Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra | FotoŠkoda
Výstavy

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Termín: 30. 9. - 1. 12. 2021| Místo: Galerie U Věže - Dobřichovice
Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra
22. 9. 2021 | 2 minuty čtení

Víte, jak to vypadá v Asii? Na černobílých snímcích Jakuba Lébra se od 30. 9. do 1. 12. můžete přenést do Kambodže, Indonésie, Singapuru, Malajsie a Thajska. Výstavu můžete zhlédnout v Dobřichovicích a fotografie si rovněž zakoupit, čímž podpoříte pomoc lidem v Kambodži.

Asijské ulice na černobílých fotografiích

Od 30. 9. do 1. 12. 2021 si v dobřichovické Galerii U Věže budete moci prohlédnout benefiční výstavu Černobílá Asie, kde najdete na 35 černobílých snímků zachycujících atmosféru přelidněných měst Indonésie, Singapuru, Malajsie, Kambodže a Thajska a která vznikla ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Umělecké streetové fotografie pořídil Jakub Lébr a zaznamenal na nich běžný život lidí, z nichž někteří žijí na pokraji chudoby. Z fotografií je tak patrný silný kontrast mezi životem v Asii a Evropě.

V Asii, zejména v Kambodži, jsem strávil několik týdnů. Na každém rohu je cítit značný rozdíl mezi zdejším způsobem života a tím, na který jsme zvyklí v Evropě. Došlo mi, jak moc je tam potřeba pomoc. Jelikož je Kambodža velice krásná země a lidé jsou i v těžkých situacích milí a usměvaví, rozhodl jsem se po návratu domů oslovit organizaci Člověk v tísni, působící i v této oblasti. Společně jsme dali dohromady projekt Černobílá Asie.

Všechny fotografie lze zakoupit, a to buď přímo v galerii nebo po domluvě s autorem přes jeho webové stránky. Výtěžek z prodeje putuje na konto Člověka v tísni, konkrétně na výstavbu protipovodňových bariér v Kambodži, kde záplavy každoročně připraví o živobytí tisíce obyvatel.

Výstava bude přístupná od středy do neděle od 15 do 21 hodin.

Černobílá Asie - výstava fotografií Jakuba Lébra v Galerii U Věže v Dobřichovicích

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

52 490,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

27 490,-
NIKON Z6 II
NIKON Z6 II

Rozlišení 24,5 Mpx snímač BSI CMOS formátu FX, 2× obrazový procesor EXPEED 6, Video UHD 4K/30 N-Log a 10-bit HDMI výstup

53 190,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Diskuze

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...