Sony FX6: Profesionální kamera pro náročné videotvůrce | FotoŠkoda
Produktové novinky

Sony FX6: Profesionální kamera pro náročné videotvůrce

Sony FX6: Profesionální kamera pro náročné videotvůrce
17. 11. 2020 | 3 minuty čtení

Sony dnes představila novinku a tentokrát myslela na profesionální videotvůrce: Přišla totiž s profesionální kamerou FX6, která v sobě kombinuje to nejlepší z digitální kinematografické technologie a pokročilých zobrazovacích funkcí fotoaparátů Sony Alpha. Co všechno v sobě ukrývá, najdete v článku.

Sony ILME-FX6

Do řady Cinema Line dnes přibyl nový model profesionální kamery, FX6. Kombinuje v sobě to nejlepší z digitální kinematografické technologie Digital Cinema Technology a zobrazovacích funkcí bezzrcadlovek Alpha. Kamera je také kompatibilní s objektivy E-mount, takže získáte opravdu široké kreativní možnosti.

S pokrokem naší řady Cinema Line otevíráme prostor pro výjimečné dovednosti a talent tvůrců obsahu a filmařů. FX6 staví na technologiích špičkových kamer Venice cinema a spojuje je s těmi nejlepšími inovativními technologiemi bezzrcadlových fotoaparátů Alpha.
Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe

Kamera disponuje 10,2Mpx FF snímačem se zadním osvitem, který vám díky dynamickému rozsahu 15 EV a citlivosti ISO až 409 600 s nízkým šumem nabídne skvělý výkon i ve špatných světelných podmínkách. Nahrávat můžete ve formátech XAVC Long GOP a XAVC All Intra 4K (QFHD: 3840 x 2160) 4:2:2 s 10bitovou hloubkou.

Díky procesoru BIONZ XR, který jste poprvé mohli obdivovat u A7S III se můžete těšit až na 4x rychlejší výkon ve srovnání s FS5 II. Svými možnostmi vám kamera poskytuje velmi široké možnosti postprodukce - využívá totiž barevné technologie řady Venice a nabízí S-Cinetone, S-Log3 a S-Gamut3.

Přístroj se pyšní také funkcemi, které můžete znát z fotoaparátů Sony Alpha a svým uživatelům nabídne Fast Hybrid AF kombinující 627bodové AF s fázovou detekcí s Real-time Eye AF. Proto můžete při zpomalených záběrech bez obtíží sledovat rychle se pohybující objekty, které zůstávají zaostřené. Nahrávat můžete až pětkrát zpomalené snímky. Při nahrávání můžete využít také elektronické ND filtry.

Při konstrukci kamery mysleli vývojáři také na to, aby byla co nejmobilnější a nejodolnější - tělo má vyrobené z hořčíkové slitiny, měří 11,6 x 15,3 x 11,4 cm a váží 0,89 kg. Konstrukce navíc odvádí teplo, což zabraňuje přehřátí. Na kameru také můžete připojit řadu dalšího příslušenství, nebo ji samotnou připevnit ke gimbalu či dronu. Dotykový 3,5" LCD hledáček můžete připevnit k více místům kamery, díky čemuž můžete natáčet z libovolných úhlů a neztratíte kontrolu nad záběrem.

Kamera podporuje karty SDXC UHS-II, UHS-I a CFexpress A. Rychle a snadno pak můžete záběry upravovat v softwaru Sony Catalyst Browse / Prepare.

Sony ILME-FX6

Jakými vlastnostmi kamera vyniká?

 • fullframový 4K snímač CMOS Exmor R se zadním osvitem a rozlišením 10,2 Mpx
 • kompaktní a lehké tělo
 • citlivost ISO 800 - 409 600
 • dynamický rozsah 15 EV
 • barevný profil S-Cinetone, který najdete i u modelu FX9
 • procesor BIONZ XR známý z modelu A7S III
 • Fast Hybrid Auto Focus
 • nahrávání v kvalitě 4K 120p / HD 240p, 10bitová hloubka, vzorkování 4:2:2 v plném formátu
 • podpora až 12-G-SDI a SDI RAW výstup

chci se o FX6 dozvědět maximum

SONY HDR-CX450

Záznam Full HD 1920 x 1080 50p, 50i a formátu AVCHD, Citlivý snímač CMOS Exmor R™, Širokoúhlý objektiv(26,8 mm) Carl Zeiss® 30x optickým zoomem

9 990,-
SONY HDR-CX625

Záznam Full HD 1920 x 1080 50p, 50i a formátu AVCHD, Citlivý snímač CMOS Exmor R™, Světelný (f/1,8-4) širokoúhlý objektiv Sony G™ (možnost použití 46 mm filtrů)

13 990,-
SONY FDR-AX700

4K rozlišení a 100 Mb/s datový tok videa ve velmi kompaktním a lehkém těle, 1" palcový snímač s rozlišením 14,2 Mpx, pokročilý procesor BIONIZ X

54 990,-

Související články

Nová generace Rollei stativů zvládne náročné podmínky i zátěž

Nová generace Rollei stativů zvládne náročné podmínky i...

Canon představuje EOS R7, R10 a nové objektivy

Canon představuje EOS R7, R10 a nové objektivy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Diskuze

Sony FX6: Profesionální kamera pro náročné videotvůrce

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...