Letem fotosvětem #44 : Jak Star Wars spojily Canon s Nikonem | FotoŠkoda
Produktové novinkyAktuality z fotosvětaSeriály

Letem fotosvětem #44 : Jak Star Wars spojily Canon s Nikonem

Letem fotosvětem #44 : Jak Star Wars spojily Canon s Nikonem
2. 11. 2020 | 4 minuty čtení

Většinou se snažíme hledat v minulém týdnu nějakou tvůrčí inspiraci. Ale protože probíhá FOTOŠKODAWEEK a inspirace teče celý týden všude proudem, nebudeme vás přehlcovat. Mrkli jsme se výjimečně spíš na techniku a novinky... samozřejmě na ty méně mainstreamové, skoro přehlížené novinky. V technice zaujalo zvláštní spojení Canonu a Nikonu ve Star Wars a nebo skloubení výměnných objektivů, zrcadlovky s Instaxem.

Insta360 ONE X2 - odolné vlogování

Společnost Insta360 přišla po třech letech s novinkou ONE X2. Ta přináší celou řadu inovací při zachování toho starého osvědčeného (rezistentní vlogovací kamery). Klíčovou novinkou je MultiView, která zobrazuje dva úhly najednou s různými zornými poli. A druhým nejzajímavějším vylepšením je InstaPano, které pořizuje panoramata bez nutnosti přesouvat fotoaparát nebo spojovat více fotografií. ONE X2 umožňuje nově připojit a nechat se pohodlně ovládat prostřednictvím Apple AirPod, ty vlastně i promítají zaznamenaný  360 ° zvuk ze čtyř mikrofonů. Dalším režimem je PureShot, který vylepšuje dynamický rozsah fotografií při slabém osvětlení a současně snižuje šum při zachování detailů v JPG i RAW a a a .. je toho skutečně mnoho. (zdroj:insta360)


 

Canon a Nikon s Photoshopem ve Star Wars

Pro fanoušky Hvězdných válek nic nového - 30.10 debutovla na  kanálu Disney+ druhá série The Mandalorian. Už ta první proslula efekty, použitými virtuálními sadami a technologiemi. Řada scén v tomto spin offu Hvězdných válek byla natočena pomocí digitální zrcadlovky Canon EOS 5D osazené objektivem Nikon 28mm. A nenatočil je nikdo jiný než John Knoll, jeden ze spolutvůrců Photoshopu. Co taky čekat v dílnách ILM. Mimochodem video ve zdroji je zajímavé nahlédnutí do zákulisí na nekonečnou tvorbu pár sekundových záběrů(zdroj:youtube)


 

Zrcadlovka & Instax NONS SL42

Další zvláštní kombinaci jsme našli na na japonském crowdfundingu, kde probíhá projektík na fotoaparát NONS SL42. Ten kombinuje zrcadlovku s výměnnými objektivy (v tomto případě Canon EF) a Instax mini. Součástí je i redukce na bajonet M42, starší typy objektivů se koneckonců budou k vintage tělu hodit. A kdyby náhodou různých redukcí na EF je na trhu celá řada. Fotoaparát je napájen 2 tužkami AA. A laborovat můžete s rychlostmi závěrky 1/250 až 1 vteřina. (zdroj:kibidango)


 

Superrychlé UHS-I microSD

Společnost Lexar uvedla na trh novou řadu karet microSD určených pro akční kamery , drony a foto smartfony. Nové karty Lexar Professional 1066x microSDHC/XC řady SILVER se chlubí nejrychlejší možnou rychlostí pro microSD typu UHS-I s certifikací U3, V30 a A2. To v lidské řeči znamená: čtení rychlostí až 160 MB/s a zápis až 120 MB/s. Ideální parťák pro nahrávání videa v rozlišení 4K nebo Full-bit s vysokou bitovou rychlostí. (zdroj:lexar)

 

“Jenom” 100 miliard snímků za sekundu

O nejrychlejším fotoaparátu jsem již psali. V Caltechu tentokrát ubrali a tým Lihong Wanga zpomaluje rychlost nové kamery ze 70 biliónů “jenom” na 100 miliard snímků za vteřinu. A proč? Protože tento typ kamery umí zaznamenávat jako lidské oko včetně vnímání hloubky (trochu 3D s detaily). Zařízení má mimo jiné pomoci při objasňování tajemství sonoluminiscence (záblesk světla v bortících se bublinkách v kapalině). (zdroj:caltech)


 

Lensbaby SPARK 2.0

Další upgrade čekal na světlo světa osm let. Lensbaby uvedl Spark 2.0. Koncept je stále stejný- výklopný objektiv se specifickým ostřením a širokou nabídkou kreativní zábavy. Jen nyní je k dispozici optika Sweet 50 mm téměř pro všechny bajonety DLSR a CVC (v tomto případě asi první flexibilní objektiv pro bezzrcadlovky) a pro snímače APS-c i FF. Má kovový bajonet, 12 lamelovou nastavitelnou clonu (od f / 2,5-22) a je kompatibilní se systémem Optic Swap (takže asi s 15 modely). (zdroj:lensbaby)

 

 

 

fotosvětem prolétl : Bohuslav Brož

 

HASSELBLAD 907X Komfort kit

Hasselblad kamera kit, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

299 990,-
NANLITE PavoBulb 10C 1 LED žárovka E27

Teplota 2700K - 7500K, Připojení ke zdroji: E27 nebo USB-C kabel, Ovládání přes věstavěná tlačítka, aplikaci nebo ovladač

2 490,-
VFFOTO závitový UV NANO PRO filtr 77 mm

Průměr 77 mm, Ochrana čočky objektivu, 16 antireflexních vrstev

1 555,-

Související články

Nová generace Rollei stativů zvládne náročné podmínky i zátěž

Nová generace Rollei stativů zvládne náročné podmínky i...

Canon představuje EOS R7, R10 a nové objektivy

Canon představuje EOS R7, R10 a nové objektivy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Další Aktuality z fotosvěta

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Další Seriály

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

Neotřelé zdroje světla pro fotografy

Neotřelé zdroje světla pro fotografy

Fotoškola - kdy nefotit teleobjektivem

Fotoškola - kdy nefotit teleobjektivem

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...