Analog žije!

Analog žije!

Analog žije!

Stále se věnujete analogové fotografii? Fotografujete na černobílé filmy, nebo máte nějaký starší nevyvolaný film doma? Přijďte k nám a využijte služeb naší profesionální černobílé komory.

Nabízíme kvalitu, tradici a profesionalitu

Při zpracování černobílých filmů dodržujeme tradiční osvědčené postupy. Negativní filmy 135, 127 a 120 mm vyvoláváme ručně.

  • Komplexní zpracování za výhodné ceny: vyvolání, digitalizace, indexprint.
  • Díky ručnímu zpracování zohledňujeme značku, citlivost i stáří filmu.
  • Zdarma posoudíme zejména u starších filmů, zda se jedná o černobílý proces a jak dlouhou dobu vyvolávání zvolíme pro optimální výsledek.
  • Používáme vysoce kvalitní vývojku Tetenal Neopress HC, dále přerušovač a ustalovač rovněž značky Tetenal.
  • Chemikálie jsou vždy čerstvě namíchané.
  • Filmy jsou pro vás připraveny vcelku nebo nastříhané.
  • Z filmu vám rádi vyvoláme fotografie!

Představíme vám ruční proces vyvolání:

Doba volání ve vývojce se pohybuje mezi 6 a 13 minutami. Celý proces trvá přibližně 1 hodinu.

Filmy 135 mm v kovových či umělých kazetkách potmě vyjmeme tak, aby film neprocházel znovu otvorem olemovaným sametem. Zabráníme tak vzniku škrábanců a vrypů. Filmy 127 mm a 120 mm (svitkové) potmě vyjmeme z papírového obalu.

Filmy namotáme do speciálních cívek, díky kterým můžou po celou dobu vyvolání proudit chemikálie ke všem částem filmů stejně. Cívku s filmem vložíme do vývojnice, kterou pečlivě uzavřeme. Přistoupíme k vymytí nečistot na filmech vodou a dále k nalití vývojky. Následuje proces vyvolávání, přerušení přerušovačem (stop lázní) a ustalování. Od chemikálií jsou filmy opět vymývány vodou. Nakonec použijeme destilovanou vodu se smáčedlem.

Rovnoměrné působení chemikálií během celého procesu zajišťuje kontinuální rotační pohyb vývojnice. Stálou teplotu udržujeme lázní 20 °C, ve které se vývojnice pohybuje. Sušení filmů probíhá v bezprašném prostředí uzavíratelné sušičky.

V případě dotazů nás neváhejte kdykoli kontaktovat, vyvolání filmů lze konzultovat telefonicky, mailem i osobně. | fotosluzby@fotoskoda.cz | 222 929 039 |

Velký výběr analogových fotoaparátů

Přijďte si vybrat váš vysněný analogový fotoaparát k nám do bazaru, je opravdu z čeho vybírat, najdete u nás zrcadlovky, dvouoké zrcadlovky s nepřeberným příslušenstvím různých značek. Na své si přijdou i milovníci lomografie a polaroidu. Rezervujte si fotoaparát i z bazaru on-line z pohodlí vašeho domova. Na bazarové zboží se vztahuje 14ti denní záruka. Náš FotoServis provádí opravy mechanických fotoaparátů i objektivů (např.přístroje typu Praktica, Exa, Exakta, Zenit, Pentacon six, Hassellblad, atd.).

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Další tři objektivy řady Sigma Cine představeny!
Další tři objektivy řady Sigma Cine představeny!

11. 9. - Právě proběhlo slavnostní odhalení tří nových filmových objektivů řady Sigma Cine, která obsahuje objektivy pevné,...

První dojmy z Canon EOS R v našem videu!
První dojmy z Canon EOS R v našem videu!

7. 9. - Dneska jsme měli poprvé možnost si vzít do ruky novou full frame bezzrcadlovku od Canonu - EOS R s bajonetem RF a...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací