Aktuality z fotosvětaLeicaSeriályAktuality z fotosvěta,Leica,Seriály

Letem fotosvětem #4 : Z marketingového manažera vítězným fotografem

Letem fotosvětem #4 : Z marketingového manažera vítězným fotografem
| 4 minuty čtení

V závěrečném lednovém týdnu se fotosvět otáčel kolem novinek Fuji a Sony. Tak těm jsme se v Letech fotosvětem obloukem vyhli a podívali se na jeden projektík s reflexním filtrem. Mrkli jsme se, jak může vypadat brexit pro obyčejného anglického fotografa. Jeden pán “co ví” se rozpovídal o chystaném Nikonu. Naše srdeční záležitost Leica udělala reedici legendárního objektivu. A díky vítězné galerii v soutěži Travel Photographer se můžete nejen kochat, inspirovat, ale rovnou procestovat kus světa.

Zrcadlo na (ne)zrcadlovce

Pokud fotíte model(ku), máte jasno a přehled, jak se tváří, drží tělo atd., protože zkrátka stojíte za fotoaparátem a vidíte. Nezkušený člověk před objektivem nemá většinou výraz pod kontrolou a pak zákonitě přichází nekonečná polemika nad displejem. Tomu se snaží nově předejít společnost Exelence Brilliance Indesign (EBI). Ta na Kickstarteru přišla s novým polarizačním filtrem, který má vstupní reflexní stranu - takové zrcadlo. Takže se focený objekt vlastně může sledovat při focení, dokonce má menší problém s přímým pohledem do objektivu a koneckonců při rozkliknutí zdroje budou radostí skákat hodně vysoko asi i vlogeři. (zdroj:kickstarter)


 

Chaos kolem brexitu

S původním oznámením, že společnost Nikon zastavuje přepravu do Velké Británie a nepřijímá nové objednávky z důvodu brexitu, jsme se mohli setkat přímo na oficiálních stránkách. „Vezměte prosím na vědomí, že při změnách, které přinesl brexit, jsme dočasně pozastavili objednávky v našem obchodě Nikon. Očekáváme brzké vyřešení situace…” Vedle chaotické situace kolem nákladů na dopravu a samotné celní situaci na hraničních přechodech tomu nesporně nepřidávají ani covidová opatření. Aktuální stav už britům objednávky umožňuje, ale s neurčenou prodlevou a negarantovanou snahou o doručení do 10 dnů. (zdroj:nikon.co.uk) Pozn.: Během editace tohoto článku nastala obdobná situace a reakce u spol. Canon.


 

1 a ½  nového objektivu Leica

Nokishita zaznamenal v jedné aktualizaci firmwaru pro stávající objektiv Leica zmínku a jasný odkaz na objektiv „Apo-Summicron ... z / 35 ASPH.“ Ty se nemohou týkat žádného aktuálního modelu v sestavě německého výrobce. Omezený popis třeba neprozrazuje ani světelnost. Ale pravděpodobně se můžeme těšit na nový asférický summicron. Druhý ASPH objektiv je reálnější. Ten byl již představen. Leica Noctilux-M 50 mm  f /1,2 ASPH je reedice legendárního stejnojmenného prvního asférického objektivu z roku 1966. A jde o třetí objektiv v prestižní řadě Leica Classics. Originál nekopíruje jen optická soustava, ale i design a celé “retro” balení. Pokud by měl někdo zájem, k mání bude i sběratelská limitovaná edice 100 ks stříbrné verze za dvojnásobnou cenu 16 000 $. (zdroj:leica)


 

Travel Photographer 2020

V době, kdy je většina lidí napříč celým světem potýká s omezením cestovat a v horším případě se dokonce nehla z domu, získávají vítězné galerie soutěže Travel Photographer of the Year 2020 (TPOTY) ještě na větší síle a jsou úchvatně omračující. Nejlépe to asi shrnul zakladatel TPOTY Chris Coe:  „Cestovní fotografie v globální pandemii s četnými zákazy cestování byla přinejmenším náročná, ale cestovní fotografové jsou vynalézavým druhem. Vítězné snímky jsou velkolepé svou krásou, rozsahem, dramatičností a elegancí. V těchto těžkých dobách přinesou mnoha lidem teplo a radost a potvrdí, že cestovní fotografie je o vizi i umění.“ Takže za shlédnutí nestojí jenom série bývalého prestižního marketingového manažera des již cestovatele a fotografa Vladimira Alekseeva. (zdroj:tpoty/titulka:David Swindler)


 

8K Nikon

Reakce Nikonu na model Sony A1 by měla přijít na přelomu jara a léta. Podrobněji se “Nikonímu” 8K fotoaparátu s 45 MPX věnuje Thom Hogan. Ten se řadí k cennějším zdrojům pokud jde o technické zasvěcení. Informace o potencionální Z8 se dočtete ve zdroji.(zdroj:zsystemuser)

 

 

 

Fotosvětem prolétl : Bohuslav Brož

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

17 990,-
SARAMONIC Blink 500 Pro B2 bílý

Ultra kompaktní a lehký v bílé barvě, Zvuk ve vysílací (broadcast) kvalitě pro 2 osoby, Vhodný pro použití s fotoaparáty, smartphony, tablety, počítači a dalšími zařízeními

8 990,-
VFFOTO magnetický adaptér pro filtr 86 mm

upevnění magnetických filtrů VFFOTO na objektiv, bez adaptéru / UV magnetického filtru nelze další filtry používat, magnety neovlivňují elektroniku fotoaparátu ani data na kartě

430,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Další Leica

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Další Seriály

Fotoškola - velikost snímače

Fotoškola - velikost snímače

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím