FotosoutěžeFotosoutěže

Najděte české stopy v Japonsku a japonské v Česku a vyhrajte

Termín: 2. 9. - 30. 11. 2020
Najděte české stopy v Japonsku a japonské v Česku a vyhrajte
| 2 minuty čtení

Japonsko-české diplomatické vztahy letos slaví význačné jubileum a japonská ambasáda v Čechách a Český dům v Tokiu na jeho počest uspořádaly fotografickou soutěž, jejímž hrdým partnerem je i Centrum FotoŠkoda. Buďte kreativní, najděte japonské stopy v české kotlině, nebo české stopy na japonských ostrovech a vyhrajte jednu z hodnotných cen a možnost vystavit svůj snímek.

100 let diplomatických vztahů mezi Čechy a Japonci

Přesně před 100 lety, v roce 1920, navázalo Japonsko a tehdejší Československo diplomatické vztahy. Japonské informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v České republice a České centrum v Tokiu proto u této příležitosti vyhlašují fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.

Fotografie mají zachycovat Japonsko v Čechách a Česko v Japonsku, a to jak v podobě umění, architektury, jídla nebo jiných konkrétních motivů, tak v podobě abstraktních snímků, které ukrývají stopy, jež nejsou na první pohled patrné. Roli nehrají zkušenosti, ale tvůrčí přístup a originalita.

Podmínky

  • Své příspěvky odesílejte do 30. 11. 2020 do příslušného centra.
  • Pokud tvoříte v rámci tématu Japonsko, které lze vidět nebo zažít v Česku, řiďte se pokyny japonské ambasády v Čechách, snímky zachycující české stopy v Japonsku přijímá České centrum v Tokiu. Konkrétní podmínky pro formát či úpravy fotografií naleznete pod odkazy.
  • Zúčastnit se může každý bez ohledu na věk, občanství či zkušenosti s fotografováním.
  • Autoři vítězných snímků obdrží hodnotné ceny a spolu s dalšími vysoce hodnocenými autory získají možnost vystavit soutěžní snímky na výstavě. Vítězné snímky budou taktéž uveřejněny v časopise FotoVideo.

Tématu Japonska se dlouhodobě věnuje Zdeněk Thoma, na japonskou vlnu se můžete naladit třeba v rozhovoru na našem blogu.

SONY CyberShot DSC-RX100 VA

4K video a DRAM paměť, Nejrychlejší sériové snímání na světě - 24 snímků za vteřinu v plném rozlišení 20,1 Mpx, 20,1Mpx 1,0" Exmor RS CMOS

24 490,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

31 990,-
SONY CyberShot DSC-RX100 III Premium Kit

Sony Cybershot DSC-RX100 III s vestavěným EVF hledáčkem, vestavěným bleskem i podporou NFC, Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 × 8,8 mm) s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů, Rozsah ISO 125–12 800 (v rozšíření až 25 600)

16 590,-

Související články

Soutěžte na našem Instagramu! Říjen s architekturou

Soutěžte na našem Instagramu! Říjen s architekturou

Soutěžte na našem Instagramu. Září bude ve znamení pohybu!

Soutěžte na našem Instagramu. Září bude ve znamení pohybu!

Vyhlášení výsledků soutěže o Panasonic Lumix S1H!

Vyhlášení výsledků soutěže o Panasonic Lumix S1H!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím