Recenze Insta 360 One R: Revoluční inovátor akčních kamer | FotoŠkoda
12. 1. 2021 | 4 minuty čtení

Akční kamery upoutaly pozornost nejednoho z nás. Vznikají díky nim parádní videa, můžete s nimi ale i fotit. Na novinku loňského podzimu, Insta 360 One R, se podrobněji podívala naše kolegyně z oddělení, kde akční kamery najdete, Katka Mrózková. Co ji na ní uchvátilo, v čem je revoluční a komu by ji doporučila?

INSTA 360 ONE R

Po vzoru svých předchůdců GoPro a DJI Osmo Action přichází na trh revoluční novinka Insta 360 ONE R, která definitivně odbourává zaryté představy o tom, co by akční kamera měla umět.

Inovativní modulární design, která vám během krátké chvíle umožní pořizování profesionálních záběrů s jednopalcovým snímačem a objektivem značky Leica, natáčení akčních 4K videí (při 30 fps až 5,3K), nebo využití panoramatického úhlu 360 ° a pořizování snímků v rozlišení 19 Mpx.

Nejen pro milovníky lega, ale i pro vloggery a sportovní nadšence je tato "stavebnice" dokonalým společníkem ve chvíli, kdy je potřeba mít po ruce něco praktického, a přesto vysoce kvalitního.

A určitě také v případě, že se chystáte:

  • objevovat vodní svět: Jistě oceníte voděodolnost kamery do 5 m (s voděodolným pouzdrem až do 30 m), navíc díky funkci ColorPlus jedním dotykem jednoduše rozzáříte a oživíte své podvodní záběry.
  • užít si zimní adrenalin: S neviditelnou selfie tyčí vytvoříte vzdušné a unikátní záběry z pohledu třetí osoby a pomocí funkce Point to Track budete jako sledovaný objekt vždy přímo uprostřed záběru.
  • vyrazit do terénu: Nejen na kole, ale i na motorce se občas setkáte s cestou plnou výmolů a kaluží, kterým je potřeba čelit. Díky stabilizaci FlowState budou vaše záběry i přesto působit jako projížďka růžovým sadem a funkce Slow Motion i tak podtrhne dramatičnost záběrů z náročného terénu.

Jak se mi s 360 pracovalo

Osobně jsem si našla zálibu v 360° záběrech už při používání kamery Ricoh Theta V. Byla to ideální možnost ve chvíli, kdy jsem neměla po ruce svou zrcadlovku, a přesto si daná situace vyžadovala uchování vzpomínky – jiným netradičním způsobem, než který známe z mobilních telefonů. V tu chvíli bylo reálné vyfotit se se všemi členy hudebních skupin, udělat si selfie se všemi přáteli na festivalech nebo být součástí krásných panoramat v přírodě.

Insta 360 One R tohle všechno ale pozvedla o nejeden level výš. Díky kompatibilitě s příslušenstvím GoPro a pohotovému spárování s aplikací, kterou Insta nabízí zdarma v Google Play, jsem mohla docílit vytvoření "planety" například z pohledu mého psa, spolujezdce na motorce nebo prostě jen člověka, který si jde vyčistit hlavu do přírody.

Insta 360 One R mohu doporučit uživatelům, kteří chtějí vytvářet profesionální záběry, pobavit se a zároveň se dívat na svět trochu jiným úhlem pohledu.

Autorka: Kateřina Mrózková

chci insta 360 one r

INSTA360 X3

Instax360 X3 – panoramatická kamera 360°, Dual-Mode 360 a standardní kapesní fotoaparát, 1/2" snímač, 72 Mpx 360° fotografie

12 990,-
INSTA360 ONE X2

Kompaktní kapesní fotoaparát, Duální režim 360, 5,7K duální objektiv 360 s automatickým spojováním

9 990,-
INSTA360 ONE R - 1 inch Edition

1 "Modul, Core Modul s oboustranným LCD, Bateriová základna

15 490,-

Související články

Recenze: Leica SOFORT 2
Hodnocení 82%

Recenze: Leica SOFORT 2

Recenze Fujifilm GFX 100 II
Hodnocení 99%

Recenze Fujifilm GFX 100 II

Recenze: FUJIFILM Instax Pal
Hodnocení 77%

Recenze: FUJIFILM Instax Pal

Diskuze

Recenze Insta 360 One R: Revoluční inovátor akčních kamer

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...