Produktové novinkyProduktové novinky

Pentax K-3 Mark III: nová vlajková loď Pentax s APS-C snímačem je tady

Pentax K-3 Mark III: nová vlajková loď Pentax s APS-C snímačem je tady
| 4 minuty čtení

Pentax představil novinku z rodiny APS-C zrcadlovek. Nová vlajková loď K-3 Mark III přináší řadu vylepšení zahrnující nový snímač, zdokonalené funkce, hledáček nebo expoziční módy. Co všechno svým majitelům nabídne, zijstíte v článku!

Pentax K-3 Mark III

Pentax nedávno představil novinku ve své řadě APS-C zrcadlovek - třetí generaci modelu Pentax K-3. Pyšní se řadou vylepšení, které uživatelé bezpochyby ocení. Pojďme se na ně podívat společně!

Prvním vylepšením je výkonný hledáček, který pokrývá 100 % záběru a poskytuje 1,05násobné zvětšení. Můžete si tak vychutnat přesný pohled na scénu před sebou. Navíc je také o téměř 10 % jasnější. Disponuje také očním senzorem, který vypne displej ve chvíli, kdy se okem přiblížíte k hledáčku. Můžete také měnit nastavení, aniž byste museli oddálit hledáček od oka.

Vylepšení se dočkala také závěrka. V K-3 Mark III najdeme mechanismus, který je použitý také u Pentaxu 645Z a K-1. A v čem je lepší než běžné závěrky? Umožňuje lehčí a jemnější stisk spouště a minimalizuje třes fotoaparátu. Oproti předchozí generaci byl také zkrácen čas mezi stisknutím spouště a pořízením snímku.

K-3 Mark III také svým uživatelům umožní flexibilnější změny expozičních módů, a to díky přidanému "pokročilému" módu (Advanced mode). Ten umožní nejen rychlé střídání módů Tv a Av, ale také okamžitou změnu na TAv. Změnou citlivosti ISO můžete přejít do manuálního módu.

Další novinkou je tzv. Smart Function. Umožňuje vám předvolit si až 5 funkcí z 22 možností, které si můžete zobrazit v hledáčku a které v něm můžete i nastavovat. Kromě toho můžete přiřadit různé funkce 10 tlačítkům umístěným různě po těle. Zde můžete vybírat z 29 možností. Novinka také disponuje 3,2" dotykovým LCD displejem, přes něj můžete všechny funkce ovládat. Na vrchní straně se nachází další LCD displej, který zobrazuje vybrané funkce (Smart Function).

Pentax K-3 Mark III Smart Function

Nová zrcadlovka je také kompatibilní s klasickými objektivy a uchovává data o cloně. Můžete s nimi taktéž využít TAv mód.

Uvnitř najdeme zbrusu nový 25,7Mpx CMOS snímač se zadním osvitem bez AA filtru, což umožňuje věrně zaznamenat světlo a obrysy objektu. Model disponuje také novým motorkem PRIME V a akcelerátovou jednotkou 2. generace, což zaručuje bezchybný a rychlý chod, vysokou citlivost a kvalitu snímků včetně spolehlivého AF.

PRIME V zajišťuje také vylepšenou funkci Fine Sharpness. Stabilizace zase prodlužuje čas závěrky až o 5,5 EV.

  • ergonomický design, optimalizovaný pro různé velikosti ruky a délku prstů
  • rychlost snímání 12 snímků za sekundu
  • AF systém SAFOX 13 se 101 zaostřovacími body včetně 25 křížových
  • hořčíkové tělo
  • závěrka vydrží až 300 000 cyklů
  • natáčení v kvalitě 4K (30 / 24 snímků za sekundu)
  • mechanismus SR II eliminující třes fotoaparátu

pentax k-3 III v černém     pentax k-3 iii ve stříbrném

pentax k-3 premium kit v černém     pentax k-3 premium kit ve stříbrném

PENTAX KP
PENTAX KP tělo černé

24,3 Mpx CMOS snímač velikosti APS-C bez AA filtru, Vestavěný Shake Reduction s podporou funkce Pixel Shift a stabilizací v 5 osách, Vysoké rozlišení posuvem pixelu (Pixel Shift)

27 390,-

Související články

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Leica zveřejňuje aktualizace firmwaru pro Q2 a Q2 Monochrom

Leica zveřejňuje aktualizace firmwaru pro Q2 a Q2 Monochrom

Sigma 35 mm f/1,4 DG DN Art: novinka pro Sony E a alianční bajonet L

Sigma 35 mm f/1,4 DG DN Art: novinka pro Sony E a...

Diskuze

Pentax K-3 Mark III: nová vlajková loď Pentax s APS-C snímačem je tady

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím