Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvětaLeicaSeriály

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu
15. 6. 2021 | 4 minuty čtení

Co přinesla polovina června? Nejsvětelnější objektiv f/0,95 pro full frame v bajonetu L. Na podzim uvidíme podle všeho v aukci hodně raritní objektiv od Canonu a konečně i nový dron Airpeak od Sony. Fujifilm se popasoval s globálním hackerským útokem. A jinak zdlouhavě nudný život astrofotografie nabral v posledních dnech obrátky.

Nejsvětelnější portréťák pro Leicu L, Sigmu a Panasonic

Uživatelé bajonetu L doposud museli sahat po světelných objektivech z jiných systémů a redukovat je pomocí adaptérů.. doposud, nyní mají k dispozici extrémně světelný portréťák přímo v Leica L bajonetu. Konkrétně se o to postarala společnost Zhong Yi Optics se sklem Mitakon Speedmaster 50mm f / 0,95 III. Jelikož jde o čistě manuální objektiv (tomu odpovídá i cenovka), byla jen otázka času, kdy se rozroste nabídka bajonetu Sony E, Canon RF, Nikon Z-mount právě o L-mount. (zdroj:zyoptics)


 

Canon EF 1200mm f / 5,6L USM

Že se v německém Wetzlaru na aukcích nedraží jen domácí Leica, ale k vidění jsou i světové unikáty jiných výrobců, je známá věc. Na podzim bude mít tu možnost jeden z nejvzácnějších objektivů společnosti Canon - legendární EF 1200 mm f / 5,6L USM. Vydražená cena těchto objektivů již dávno překonala původní prodejní cenu 100K $. Je tu silný předpoklad, že podzimní cena může zlomit i dosavadní rekord tohoto drobečka 180K $. Kde se takové ceny berou? Jde o objektiv, který známe pravděpodobně jen z obrázků. Těchto unikátů mělo být vyrobeno pouze 20 ks (jenom přes rok se čekalo na vypěstování dostatečně obrovských fluoritových krystalů) . Podle Parkcamers jsou známy tři veřejní majitelé - samotný Canon, časopisy Sports Illustrated a National Geographic. Neuvádějí se neveřejní majitelé pravděpodobně větší bezpečnostní státní agentury a nepočítají se kusy, které padly na opravu zdravých funkčních exemplářů. Protože náhradní díly logicky po čtvrt století nejsou.(zdroj:WetzlarCameraAuctions)


 

Fujifilm přestál útok

Fuji oznámila útok ransomwaru od skupiny hackerů. Společnost Fujifilm uvedla, že tento útok ovlivnil „specifickou síť“ v Japonsku, během vyšetřování pak byly “raději odpojeny všechny sítě a serverové systémy“. Fujifilm si hackery vyslechla, ale odmítá přistoupit na jejich požadavky a platit výkupné. Místo toho se při obnově svých serverů spoléhá na zálohy. Na podzim se s podobným kybernetickým útokem potýkala společnost Canon. (zdroj:petapixel)


 

Ohromující detaily měsíce Ganymeda

NASA nedávno zveřejnila dvě fotografie obřího měsíce Jupitera Ganymeda, pořízené kosmickou lodí Juno při jejím průletu kolem. Tyto fotografie ukazují povrch Ganymedu, odhalují krátery, dlouhé strukturní rysy a zobrazují temný a světlý terén měsíce v ohromujících detailech. Konkrétně jednu fotografii pořídilo zařízení JunoCam společnosti Juno, zatímco druhý snímek byl pořízen Stellar Reference Unit. Po panoramatech i záběrech z dronu na Marsu a snímcích nedávného zatmění Slunce je tento rok samé astrofotografické vzrušení.(zdroj:dpreview)

 

 

Co víme o Sony Airpeak S1 

Společnost Sony představila koncept pro komerční dron již koncem roku 2020. Od té doby tu a tam uvolňuje nějaké to info, které spíš dává jen tušit, co bude Airpeak zač. Minulý týden se Sony rozpovídala na svých stránkách trochu víc. Takže na co se těšit? Podle specifikací půjde o nejmenší dron, který může nést full-frame řady A7S/R, FX3, A9 a A1, s celou řadou snímacích technologií s detekcí překážek (5 stereo kamer a vizuální i senzorové informace včetně IMU), s maximální rychlostí 90 km/h a odolností proti větru až 20 m/s (pře 70 km/h!). Podle všeho se o komfort a pohodlné zázemí postará aplikace, cloud a program AirPeak Plus/ Protect a Base. AirPeak S1 má být k dispozici v září a cenovka se odhaduje mezi 9-10K $.(zdroj:sony)

 
BUSHMAN stativový šroub 1/4" se sklopným očkem

Aplikace přímo pod kameru nebo fotoaparát, Připojení popruhu, Standardní 1/4" závit

150,-
CANON PowerShot ZOOM Essential Kit černý

Snímač obrazu 12,1Mpx 1/3? CMOS, Objektiv s přiblížení 1,2× / 4,8× / 9,6× (100, 400, 800 mm), Stabilizace obrazu IS (podobně jako v objektivech Canon)

7 990,-
WORLD PRESS PHOTO 2022

240 stran, Pevná vazba, Nejsilnější fotografie roku 2021

790,-

Související články

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání

Letní FOTOtábor v online podobě

Letní FOTOtábor v online podobě

Další Leica

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Leica M11: Znovuobjevená legenda je tady

Leica M11: Znovuobjevená legenda je tady

Další Seriály

Pronikavé portréty s Rolleiflexem a Flexaretem

Pronikavé portréty s Rolleiflexem a Flexaretem

Fotoškola - kontinuální ostření bezzrcadlovkou

Fotoškola - kontinuální ostření bezzrcadlovkou

Fotoškola - světelnost objektivu

Fotoškola - světelnost objektivu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...