Letem fotosvětem #8 : Roztomilouš Canon a Transformers Pentax | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvětaSeriály

Letem fotosvětem #8 : Roztomilouš Canon a Transformers Pentax

Letem fotosvětem #8 : Roztomilouš Canon a Transformers Pentax
1. 3. 2021 | 5 minut čtení

Závěr února byl na Lety fotosvětem nabitý.. až moc nabitý. Vedle vyhlášení výsledků známých soutěží a zahájení dokonce nově vzniklých soutěží tu byl hlavně novinkami natřískaný japonský veletrh CP+. Ten by sám o sobě vydal na každodenní report. Nám nezbylo nic jiného než nemilosrdně škrtat. Podlehli jsme tlaku novinek a do naší pětice vybrali ty (nej)bizarnější technické zajímavost. Přidali trochu té kosmické technologie, zajímavý průzkum o chování fotografů a nástřel budoucnosti jedné legendární značky.

Olympus a dál?

Na probíhající CP+ se rozpovídali zástupci Olympusu, koneckonců jim nic jiného nezbývalo, protože většinou reagovali na dotazy. A ty se samozřejmě týkají budoucnosti legendární značky. Co bude, si můžeme načrtnout ze dvou videí. V jednom nás vedení informuje o zachování a vývoji nejen OMD, ale zaniknout by neměly ani foto názvy PEN, Tough ani audio názvy IC a LS. Pokud jde o samotný název Olympus, tak s ním můžeme nadále počítat, ale zaznělo podezřelé “I když nemohu přesně komentovat, jak dlouho budeme značku Olympus používat ..” V druhém videu byly asi nejzásadnější zmínky o případném “rozšiřování obzorů” a “.. než abychom si věci dělali sami, budeme případně spolupracovat s dalšími partnery”. (zdroj:youtube)


 

Transformers od Pentaxu

Na první pohled to vypadalo, že nás chce Nokishita informovat o novém díle Transformers. Pak jsme v tom gumovo-(asi)dřevo-plastovém stroji objevili nápis Pentax. Jde o limitovanou edici Full-Frame Pentax K-1 Mark II J. “Jéčkové” limitované verze jsou proslulé svými barvami, tady jsou dokonce v nabídce hned čtyři. Po jejich shlédnutí jsme se s kolegy shodli, že jsme vlastně rádi, že jsou tyto bizarní limitované edice určené většinou pro Japonsko. (zdroj:twitter)


 

Fotografové jsou sentimentální cíťové

Jeden z předních maloobchodních specialistů na použitou fototechniku společnost MPB si nechala vypracovat u jiných specialistů hodně speciální podrobný průzkum a to poměrně detailní. Byl o přístupu fotografů a aspektech, jak své mazlíky vnímáme, používáme a jak se k nim chováme. Pro nás, kteří s technikou přicházíme do styku x hodin denně, jsou některé výsledky nepředstavitelné. 65% majitelů fotoaparátu má doma fotobrašnu, které se už rok nedotklo. 55% dokonce nepoužilo svou výbavu dva roky. A nejčastější argumenty? „Co kdybychom to ještě potřebovali“ a „ze sentimentálních důvodů“. Mimochodem tomu se dá asi věřit, protože podle dalšího výsledku má 19% z nás ke své technice citovou vazbu. A kdo patří k té nadpoloviční 55% skupině, odneste/pošlete raději techniku do bazaru, ať může plnit svoje poslání a sloužit ještě dál.(zdroj:amateurphotographer)


 

Nejroztomilejší buzerace a vestavěný objektiv od Canonu

Společnost Canon na CP+ odhalila zcela nový koncept kamery, o vlastnostech foto/ video a optiky se nikdo moc nerozpovídal. Zařízení má primárně hlídat a monitorovat naše držení těla a čas strávený u počítače. A protože jde o prakticky o buzeraci, dělá to Canon Posture Fit tím nejvhodnějším způsobem, to znamená roztomilým kýváním. Tomu je uzpůsoben i design. Nutno podotknout, že podobné byť absurdní koncepty ohlášené na CP+ byly většinou zhmotněny a dočkaly se sériové výroby. Trochu menší naděje v tomto ohledu má nový patent na objektiv 15-45 mm f / 4,5-8.  Ten je podle vzorců určený pro Full Frame a je pevný vestavěný. Mluví se o teoretickém konkurentu SOny RX1 a Leica Q2.. tedy až na ty parametry clony. (zdroj:youtube/canonrumors)


 

Dron z Marsu

Už několik dní jsme intenzivně zásobováni působivými záběry z vozítka Perseverance z povrchu Marsu. Takže těm se věnovat tolik nemusíme. NASA pro nás chystá ještě zajímavější pokoukanou v podobě záběrů z dronu, který dosud bydlí v podvozku vozítka Perseverance. Jde o jakousi třešničku na dortu, v tomto případě tedy spíš zatím třešničku pod dortem. Helikoptérka Ingenuity má ukázat, co umí v průběhu dubna. Pouštět drony na cizí planetě není jen tak, takže přinášíme něco málo parametrů: Ingenuity má dvě kamery- barevnou pro dokumentaci a černobílou pro orientaci. Napájí jej 6 lithium-iontovek (mimochodem sen každého dronaře - nárokují si pouze 15% hmotnosti dronu) a o jejich dopíjení se stará solární panel. Vzhledem k jiné gravitaci a podstatně řidší atmosféře se 50 cm vtrulníček doslova “musí otáčet”, umí 4200 otáček za minutu (pro představu je 5 x rychlejší než běžný vrtulník pozemšťanů). A protože má meziplanetární ovládání 12 minutové zpoždění a nechceme hned druhou planetu znečišťovat vraky z dopravních nehod, je let dronu předprogramován. “Pilot” spustí vlastně pouze start. (zdroj:robbreport)


 

Fotosvětem prolétl : Bohuslav Brož

LEOFOTO LPC-R5B L destička Arca pro EOS-R5 s battery gripem

Pro Canon EOS R5, Vertikální i horizontální poloha fotoaparátu, Kompatibilní s Arca-Swiss

1 990,-
VOIGTLÄNDER 50 mm f/1,2 Nokton pro Fujifilm X

světelnos f/1,2, maximální clona F16, 12 lamelová kruhová clona

15 590,-
Kalendář 2024 MOUNTAINS IN LIGHT 50x60cm

Výška: 50 cm, Šířka: 60 cm, Typ kalendáře: měsíční

699,-

Související články

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování, podcasty i dokonale čistý zvuk při nahrávání venku

Sony vydává nové bezdrátové mikrofony pro streamování,...

Jak máme otevřeno 28. září

Jak máme otevřeno 28. září

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Další Seriály

Téma měsíce září: Zvířata

Téma měsíce září: Zvířata

Fotoškola - zkratky na objektivech Panasonic

Fotoškola - zkratky na objektivech Panasonic

Fotoškola - jak fotit noční oblohu

Fotoškola - jak fotit noční oblohu

Diskuze

Letem fotosvětem #8 : Roztomilouš Canon a Transformers Pentax

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...