Aktuality z fotosvětaLeicaSeriályAktuality z fotosvěta,Leica,Seriály

Letem fotosvětem #20 : Grilovaná Leica

Letem fotosvětem #20 : Grilovaná Leica
| 4 minuty čtení

Tak trochu výroční 20. týden tohoto roku byl ve fotosvětě dost zajímavý, bizarní až bulvární. Spočítali jsme úspěchy foto výrobcům na letošní TIPA Awards. Podle malé ochutnávky nám i letos budou cukat koutky pusy při Comedy Wildlife Photography. V New Yorku si tak nějak zasedli na foto průmysl a během krátké doby po Sony žalují i Kodak. A ano, doposud jsme si taky mysleli, že spálený fotoaparát je na vyhození.. fotoaparát ano, ale s Leicou je to vždycky jinak.

TIPA 2021 dominovala Sony

Technical Image Press Association zkráceně TIPA je mezinárodní nezisková asociace sdružující desítky médií a časopisů. Ta každoročně vydává anketu TIPA Awards 2021, která hodnotí ty nej produkty z různých kategorií. Výsledky takových anket jsou diskutabilní, ale výrobci se jimy rádi občas chlubí. Takže řečí strohé statistiky se asi nejvíc mohla chlubit společnost Sony se dvěma bezzrcadlovkami, jedním sklem, kompaktem a mobilem. Následovala Sigma a její čtyři vítězství (tři skla a jedno bezzrcadlo). O třetí místo se dělí Canon a Nikon se třemi vítěznými kategoriemi a čtvrté bylo také nerozhodně pro dvojici produktů od Fuji a Tamronu. (zdroj:tipa)


 

Ochutnávka Comedy Wildlife Photography Awards

Fotosoutěž Comedy Wildlife Photography Awards si na nic nehraje, neláká na kdovíjakou prestiž ani nehonoruje výherce x-cifernými cenami. I přes to si získala soutěž věhlas a po každém vyhlášení vítězné snímky oblétnou svět. Důvod je jednoduchý - veselé, úsměvné, humorné a někdy poťouchlé záběry zvířat, co vždycky pobaví. Letošní přihlášky na Comedy Wildlife Photography Awards 2021 budou uzavřeny až 30. června. Ale už teď byly odhaleny některé z nejlepších přihlášených snímků - viz. zdroj. (zdroj:comedywildlifephoto/titulka:arthur trevino)


 

New York vs. Kodak

Skandál s půjčkou 765 milionů dolarů společnosti Kodak přiklepnutou v období prezidentování Donalda Trumpa pokračuje. New Yorku žaluje společnost Kodak a jejího výkonného předsedu Jima Continenza. Generální prokurátor NY se domnívá, že je prostě podezřelé, že Jim Continenza nakoupil velkého množství akcií Kodaku za cca. dva dolary den před oznámením půjčky, aby se cena následující den vyšplhala na cca. 60 dolarů za akcii. Mimochodem nejde o první zpochybnění této investice šéfa Kodaku (vyšetřování IDFC). A také to vypadá, že si v New Yorku v žalobách proti fotoprůmyslu trochu libují (žaloba proti Sony). (zdroj:reuters)

 

 

Dron pro šprty

Společnost DJI uvedla na trh nový vzdělávací dron. DJI RoboMaster Tello Talent je nejnovější z programovatelných dronů a robotů, které DJI vyrábí. Jde o takové novodobé naplnění Jana Amose Komenského a jeho Schola ludus (školy hrou). Který dron není koneckonců tak trochu hračkou. RoboMaster Tello je vedle létání určen právě pro děti a programování/ kódování v poměrně jednoduché a zábavné formě. (zdroj:dji)

 

Grilovaná Leica

Nedávno jsme v Letech fotosvětem psali o očekávané dražbě prototypu jedné unikátní designovky Leica, o které se ani neví, jestli je funkční. Podle všeho to u legendárního výrobce ve Wetzlaru vlastně není důležité. Ikonická Leica si zkrátka drží cenu doslova i v “posmrtném” životě. To potvrzuje vydražený kus M4, který prošel nespecifikovaným požárem. Na tom aukční síň postavila i propagaci a dálkoměr i s objektivem z roku 68 jednoduše označila jako grilovaný (chargrilled). Tak samozřejmě vznikl prostor pro fantazie typu nepřežití válečného konfliktu a podobné příběhy. A tak se majitel rozpovídal na jedné FB skupině, kde uvedl skutečný důvod - zcela rutinní požár domu. Ani tento přízemní nudný příběh nezabránil tomu, aby se nefunkční přeflambovaná M4 s padesátkovým Summicronem vydražily za 2 070 $. (zdroj:flintsauctions)

SIGMA DP3 Quattro 50 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 50 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
LEICA S3 tělo

Kompaktní středoformát, 64MP CMOS senzor, Fyzická velikost senzoru 30x45mm

483 590,-
LAOWA 35 mm f/0,95 Argus FF pro Canon RF

Bajonet Canon RF / formát full-frame, Světelnost f/0,95 a rozsah clony: F0,95 až F16, 4 UHR, 1 ED, 1 ASPH prvek

24 190,-

Související články

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den...

Další Leica

Leica C-Lux nyní v novém luxusním obalu

Leica C-Lux nyní v novém luxusním obalu

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Další Seriály

Srovnání základních objektivů 50 mm f/1,4: Canon vs ZEISS vs Sigma

Srovnání základních objektivů 50 mm f/1,4: Canon vs ZEISS...

Fotoškola - velikost snímače

Fotoškola - velikost snímače

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím