VýstavyVýstavy

Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo

Termín: 20. 10. - 20. 1. 2021| Místo: Czech Photo Centre
Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo
| 2 minuty čtení

Do 20. 1. 2020 si můžete v Czech Photo Centre prohlédnout výstavu snímků tří porotců letošního ročníku soutěže Czech Press Photo, Joe Klamara, Chrise McGratha a Nicole Tung. Prostřednictvím jejich fotografií si připomenete zásadní okamžiky světových dějin.

Svět pohledem tří reportážních fotografů

Minulý týden byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku soutěže Czech Press Photo a nyní máte možnost prohlédnout si snímky těch, kteří o letošních vítězích rozhodovali.

Až do 20. ledna 2021 si můžete v Czech Photo Centre prohlédnout fotografie Joe Klamara, Chrise McGratha a Nicole Tung, jejichž prostřednictvím si připomenete zásadní okamžiky světových dějin.

Joe Klamar po emigraci do Kanady vystudoval fotografii a výtvarné umění a pracoval pro agentury Canadian Press, Slovenskou tiskovou agenturu nebo Reuters a pro periodika Medicine Hat News nebo Winnipeg Sun. V součastnosti je hlavním fotografem francouzské agentury Agence France-Presse pro střední Evropu. V roce 2009 si odnesl hlavní cenu Czech Press Photo.

První fotografické zaměstnání získal Chris McGrath v regionálních novinách v australském Queenslandu. Po absolutoriu nastoupil do Getty Images, kde působí dodnes. Během 20 let pracoval střídavě na pobočkách v New Yorku, Singapuru a Tokiu a byl svědkem řady světových událostí včetně tsunami v jihovýchodní Asii, zvolení Baracka Obamy nebo bojů v Sýrii. Nyní působí na pobočce Getty Images v Istanbulu.

Nicole Tung zachycuje jako nezávislá reportérka především dění na středním Východě a v Asii a spolupracuje hlavně s nevládními organizacemi. Její snímky můžete vidět v mezinárodních publikacích. Fotografovala konflikty v Libyi a Sýrii, život indiánských válečných veteránů v USA nebo prodemokratické protesty v Hongkongu. Získala řadu ocenění a její fotografie byly k vidění na řadě prestižních výstavních míst. Je držitelkou grantu IWMF Grant pro ženské příběhy a členkou iniciativy IWMF Great Lakes Reporting Initiative.

SONY CyberShot DSC-RX100 VA

4K video a DRAM paměť, Nejrychlejší sériové snímání na světě - 24 snímků za vteřinu v plném rozlišení 20,1 Mpx, 20,1Mpx 1,0" Exmor RS CMOS

21 990,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

34 490,-
OLYMPUS Stylus TG-5 černý Neopren Case kit

12,7 Mpx BSI CMOS snímač (technologie přímého osvětlení) / technologie iHS (Intelligence, High Sensitive a High Speed), Duální stabilizace obrazu redukuje rozmazání a otřesy fotoaparátu, Obrazový procesor TruePic VIII (shodný s modelem Olympus OM-D E-M1 Mark II)

6 990,-

Související články

Izraelská příroda očima Boaze Amidrora

Izraelská příroda očima Boaze Amidrora

Jizerská 50 viděna šesti: výstava v Leica Gallery Prague

Jizerská 50 viděna šesti: výstava v Leica Gallery Prague

Vystavujte v naší Minigalerii!

Vystavujte v naší Minigalerii!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím