Plazům na stopě: Soutěžte se zoo Hluboká o kurz s Vaškem Křížkem | FotoŠkoda
Fotosoutěže

Plazům na stopě: Soutěžte se zoo Hluboká o kurz s Vaškem Křížkem

Termín: 24. 4. - 31. 8. 2021
Plazům na stopě: Soutěžte se zoo Hluboká o kurz s Vaškem Křížkem
23. 4. 2021 | 3 minuty čtení

Fotíte zvířata? Zúročte své schopnosti ve fotosoutěži zoo Hluboká! Zachyťte na snímku jednoho či více druhů plazů a vyhrajte účast na workshopu s naším lektorem Vaškem Křížkem nebo poukázku na fotoslužby. Ty nejlepší snímky pak budou k vidění na výstavě.

Vyfoť plaza a vyhraj

Fotíte rádi zvířata? Patří mezi vaše často fotografované objekty plazi? Máme tady něco pro vás! Zoo Hluboká vyhlašuje soutěž o nejlepší fotku zachycující českého plaza v jeho přirozeném prostředí, za níž můžete získat účast na workshopu s naším lektorem Vaškem Křížkem v tamní zoologické zahradě nebo poukázky na fotoslužby. Nejlepší fotografie se pak stanou součástí výstavy.

Součástí fotosoutěže je také mapování výskytu plazů, proto by účastníci měli ke snímkům připojit podrobné informace o tom, kdy a kde fotografii pořídili. Výsledky mapování poté budou zaznamenány v databázi Biolib.

Všichni plazi, kteří se nacházejí na našem území, patří mezi zvláště chráněné živočichy, proto je třeba se při fotografování chovat ohleduplně a zvířata nijak neomezovat.

Ještěrka zelená © Václav KřížekJeštěrka zelená © Václav Křížek

Pravidla soutěže

 • Soutěží se ve 2 kategoriích: Nejlepší fotografie podle odborné poroty a Nejlepší mapovatel.
 • Soutěží se v termínu od 24. 4. do 31. 8. 2021.
 • Odesláním fotografie autor souhlasí s použitím pro nekomerční účely (propagační materiály) bez nároku na honorář a uveřejněním na webových stránkách zoo, facebookovém a instagramovém profilu zoo.
 • Soutěžící musí být autorem fotografie, kterou do soutěže posílá.
 • Soutěž není věkově ani jinak omezená.
 • Zúčastnit se můžete s libovolným počtem fotografií, na každé však musí být zaznamenán jiný jedinec na jiné lokalitě. Protože je cílem soutěže i mapování plazích druhů, můžete zasílat i umělecky méně vydařené snímky. V případě, že máte více fotografií jednoho jedince z jedné stejné lokality, zašlete maximálně 2 snímky tohoto zvířete.
 • Fotografie je třeba odevzdávat ve formátu JPG a v rozlišení nejméně 3000 x 2000 px. Nesmějí být také obsahově upravovány, povoleny jsou pouze základní úpravy jako změna jasu, konstrastu, doostření, ořez apod.
 • Fotografie posílejte na e-mail education@zoohluboka.cz. Přímo do těla e-mailu doplňte také kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail) a popis fotografie - název druhu, datum pořízení fotografie, údaje k místu (místní název lokality, obec, okres, ideálně GPS souřadnice) a případně i další informace (kolik jedinců jste viděli, jak místo vypadalo apod.).
 • Výherci soutěže budou kontaktováni e-mailem a ceny budou předány v areálu zoo při zahájení výstavy. Termín bude upřesněn.

Podrobná a kompletní pravidla najdete na stránkách zoo Hluboká.

Ještěrka zelená © Václav KřížekJeštěrka zelená © Václav Křížek

Autor úvodní fotografie: Václav Křížek

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

39 990,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 růžový

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 modrý

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 190,-

Související články

Téma měsíce září: Zvířata

Téma měsíce září: Zvířata

Fotografická soutěž na Instagramu - focení zvířat v září

Fotografická soutěž na Instagramu - focení zvířat v září

Téma měsíce srpna: Noční obloha

Téma měsíce srpna: Noční obloha

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...