Letem fotosvětem #4 : Z marketingového manažera vítězným fotografem | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvětaLeicaSeriály

Letem fotosvětem #4 : Z marketingového manažera vítězným fotografem

Letem fotosvětem #4 : Z marketingového manažera vítězným fotografem
2. 2. 2021 | 4 minuty čtení

V závěrečném lednovém týdnu se fotosvět otáčel kolem novinek Fuji a Sony. Tak těm jsme se v Letech fotosvětem obloukem vyhli a podívali se na jeden projektík s reflexním filtrem. Mrkli jsme se, jak může vypadat brexit pro obyčejného anglického fotografa. Jeden pán “co ví” se rozpovídal o chystaném Nikonu. Naše srdeční záležitost Leica udělala reedici legendárního objektivu. A díky vítězné galerii v soutěži Travel Photographer se můžete nejen kochat, inspirovat, ale rovnou procestovat kus světa.

Zrcadlo na (ne)zrcadlovce

Pokud fotíte model(ku), máte jasno a přehled, jak se tváří, drží tělo atd., protože zkrátka stojíte za fotoaparátem a vidíte. Nezkušený člověk před objektivem nemá většinou výraz pod kontrolou a pak zákonitě přichází nekonečná polemika nad displejem. Tomu se snaží nově předejít společnost Exelence Brilliance Indesign (EBI). Ta na Kickstarteru přišla s novým polarizačním filtrem, který má vstupní reflexní stranu - takové zrcadlo. Takže se focený objekt vlastně může sledovat při focení, dokonce má menší problém s přímým pohledem do objektivu a koneckonců při rozkliknutí zdroje budou radostí skákat hodně vysoko asi i vlogeři. (zdroj:kickstarter)


 

Chaos kolem brexitu

S původním oznámením, že společnost Nikon zastavuje přepravu do Velké Británie a nepřijímá nové objednávky z důvodu brexitu, jsme se mohli setkat přímo na oficiálních stránkách. „Vezměte prosím na vědomí, že při změnách, které přinesl brexit, jsme dočasně pozastavili objednávky v našem obchodě Nikon. Očekáváme brzké vyřešení situace…” Vedle chaotické situace kolem nákladů na dopravu a samotné celní situaci na hraničních přechodech tomu nesporně nepřidávají ani covidová opatření. Aktuální stav už britům objednávky umožňuje, ale s neurčenou prodlevou a negarantovanou snahou o doručení do 10 dnů. (zdroj:nikon.co.uk) Pozn.: Během editace tohoto článku nastala obdobná situace a reakce u spol. Canon.


 

1 a ½  nového objektivu Leica

Nokishita zaznamenal v jedné aktualizaci firmwaru pro stávající objektiv Leica zmínku a jasný odkaz na objektiv „Apo-Summicron ... z / 35 ASPH.“ Ty se nemohou týkat žádného aktuálního modelu v sestavě německého výrobce. Omezený popis třeba neprozrazuje ani světelnost. Ale pravděpodobně se můžeme těšit na nový asférický summicron. Druhý ASPH objektiv je reálnější. Ten byl již představen. Leica Noctilux-M 50 mm  f /1,2 ASPH je reedice legendárního stejnojmenného prvního asférického objektivu z roku 1966. A jde o třetí objektiv v prestižní řadě Leica Classics. Originál nekopíruje jen optická soustava, ale i design a celé “retro” balení. Pokud by měl někdo zájem, k mání bude i sběratelská limitovaná edice 100 ks stříbrné verze za dvojnásobnou cenu 16 000 $. (zdroj:leica)


 

Travel Photographer 2020

V době, kdy je většina lidí napříč celým světem potýká s omezením cestovat a v horším případě se dokonce nehla z domu, získávají vítězné galerie soutěže Travel Photographer of the Year 2020 (TPOTY) ještě na větší síle a jsou úchvatně omračující. Nejlépe to asi shrnul zakladatel TPOTY Chris Coe:  „Cestovní fotografie v globální pandemii s četnými zákazy cestování byla přinejmenším náročná, ale cestovní fotografové jsou vynalézavým druhem. Vítězné snímky jsou velkolepé svou krásou, rozsahem, dramatičností a elegancí. V těchto těžkých dobách přinesou mnoha lidem teplo a radost a potvrdí, že cestovní fotografie je o vizi i umění.“ Takže za shlédnutí nestojí jenom série bývalého prestižního marketingového manažera des již cestovatele a fotografa Vladimira Alekseeva. (zdroj:tpoty/titulka:David Swindler)


 

8K Nikon

Reakce Nikonu na model Sony A1 by měla přijít na přelomu jara a léta. Podrobněji se “Nikonímu” 8K fotoaparátu s 45 MPX věnuje Thom Hogan. Ten se řadí k cennějším zdrojům pokud jde o technické zasvěcení. Informace o potencionální Z8 se dočtete ve zdroji.(zdroj:zsystemuser)

 

 

 

Fotosvětem prolétl : Bohuslav Brož

SONY SDXC 512GB UHS-II R:277MB/s W:150MB/s

rozhraní: UHS-II, typ karty: SDXC, kapacita: 512 GB

7 690,-
GOPRO HERO 12 Black

Video 5,3K60, 4K120, 2,7K240, Až 8× zpomalený pohyb (slow motion), Fotografie 24,7 Mpx až 30 sn/sek

11 490,-

Související články

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování, podcasty i dokonale čistý zvuk při nahrávání venku

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování,...

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Další Leica

Leica SL2 v novém kabátu: je tu model Silver!

Leica SL2 v novém kabátu: je tu model Silver!

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Leica Gallery

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Leica Gallery

Tekuté písky v Leica Gallery Prague

Tekuté písky v Leica Gallery Prague

Další Seriály

Téma měsíce září: Zvířata

Téma měsíce září: Zvířata

Fotoškola - zkratky na objektivech Panasonic

Fotoškola - zkratky na objektivech Panasonic

Fotoškola - jak fotit noční oblohu

Fotoškola - jak fotit noční oblohu

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...