VýstavyVýstavy

Jan Šmíd: Letem světem - panoramatické fotografie krajiny

Termín: 11. 10. - 27. 11. 2021| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
| 3 minuty čtení

Kdo alespoň trochu sleduje krajinářskou fotografii, jistě narazil na panoramatické snímky Jana Šmída. Nejenže na nich zachycuje neuvěřitelně fotogenické kouty světa, ale snímkům se věnuje s maximální péčí a svá panoramata skládá z desítek i stovek fotografií. Na výstavě si projdete celým dnem od noci s polární září nad hlavou přes úchvatné východy a západy slunce až po další magickou noc.

Podívejte se na svět panoramaticky

Cesta Jana Šmída k fotografii byla spletitá. Po několika letech neúspěšného experimentování s různými fotografickými žánry se vydal fotit východ slunce v Českosaském Švýcarsku. Povedlo se… a tak se rozhodl vydat na dráhu fotografa-krajináře.

Na jaře roku 2012 mu učarovala panoramatická fotografie, které se věnuje dodnes. Je propagátorem moderní krajinářské fotografie zahrnující pokročilé fotografické techniky, jako je expoziční bracketing, více rovin zaostření, antireflexní snímky, používání paralaktické montáže při focení noční oblohy atd.

Své působivé snímky z různých míst světa skládá z desítek i stovek fotografií a ladí je do nejmenšího detailu. Kromě samotného fotografování pořádá workshopy, organizuje fotografické expedice, provozuje Individuální Fotografickou školu (IFŠ) a nedávno vydal knihu mapující celou jeho fotografickou cestu od začátků do současnosti.

Jeho fotografickému umění se dostalo úspěchu v podobě více než 300 medailí a ocenění v řadě mezinárodních soutěží, např. Fine Art Photography Awards v Londýně, Prix de la Photographie v Paříži, Moscow International Foto Awards, International Photography Awards v Los Angeles nebo The International Pano Awards v Austrálii. Největším z nich je zisk prestižního titulu Master QEP, jímž se může pyšnit pouze několik desítek fotografů na světě.

Je také členem komisí Asociace profesionálních fotografů České republiky. Rovněž je ambasadorem legendární značky Zeiss, druhým v Čechách a 25. na světě.

Jeho fotografie si můžete vychutnat jak v malém, tak velkém formátu, a to od 11. 10. do 27. 11. 2021. Fotografie malého formátu jsou prodejní, cena jedné je 1 000 Kč.

ZEISS Loxia 21 mm f/2,8 Distagon T* pro Sony E

světelnost f/2.8, ohnisková vzdálenost 21 mm, speciálně navržený pro Sony a7, kompatibilní se všemi Sony E-mount bajonety

38 990,-
ZEISS Batis 85 mm f/1,8 Sonnar T* pro Sony E

Ohnisková vzdálenost: 85 mm, Rozsah clon: f/1,8 – f/22, Opt. konstrukce (členy/skupiny): 11/8

30 990,-
ZEISS Milvus 35 mm f/1,4 Distagon T* ZF.2 pro Nikon F

Ohnisková vzdálenost: 35 mm, Rozsah clony: f/1,4–16, Počet členů / skupiny: 14/11

51 990,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím