Produktové novinkyRecenzeProduktové novinky,Recenze

Revoluce v natáčení videa je tady!

Revoluce v natáčení videa je tady!
| 4 minuty čtení

Právě se k nám na otestování dostal fotoaparát, který vyniká nejenom velmi kvalitním záznamem fotografií, ale i videa. Tímto fotoaparátem je Panasonic DMC-GH4.

Krátký pohled do historie

Tento fotoaparát je nástupcem velmi oblíbeného modelu GH3, který byl oblíben jak mezi fotografy, tak i kameramany. Nabízel totiž velmi kvalitní FULL-HD video, které dokázal zaznamenávat do pokročilých formátů, jakými jsou AVCHD a nebo v MOV1 s frekvencí až 50 sn/s a datovým tokem až 72 Mb/s ve standardu All-intra. Kvalita pořizovaných videí byla srovnatelná s videi, které lze vytvořit profesionální kamerou, které je ovšem v násobcích dražší.

Aktuální model GH4

Nastupující model má tedy na co navazovat. Tím je především rozšiřování funkcí fotoaparátu, rychlosti, výkonu či zlepšování kvality videa. Potvrzením toho, že jako předcházející model má i tento fotoaparát velké ambice v natáčení videa, může být i to, že jako první bezzrcadlovka nabízí zaznamenávání videa do 4K v rozlišení 4096 x 2160, 24p či 3840 x 2160, 30p. K tomu, aby mohl být fotoaparát naplno využíván i jako výkonná kamera, slouží bohatá konektorová výbava, v níž nemůže chybět konektor na připojení sluchátek, mikrofonu sáňky na video světlo a podobně. O to, aby video bylo dostatečně rychle a kvalitně zaznamenáváno, se především stará čtyř jádrový procesor Venus Engine, který ke své rychlé práci vyžaduje kartu s vyššími rychlostmi zápisu (ideálně 45 MB/s a vyšší). 

Vylepšení ovlivňující fotografii

  • přepracovaný 16,2 Mpx snímač s maximální citlivostí 25 600 ISO
  • zrychlené sériové snímání (12 sn./s.)
  • v sérii možné pořídit až 40 snímků v RAW a 100 snímků v JPEG
  • zvětšený počet zaostřovacích bodů (49) s možností vlastního více oblastního zaostření (automatické ostření na tvář a oči),možnost plynulého zvětšení jedné oblasti zaostření
  • možnost upravování fotografií v RAW formátu přímo ve fotoaparátu
  • závěrka je testována na 200 000 pracovních cyklů
  • a mnohé další

Osobní zkušenosti

Řeč čísel máme již za sebou, a tak je čas přejít k osobnímu testu fotoaparátu. Tento test nám potvrdil, že výkonnost, která je výrobcem definována mnoha hodnotami, je ve skutečnosti opravdu splněna. Fotoaparát opravdu bleskově ostří, reaguje na povely a velmi intuitivně se ovládá.

K tomu, aby jste fotoaparát a v tomto případě i videokameru využívali opravdu naplno, je praktické nastavení si jednoho z uživatelských tlačítek, kterých je na přístroji hned pět. Ke každému uživatelsky nastavitelnému tlačíku lze přiřadit až pět nastavení. Společně s ergonomií přístroje, třemi otočnými kruhovými ovladači a uživatelskými tlačítky je ovládání opravdu na vysoké úrovni.

Přímo na stránkách výrobce je možné prohlídnot řadu fotografií a videí z tohoto přístroje.

Více informací na produktové kartě, kde je možné vytvořit předobjednávku.

Možnost otestování

V Centru FotoŠkoda vám nabízíme možnost otestovat si fotoaparát s řadou originálních či neoriginálních objektivů či různých příslušenství. Fotoaparát v současné době (28.3.2014) není skladem, o jeho naskladnění budete informováni v případě, že využijete funkci Hlídacího psa (na kartě produktu).

 

POLAROID NOW MODRÝ

Snadné pořízení polaroidové fotografie - starejte se jen o spoušť, Optické čočky s antireflexní povrchovou úpravou, Baterie s dlouhou životností (120 snímků) a jednoduchým dobíjením přes USB

3 630,-
NANLITE PavoTube 15C RGB LED trubice

RGB+WW LED trubice, Velikost: 60 cm, Barevná teplota: 2700K - 6500K

9 590,-
SONY ZV-1

Vlogovací zařízení, Světelnost F 1,8, Snímač 1"

21 990,-

Související články

Panasonic LUMIX S 20-60 mm: Přivítejte nový objektiv!

Panasonic LUMIX S 20-60 mm: Přivítejte nový objektiv!

Novinka SONY ZV-1: vlogování v každém šroubku

Novinka SONY ZV-1: vlogování v každém šroubku

Capture One: nové logo, nová verze a nový update

Capture One: nové logo, nová verze a nový update

Další Recenze

Panasonic DC-GX9
Hodnocení 85%

Panasonic DC-GX9

Fujifilm X-T4
Hodnocení 97%

Fujifilm X-T4

OLYMPUS E-M1 Mark III
Hodnocení 97%

OLYMPUS E-M1 Mark III

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím