Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo | FotoŠkoda
Výstavy

Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo

Termín: 20. 10. - 20. 1. 2021| Místo: Czech Photo Centre
Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo
7. 12. 2020 | 2 minuty čtení

Do 20. 1. 2020 si můžete v Czech Photo Centre prohlédnout výstavu snímků tří porotců letošního ročníku soutěže Czech Press Photo, Joe Klamara, Chrise McGratha a Nicole Tung. Prostřednictvím jejich fotografií si připomenete zásadní okamžiky světových dějin.

Svět pohledem tří reportážních fotografů

Minulý týden byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku soutěže Czech Press Photo a nyní máte možnost prohlédnout si snímky těch, kteří o letošních vítězích rozhodovali.

Až do 20. ledna 2021 si můžete v Czech Photo Centre prohlédnout fotografie Joe Klamara, Chrise McGratha a Nicole Tung, jejichž prostřednictvím si připomenete zásadní okamžiky světových dějin.

Joe Klamar po emigraci do Kanady vystudoval fotografii a výtvarné umění a pracoval pro agentury Canadian Press, Slovenskou tiskovou agenturu nebo Reuters a pro periodika Medicine Hat News nebo Winnipeg Sun. V součastnosti je hlavním fotografem francouzské agentury Agence France-Presse pro střední Evropu. V roce 2009 si odnesl hlavní cenu Czech Press Photo.

První fotografické zaměstnání získal Chris McGrath v regionálních novinách v australském Queenslandu. Po absolutoriu nastoupil do Getty Images, kde působí dodnes. Během 20 let pracoval střídavě na pobočkách v New Yorku, Singapuru a Tokiu a byl svědkem řady světových událostí včetně tsunami v jihovýchodní Asii, zvolení Baracka Obamy nebo bojů v Sýrii. Nyní působí na pobočce Getty Images v Istanbulu.

Nicole Tung zachycuje jako nezávislá reportérka především dění na středním Východě a v Asii a spolupracuje hlavně s nevládními organizacemi. Její snímky můžete vidět v mezinárodních publikacích. Fotografovala konflikty v Libyi a Sýrii, život indiánských válečných veteránů v USA nebo prodemokratické protesty v Hongkongu. Získala řadu ocenění a její fotografie byly k vidění na řadě prestižních výstavních míst. Je držitelkou grantu IWMF Grant pro ženské příběhy a členkou iniciativy IWMF Great Lakes Reporting Initiative.

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

39 990,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 růžový

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 modrý

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...