Jaká fotka nejlépe vynikne na fotoobrazu | FotoŠkoda
FotoslužbyFototipy

Jaká fotka nejlépe vynikne na fotoobrazu

Jaká fotka nejlépe vynikne na fotoobrazu
23. 7. 2021 | 5 minut čtení

Zatímco fotek do alba můžete dát celou řadu, fotoobraz si necháte vyhotovit pouze z té nejlepší z nejlepších. Z takové, která ve vás vyvolá dojetí nebo vám vykouzlí úsměv na tváři. Která ve vás zanechá stopu. A protože i takových fotek máte ve svém digitálním (či analogovém) archivu jistě spoustu, v tomto článku se podíváme na to, co by vám mohlo pomoci vybrat tu jedinou mnohem snáze.

Fotoobraz, každodenní radost

Rádi byste si domov ozdobili něčím novým a neokoukaným? Co vám zvedne náladu pokaždé, když vám na to padne zrak? Vaše fotka bude naprostý originál, který nikdo jiný nebude mít! Jedině že byste se o povedený záběr podělili i s blízkými, kterým by jistojistě udělal radost. Pojďme se ale věnovat spíše tomu, který snímek bude "ten pravý", který vám bude dělat radost dlouhá léta a po chvíli vás neomrzí se na něj dívat.

© Václav Křížek© Václav Křížek

Na co myslet při výběru fotky

 • Nejzásadnějším kritériem při výběru fotky na fotoobraz je to, aby se vám fotka líbila. Často nemusí jít o technicky dokonale vypiplané snímky, důležitý je zachycený okamžik a vzpomínka, která se k němu váže. Rozhodně se neorientujte ani podle toho, že "ostatní říkají, že tahle fotka je skvělá". Musí být skvělá podle vás. Že to byla vyfocené "jenom" mobilem? No a co! Pokud jsou data dostatečně velká, aby ve velkém formátu nebyly vidět jednotlivé pixely, vůbec na tom nezáleží.
 • Za poslední dobu či dokonce roky se vám jistě povedla řada skvělých snímků. Poslední fotka s babičkou, fotky zachycující nastávající rodiče, první krůčky vašich dětí, roztomilé fotky s domácími mazlíčky, fantastické přírodní scenerie, které se vám poštěstilo zažít na dovolené nebo na výletě, momentky či povedené fotky od fotografa. To všechno si zaslouží své čestné místo na stěně, kde vám bude krásný zážitek či milovanou osobu připomínat den co den.
 • Takových fotek ale máte jistě spoustu a místa není nekonečné množství. Proto si udělejte výběr, do něhož ze všech podobných snímků zařadíte pouze jeden, a z výběru opět výběr, ze kterého vyberete vítěze. Klidně si nechte pár dnů odstup, abyste viděli, která fotka s vámi ladí nejvíce. Nebo si fotoobrazů nechte udělat hned několik a můžete je průběžně střídat - nebo je někomu darovat.
 • Nevybírejte snímek sami, ale zapojte do výběru všechny, kteří s vámi domov sdílejí - přece jenom oni se na fotku budou dívat také a měla by dělat radost vám všem. A dost možná se vám tím i rapidně zúží soubor fotek ve finálním výběru. :)
 • Shodli jste se? Výborně! Teď už jenom fotku dodat v dostatečném rozlišení a máte skoro hotovo!

TIP: Pokud jste fotku zatím nijak neupravovali, zkuste o tom pouvažovat. Stačí pár základních úprav a fotka se může dostat na zcela novou úroveň.

© Václav Křížek© Václav Křížek

Z čeho si fotoobraz nechat vyrobit

Říkala jsem, že máte skoro hotovo? Až si vyberete materiál, který perfektně podtrhne výsledný snímek a rozzáří váš domov, a nahrajete fotku přes Fotobox, už se o všechno postaráme my a vy můžete jen netrpělivě čekat, až vám přijde esemeska, že si novou dekoraci můžete vyzvednout.

Který materiál se bude pro vaši fotografii nejvíce hodit?

 • Malířské plátno je klasika, která sama o sobě evokuje dojem uměleckého díla. Ještě navíc, když ho ručně napínáme na dřevěný rám.
 • Minimalisté ocení aludibond alias hliníkovou desku, jíž UV laminace zaručí barvy, které vydrží léta.
 • Jasné a živé barvy nejlépe vyniknou s akrylátovým sklem.
 • Máte všechny fotky v rámu a chcete v tomto konceptu pokračovat? Za hliníkové rámy Nielsen dáme ruku do ohně. A pokud je doplníte paspartou, získá fotografie nádech luxusu.

chci fotoobraz

HAMA PHOENIX rám 13x18 dřevo, přírodní

Možnost zavěšení nebo postavení, Formát rámečku: 13 x 18 cm, Šířka x výška x hloubka rámečku: 14,3 x 19,5 x 1,5 cm

140,-

Související články

Vytvořte si vlastní fotokalendář s 20% slevou!

Vytvořte si vlastní fotokalendář s 20% slevou!

Fotoalba jsou nejen krásným dárkem (služby #05)

Fotoalba jsou nejen krásným dárkem (služby #05)

Archivujte své negativy jako profík!

Archivujte své negativy jako profík!

Další Fototipy

Fotoškola - jak vybrat stativovou hlavu

Fotoškola - jak vybrat stativovou hlavu

Jak fotit ohňostroj

Jak fotit ohňostroj

S analogovou fotografií do světa imaginace

S analogovou fotografií do světa imaginace

Diskuze

Jaká fotka nejlépe vynikne na fotoobrazu

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...