Produktové novinkyProduktové novinky

Panasonic Lumix GH5S, G9 a G100 se dočkají nového firmwaru

Panasonic Lumix GH5S, G9 a G100 se dočkají nového firmwaru
| 3 minuty čtení

Kromě novinky Lumix DC-GH5 Mark II Panasonic oznámil vylepšení také u některých starších sourozenců řady G - nové firmwary pro modely DC-GH5S, DC-G9 a DC-G100. Tyto fotoaparáty vám po aktualizaci umožní lepší ostření nebo snazší nahrávání videí. Podrobnosti najdete v článku.

Firmware pro Panasonic Lumix GH5S, G9 a G100

Panasonic ohlásil nové verze firmwaru pro modely GH5S, G9 a G100, které budou dostupné na webu Panasonic od 9. června 3:00.

Firmware verze 2.0 pro Lumix DC-GH5S

Tato aktualizace vylepší automatické ostření, které bude schopné rozpoznat oči / obličej dvakrát rychleji a člověka / zvíře dokonce pětkrát rychleji. AF nyní bude umět rozpoznat také hlavu. Budete také moci využít širší možnosti zpracování videa, a to díky výstupu videodat ve formátu RAW přes HDMI. Na zařízení Atomos Ninja V můžete po aktualizaci nahrávat ve formátu Apple ProRes RAW a bude možný taktéž výstup pro RAW data ve 4K / anamorfní 3,7K (4:3) 12bit přes HDMI.

Při natáčení videa budete moci využít nových funkcí -  například červeného rámečku indikujícího nahrávání, přehrávání vertikálních videí na výšku nebo možnost přidání orientace fotoaparátu do nabídky, abyste zabránili nechtěnému přetočení obrazu při přehrávání. Při připojení na síťový adaptér budete také moci zvolit úsporný režim.

Firmware verze 2.4 pro Lumix DC-G9

G9 dostane stejná AF vylepšení jako GH5S, u videa se můžete rovněž těšit na červený rámeček i přehrávání vertikálních videí na výšku a na možnost přidání orientace fotoaparátu do nabídky. Po aktualizaci pak v G9 najdete také funkci Frame Marker, možnost úsporného režimu jako u GH5S a model bude po připojení k počítači rozpoznán prostřednictvím napájecího portu USB.

Firmware verze 1.2 pro Lumix DC-G100

Uživatelé fotoaparátu G100 s tímto firmwarem budou moci stejně jako u dvou výše uvedených aktualizací přidat orientaci fotoaparátu do nabídky, aby zabránili nechtěnému přetočení obrazu při přehrávání a dočkají se také rozpoznání modelu po připojení k počítači přes USB.

PANASONIC Lumix DC-S5
PANASONIC Lumix DC-S5

Full Frame 24 Mpx, Video s dynamickým rozsahem +14EV V-Log, Fotografie až 96M

52 990,-
PANASONIC Lumix DC-G9
PANASONIC Lumix DC-G9

Supertichá elektromagnetická závěrka s potlačeným Shutter Shock efektem a životností 200k, Nejrychlejší DFD autofokus na světě 0,04s (480fps) pro jednorázové i kontinuální ostření, Možnost individuálního nastavení AF (až 4 předvolby) pro specifický druh fotografie

27 980,-
PANASONIC Lumix DC-GH5 Mark II
PANASONIC Lumix DC-GH5 Mark II

Micro 4/3, Senzor 20,3 MPX, AR úprava senzoru

44 990,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Diskuze

Panasonic Lumix GH5S, G9 a G100 se dočkají nového firmwaru

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím