FotosoutěžeFotosoutěže

Najděte české stopy v Japonsku a japonské v Česku a vyhrajte

Termín: 2. 9. - 30. 11. 2020
Najděte české stopy v Japonsku a japonské v Česku a vyhrajte
| 2 minuty čtení

Japonsko-české diplomatické vztahy letos slaví význačné jubileum a japonská ambasáda v Čechách a Český dům v Tokiu na jeho počest uspořádaly fotografickou soutěž, jejímž hrdým partnerem je i Centrum FotoŠkoda. Buďte kreativní, najděte japonské stopy v české kotlině, nebo české stopy na japonských ostrovech a vyhrajte jednu z hodnotných cen a možnost vystavit svůj snímek.

100 let diplomatických vztahů mezi Čechy a Japonci

Přesně před 100 lety, v roce 1920, navázalo Japonsko a tehdejší Československo diplomatické vztahy. Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice a České centrum v Tokiu proto u této příležitosti vyhlašují fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.

Fotografie mají zachycovat Japonsko v Čechách a Česko v Japonsku, a to jak v podobě umění, architektury, jídla nebo jiných konkrétních motivů, tak v podobě abstraktních snímků, které ukrývají stopy, jež nejsou na první pohled patrné. Roli nehrají zkušenosti, ale tvůrčí přístup a originalita.

Podmínky

  • Své příspěvky odesílejte do 30. 11. 2020 do příslušného centra.
  • Pokud tvoříte v rámci tématu Japonsko, které lze vidět nebo zažít v Česku, řiďte se pokyny japonské ambasády v Čechách, snímky zachycující české stopy v Japonsku přijímá České centrum v Tokiu. Konkrétní podmínky pro formát či úpravy fotografií naleznete pod odkazy.
  • Zúčastnit se může každý bez ohledu na věk, občanství či zkušenosti s fotografováním.
  • Autoři vítězných snímků obdrží hodnotné ceny a spolu s dalšími vysoce hodnocenými autory získají možnost vystavit soutěžní snímky na výstavě. Vítězné snímky budou taktéž uveřejněny v časopise FotoVideo.

Tématu Japonska se dlouhodobě věnuje Zdeněk Thoma, na japonskou vlnu se můžete naladit třeba v rozhovoru na našem blogu.

CANON EOS R5
CANON EOS R5

Nově navržený snímač CMOS, 5 osá stabilizace obrazu ve fotoaparátu s výkonem až 7 EV, Nepřetržité snímání 20 snímků / s

122 990,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

28 990,-
SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

53 990,-

Související články

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím