Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

OM Digital Solutions zahajuje činnost

OM Digital Solutions zahajuje činnost
| 3 minuty čtení

Od 1. 1. 2021 oficiálně zahajuje svou činnost společnost OM Digital Solutions, která přebírá portfolio i vývoj nových technologií od společnosti Olympus. Odkud se vzal název společnosti a kam napnou síly její vývojáři? To se dozvíte v článku.

Z Olympusu OM Digital Solutions Corporation

1. ledna 2021 zahájila svou činnost společnost OM Digital Solutions Corporation, která bude v budoucnu poskytovat produkty doposud vycházející pod záštitou společnosti Olympus. Ředitelem a prezidentem nové společnosti se stal bývalý vedoucí fotografické divize Olympus, Shigemi Sugimoto.

Kdo rád užíval produkty Olympus, nemusí se bát, že bude muset přesedlat na jinou značku - společnost má nadále v plánu posouvat možnosti kompaktů i bezzrcadlovek a příslušenství k nim - OM-D, PEN nebo Zuiko. A nejenom zde - můžete se těšit také na další inovativní produkty v oblasti zvukových záznamníků nebo dalekohledů.

Zejména v oblasti fotoaparátů jsme při vývoji našich produktů uplatňovali inovativní filozofie. Ve filmové éře jsme uspěli s vývojem bezprecedentního kompaktního a lehkého designu zrcadlových fotoaparátů řady OM. Tuto vášeň a filozofii rozvoje jsme zdědili i v digitálním věku, což vedlo k uvedení standardu Micro Four Thirds a postup do bezzrcadlové řady OM-D.

Kromě toho jsme vyvíjeli prvotřídnío bjektivy a špičkové fotografické vybavení využívající průkopnické technologie jako inovativní uspořádání optických členů, provotříní stabilizace obrazu nebo funkce High-Res Shot.

Shigemi Sugimoto

Nová společnost se pyšní cílenější a pružnější organizační strukturou, která umožňuje rychleji a intenzivněji hledat nové příležitosti.

Tradice OM žije dál

OM systém byl vyvinutý v 70. letech a právě na něj odkazuje název nové společnosti. Systém měl za cíl překonat tři překážky, kterým čelily tehdejší zrcadlovky, a to velké rozměry, hmotnost a hlasitost a otřesy způsobené závěrkou. Nové "OM" fotoaparáty byly lehčí, kompaktnější a tišší, ale zachovaly si nejvyšší výkon.

OM v názvu tak symbolizuje pozici náročných situací a zároveň vývoj inovativních produktů a technologií. Ostatně OM můžeme vidět i u produktů Olympus digitální éry - OM-D stojí v čele fotografické značky a patří mezi prvotřídní bezzrcadlovky.

Digital Solutions zase odkazuje na směřování a odhodlání nové společnosti, která hodlá čelit stávajícími i budoucím výzvám digitálního věku.

OLYMPUS Stylus TG-6
OLYMPUS Stylus TG-6 černý

velmi odolný: vodotěsný do hloubky 15 m, prachotěsný, nárazuvzdorný do 2.1 m, tlakuvzdorný do 100 kg, mrazuvzdorný do -10°C, 12,7 Mpx CMOS snímač o velikosti 1/2.33'', světelný, f/2,0-4,9, objektiv s 4x optickým zoomem

9 990,-
OLYMPUS E-M1 MARK II
OLYMPUS E-M1 MARK II + 12-40mm

20Mpx Live MOS snímač, obrazový procesor TruePic VIII, výkonný zaostřovací AF systém (121 křížových bodů)

31 990,-
OLYMPUS E-M1 Mark III
OLYMPUS E-M1 Mark III tělo

Stabilizace obrazu až 7,5 EV, Procesor TruePic IX, High Res Shot (až 80 MPX)

42 990,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Diskuze

OM Digital Solutions zahajuje činnost

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím