Aktuality z fotosvětaLeicaSeriályAktuality z fotosvěta,Leica,Seriály

Letem fotosvětem #16 : Fotografická olympiáda

Letem fotosvětem #16 : Fotografická olympiáda
| 4 minuty čtení

Fotosvět sype třetím týdnem novinku za novinkou. A podle všeho tomu není konec. Mrkneme se co můžeme čekat v následujících týdnech třeba u společnosti Leica, jak je daleko dron Airpeak od Sony a ohlédneme se po miniaturním teleobjektivu od Tokiny. Na instagramu jsme objevili národní bezpečnostní službu MI5, která by vlastně neměla být moc vidět. A tak trochu v tichosti se do finále minulý týden dostala fotografická olympiáda World Photographic Cup.

Malilinkatá čtyřstovka Tokina 

Společnost Tokina představila.. tedy spíš rozšířila bajonety teleobjektivu Tokina SZX 400 mm f / 8 Reflex MF o Nikon Z a Canon RF. Jde o ultra kompaktní (77mm a 355g)  a extrémně cenově dostupný teleobjektiv, rozšířila se tak nabídka kompatibility stávajících Canon EF, Nikon F, Sony E, Fujifilm X a Micro 4/3. Princip těchto teleobjektivů je jednoduchý, fungují na systému středového zrcadla, proto si mohou dovolit být extrémně malé. Ostří manuálně, proto si mohou dovolit být redukovány na celou řadu bajonetů. A protože je to všechno velmi jednoduché, mohou si tyto objektivy i dovolit být extrémně levné. (zdroj:tokinalens)


 

Pro Sigmu špička pro Leicu seťák

Věc tak trochu nevídaná - německý výrobce Leica, který může být spojován se spoustou přívlastků jenom ne levný, se chystá podle několika zdrojů uvést novou řadu objektivů tzv. "economy line". Pilotní objektiv Leica Vario-Elmarit-SL 24–70 mm f / 2,8 ASPH bude ohlášen v následujících týdnech, ve skutečnosti půjde o rebrandovanou optiku Sigma. A mimo jiné by měl plnit úlohu setového skla třeba u Leica SL2-S. To co je pro Sigmu špička, může být pro Leicu seťák. V každém případě nejde o unikát. Podobná situace rebrandu Sigmy proběhla v 90. letech kdy Leica nabídla Vario-Elmar 28-70 / 3,5-4,5 jako setový objektiv pro R7.(zdroj:leicarumors)


 

Neviditelná MI5 chce být vidět 

Britská národní bezpečnostní služba MI5 má nového šéfa a ten má na konzervativní Anglii trochu nekonvenční přístup. Ken McCallum prohlásil “.. MI5 by se měla otevřít a oslovit novými způsoby. Mnoho z toho, co děláme, musí zůstat neviděné, ale my nemusíme být neviditelní..”  A tak MI5 vystoupila ze stínu a připojila se na Instagram. Pro nás to je další zajímavý zdroj informací a dosud nespatřených nevšedních záběrů této bezpečnostní služby - viz. jejich v první post ve zdroji. Tak třeba se časem i dozvíme proč “protřepat, nemíchat”.(zdroj:instagram)


 

Fotografická olympiáda World Photographic Cup

World Photographic Cup probíhá již osmým rokem. Světový fotografický pohár (WPC) je něco jako olympiáda. Koneckonců začal i v podobném duchu spojování fotografů “přátelství a spolupráce“ v roce 2013. WPC zastřešila kooperace mezi Federací evropských fotografů (FEP) a Profesionálními fotografy v Americe (PPA). Každá zúčastněná země - letos jich bylo 27 - může vstoupit do jednoho týmu, který může odeslat až tři snímky do každé ze šesti kategorií Reklama, Ilustrace, Příroda, Portrét, Reportáž a Svatba. Letošní ročník ovládla Austrálie (mimochodem již po druhé). Snímky finalistů jsou k vidění ve zdroji, jinak pokud si chce někdo dopřát neotřelou 3D prohlídku přímo v galerii - stačí kliknout. (zdroj:worldphotographiccup)

 

 

Airpeak v aerodynamickém tunelu

V listopadu 2020 společnost Sony oznámila vstup na trh s drony a jejich vývoj. Na lednovém CES 21 zveřejnila první fotky dronu Airpeak. A dál o něm nebylo moc slyšet. Projekt a drony určitě nespí, naopak drony se mají čile k světu. Aktuálně je Sony Airpeak na testování v Japonské agentuře pro průzkum letectví a kosmonautiky. Kde mimo jiné podle videa podstoupil test v aerodynamickém tunelu. A obstál.. , tedy spíš ustál nápor větru při rychlostech až 71 km/h (20m/s). Pro představu - je to síla větru, kdy má většina lidí potíže stát vzpřímeně. (zdroj:sony)

THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 12 Pro

Určeno pro: Apple iPhone 12 Pro, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 090,-
LEOFOTO Athena LA-284C + LH-30

Stativ tripod LA-284C Athena, Ke stativu je kulová hlava LH-30, Nosnost: 10 kg (velká DSLR s těžkým teleobjektivem)

12 390,-

Související články

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF

Další Leica

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Leica M11: Znovuobjevená legenda je tady

Leica M11: Znovuobjevená legenda je tady

Něco se chystá! Novinka Leica na obzoru

Něco se chystá! Novinka Leica na obzoru

Další Seriály

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Zpracování fotografií – Tisk (3): Barvy pod kontrolou

Zpracování fotografií – Tisk (3): Barvy pod kontrolou

Fotoškola - vyvážení bílé

Fotoškola - vyvážení bílé

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...