Produktové novinkyProduktové novinky

Světelný širokoúhlý objektiv FUJIFILM XF 18 mm f/1,4 je tady!

Světelný širokoúhlý objektiv FUJIFILM XF 18 mm f/1,4 je tady!
| 3 minuty čtení

Společnost Fujifilm nás opět přesvědčuje o tom, že naslouchá přání zákazníků a představuje nový objektiv Fujfilm XF18mmF1.4R LM WR. Jedná se o objektiv, jehož přepočtená ohnisková vzdálenost (35mm ekvivalent) je 27mm a je určen pro velice oblíbené bezzrcadlovky Fujifilm s bajonetem X a snímačem o velikosti APS-C. Světelnost F1,4 ho předurčuje především pro práci v horších světelných podmínkách a umožňuje dosáhnout příjemně rozostřeného pozadí u snímků s malou hloubkou ostrosti. Je vynikající pro široké uplatnění, a to od fotografování krajin, měst až k portrétům a svatbám.

FUJINON_XF18mmF1.4_R_LM_WR-002

Stejně jako ostatní lehké a kompaktní objektivy řady X, poskytuje XF18mmF1.4 neuvěřitelnou optickou kvalitu, bez toho aby byl velký a těžký. 

Hlavní vlastnosti objektivu Fujifilm XF 18 mm f/1,4 R LM WR

 • Výjimečná optická kvalita od F1,4
  Optická soustava XF18mmF1.4 zahrnuje tři asférické a jeden ED člen. Celý objektiv je sestaven z 15 členů v 9 skupinách s cílem minimalizovat chromatickou aberaci a komu. Šest čoček zaostřovací skupiny se při ostření pohybuje současně, takže je dosažena konzistentně vysoká ostrost snímku při jakékoliv zaostřovací vzdálenosti (není tedy rozdíl v ostrosti objektivu při ostření na 20 cm a na nekonečno).
 • Design a všestrannost
  Objektiv XF18mmF1.4 odpovídá úhlem záběru objektivu s ohniskovou vzdáleností 27 mm (přepočteno na 35 mm ekvivalent) a dokáže zaostřit na předmět vzdálený pouhých 11 cm od předního členu objektivu. Tato vlastnost rozšiřuje jeho možné použití a činí z něj každodenní univerzální objektiv využitelný v mnoha žánrech.
 • Rychlé, přesné a téměř neslyšné automatické ostření
  Systém automatického ostření (AF) je poháněn výkonným lineárním motorem, díky kterému je ostření rychlé, přesné a téměř neslyšné. Z polohy nejkratší zaostřovací vzdálenosti (MOD) 20 cm do polohy nekonečno se ostřící skupina 6 členů pohybuje po dráze pouhých 2,5 mm. Díky tomu je možné dosáhnout zaostření za 0.04 s. 

  Při manuálním ostření je možné zaostřit zcela přesně díky speciálně navržené odezvě ostřícího kroužku. Manuální ostření je precizní s vynikající odezvou.
 • Kompaktní, lehký a odolný vůči vlhkosti a prachu
  Objektiv je vybaven závitem pro filtr s průměrem 62 mm a celková délka objektivu je 7,56 mm, hmotnost je pouhých 370 g. Tělo objektivu je vyrobeno z kovu, ale designováno tak, aby byl lehký i při zachování vysoké odolnosti. Objektiv je na osmi kritických místech utěsněn, takže je odolný vůči vlhkosti a prachu a bezpečné použití je možné do -10°C. Je vybaven aretací clonového kroužku na pozici A, která brání jeho nechtěnému otočení.

​Chci vědět vše o objektivu Fujifilm XF 18 mm f/1,4 R LM WR

FUJINON_XF18mmF1.4_R_LM_WR-004

FUJINON_XF18mmF1.4_R_LM_WR-003

FUJIFILM X-E4
FUJIFILM X-E4 tělo černé

26,1MP snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4, Obrazový procesor X-Processor 4, DCI / UHD 4K při 30 fps, Full HD při 240 fps

24 990,-
FUJIFILM X-T4
FUJIFILM X-T4 tělo černé

26.1MP snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4, Obrazový procesor X-Processor 4, Stabilizace obrazu IBIS v těle v 5 osách

48 990,-

Související články

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Leica zveřejňuje aktualizace firmwaru pro Q2 a Q2 Monochrom

Leica zveřejňuje aktualizace firmwaru pro Q2 a Q2 Monochrom

Sigma 35 mm f/1,4 DG DN Art: novinka pro Sony E a alianční bajonet L

Sigma 35 mm f/1,4 DG DN Art: novinka pro Sony E a...

Diskuze

Světelný širokoúhlý objektiv FUJIFILM XF 18 mm f/1,4 je tady!

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím