 4 minuty čtení

Přinášíme vám výsledky soutěže o Panasonic Lumix S1H a další hodnotné ceny, které jste se mohli zúčastnit v termínu 1. - 31. 7. 2020.

Výhercům srdečně gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast

Krásné video dnes umí natočit spousta lidí; to, co před pár lety stačilo na získání práce profi kameramana, je dnes něco jako kvalifikační předpoklad, aby člověk mohl začít vůbec prezentovat to, co vyrobil.

Na soutěžních videích mne zajímala hlavně schopnost vyprávět obrazem, schopnost zaměřit se na to hlavní, co je úkolem kameramana: přinést (u dokumentu přenést) emoci. Protože na začátku léta proběhlo už první kolo soutěže o S1H docela mne zajímalo, jestli stejní účastníci (kterých se pár našlo, co zkusili „druhé kolo“) alespoň přestříhá svoje soutěžní klipy.

Všechna tři videa, která jsou na stupních vítězů, by mohla vyhrát. Rozhodl součet hodnocení od všech porotců (garant soutěže a filmař Petr Horký, Michal Houdek z F22.cz a kameraman a specialista Centra FotoŠkoda Jakub Lojda), a tak je výsledek daný. Chtěl bych proto zdůraznit, že druhý ani třetí nebyli poražení, ale vyhráli druhé a třetí místo.

Moc rád bych viděl třeba za rok, kam se posune jejich práce, jejich vidění.

A u všech soutěžících jsem si vždycky říkal ještě jednu věc - moc by mne zajímalo také to, jak by si věděli rady v časovém presu, v těžkých technických i životních podmínkách. Věřím, že mnozí s tím mají už svoje zkušenosti. V profi praxi to tak mnohdy je: z těch všech kvalitních praxe vybere ty nejlepší, kteří dokáží odvádět velmi kvalitní práci ve velmi špatných podmínkách. Ale v tomto se tentokrát nesoutěžilo, to jen ukáže čas. Sám si dovedu představit, že bych s mnohými z účastníků této soutěže rád spolupracoval, vyzkoušel si je „přímo v poli!“ Držím palce všem, gratuluji oceněným. 

Vyjádření garanta soutěže Petra Horkého | piranhafilm.cz

Výherci soutěže s Panasonicem:

1. místo Erik Babóš - vyhrává Panasonic Lumix DC-S1H :-)  

 

Na videu nás zaujalo: kreativní nápad - samotný příběh s přenosem emocí na diváka. Video příběh graduje díky vhodně zvolené hudbě. Upoutá také pozornost díky správně naservírovanému střihu. Výborná postprodukce - barevná tonalita. Využití trendovosti v reklamních sděleních - krátké příběhy s emocemi.

2. místo David Sojka
- poukázka na nákup techniky Panasonic v hodnotě 10 000 Kč 

Na videu nás zaujalo: autenticita - vlastní příběh, poutavé záběry z dronu, různorodé efekty a animace, udržení pozornosti diváka, výběr lokací a záběrů.

3. místo Michal Gálik
- poukázka na nákup techniky Panasonic v hodnotě 5 000 Kč

Na videu nás zaujalo: autenticita - promluvení autora přímo do kamery, perfektní postprodukce - barevné podání a efekty, vybrání krásných lokací a zvolení příběhu.
 

Všem výhercům srdečně gratulujeme a doufáme, že si své výhry užijí a splní si svůj filmařský sen! Výherci budou kontaktováni e-mailem, který uvedli v registračním formuláři do soutěže.

 

PANASONIC LUMIX DC-GH6
PANASONIC LUMIX DC-GH6

Panasonic DC-GH6 Micro Four Thirds bezzrcadlovka, Zcela nový processor 25 Mpx, nový snímač, nové konektory, Video 5,7K v 10-bit 60p včetně interního záznamu do Apple Pro Res 422 HQ

55 990,-
PANASONIC Lumix DC-S5
PANASONIC Lumix DC-S5

Full-frame 24 Mpx, Dynamický rozsah 14 EV, Fotografie až 96 Mpx

42 480,-
PANASONIC Lumix DC-FZ1000 II

20,1 Mpx 1" snímač, 4K záznam videa (s možností snížení rozlišení), perfektní ergonomie těla inspirovaná DSLR

20 490,-

Související články

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Září a nové téma v soutěži na Instagramu

Září a nové téma v soutěži na Instagramu

Soutěž Věda je krásná se těší na vaše snímky

Soutěž Věda je krásná se těší na vaše snímky

Další Videa

Fotoškola - jak si vybrat dron

Fotoškola - jak si vybrat dron

Fotoškola - ideální ohnisková vzdálenost na portréty

Fotoškola - ideální ohnisková vzdálenost na portréty

Zaostřeno na: co si přát k Vánocům

Zaostřeno na: co si přát k Vánocům

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...