Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Letem fotosvětem #40 : Olympus.. zatím ještě Olympus

Letem fotosvětem #40 : Olympus.. zatím ještě Olympus
| 3 minuty čtení

Na počátku října jsme zaznamenali několik soutěží. Za zmínku a zhlédnutí stojí dvě (: A protože skončilo září weby se hemžily informacemi o konečné podobě prodeje fotodivize Olympus a její budoucnosti. Po definitivní dohodě o prodeji se rozjela lavina dotazů a jednotlivá zastoupení Olympusu ve světě měla napilno s vyjádřeními. Mezi nimi se málem ztratil rozhovor s vývojáři od Canonu, kteří se příjemně a zajímavě rozpovídali.

Detail pro tento rok 

Close-up, makro, detail.. sám o sobě fascinující svět. Jinak spousta označení spojených v jedné soutěži CUPOTY (Close-up Photographer of the Year). Ta probíhá sice teprve druhým rokem, ale už stačila nabrat obrátky a zapsat do povědomí. V roce 2020 bylo zasláno 6500 přihlášek z 52 zemí. Soutěžilo se v kategorii Zvířata, Hmyz, Rostliny a houby, Intimní krajina, Umělý svět a Mikro a Mladý fotograf. Ve zdroji se můžete podívat pro inspiraci na TOP100 finalistů a vítězů. (zdroj:cupoty)


 

Jak 60 let starý objektiv inspiruje

Vývojáři a inženýři společnosti Canon se rozpovídali o superteleobjektivech RF 600 a 800 a tak trochu se i odkopali v rozhovoru pro DC Watch. Celý rozhovor je zajímavé nahlédnutí do zákulisí vývoje v Canonu. Přináší fascinující čtení a podrobně popisuje konstrukční proces - včetně toho, jak byl skládací mechanismus výsledkem interní soutěže mezi designéry, kterou překvapivě vyhrál nejmladší člen týmu. Mimo jiné se ukázalo, že inspirací pro tyto nejnovější skla byla ve skutečnosti řada měchových superteleobjektivů z roku 1960. (zdroj:dc.watch)


 

Od nového roku nový Olympus a dál..

30.9. došlo k definitivní dohodě o prodeji společnosti Olympus. A proto od začátku příštího roku bude 95% divize společnosti Olympus Imaging převedeno na holdingovou společnost OJ Holdings, Ltd. (tu vlastní Japan Industrial Partners (JIP)) a o foťáky se nám bude starat OM Digital Solutions Corporation. Je fajn, že si Olympus udrží 5% podíl v nové společnosti. To naznačuje technologické a tak trochu i kognitivní propojení značky s dlouhou historií. Podle posledních zpráv bude název Olympus „po určité období“ používán. (zdroj a závěrečná smlouva:olympus)

 

Better Photography Photo of the Year 2020

Cestování a fotografie jde spolu ruku v ruce. To potvrzuje i soutěž s trochu divným názvem. Letošní Better Photography Photo byl již pátým ročníkem. V minulých dnech byla zveřejněna galerie finalistů a vítězů. Už vzhledem vypsaným kategoriím je skutečně na co koukat a nechat se inspirovat. Zvítězil snímek bangladéšského fotografa Azima Khana Ronnieho, nepsaným pravidlem soutěže je investování vítězné částky (2750 dolarů) do cestování nebo fotovýbavy. (ilu: Zay Yar  Lin,zdroj:betterphotographyphotocomp)

 

 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

 

ZEISS sluneční clona pro Milvus 21/2,8

pro Zeiss Milvus 21 mm f/2.8, zabraňuje vniknutí nežádoucích slunečních paprsků

5 890,-
LAOWA 15 mm f/4,5 Zero-D Shift pro Canon RF

Bajonet K-Mount, Formát Full-Frame, Rozsah clony f/4,5 až f/22

38 990,-
VFFOTO magnetický adaptér pro filtr 55 mm

upevnění magnetických filtrů VFFOTO na objektiv, bez adaptéru / UV magnetického filtru nelze další filtry používat, magnety neovlivňují elektroniku fotoaparátu ani data na kartě

430,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím