Produktové novinkyProduktové novinky

Panasonic Lumix S 35 mm f/1,8: Čtvrtý světelný objektiv do řady

Panasonic Lumix S 35 mm f/1,8: Čtvrtý světelný objektiv do řady
| 3 minuty čtení

Panasonic představuje čtvrtý objektiv do řady S s vysokou světelností f/1,8 a kompaktními rozměry. Pyšní se nízkou hmotností, působivou kresbou a bokehem nebo rychlým a tichým automatickým ostřením. Díky jeho vlastnostem ho naplno využijí jak fotografové, tak videotvůrci. Více informací najdete v článku!

Panasonic Lumix S 35 mm f/1,8

Panasonic představuje nový reportážní objektiv, který doplní trojici již představených objektivů se světelností f/1,8 a aliančním bajonetem L. Disponuje ohniskem 35 mm a stejným rozložením ovládacích prvků a velikostí jako tři jeho starší sourozenci - 24 mm, 50 mm a 85 mm -, proto se při používání na gimbalu nemusíte bát, že byste museli upravovat nastavení.

Objektiv rovněž kreslí podobně jako ostatní tři objektivy, což urychlí vaši workflow a práci v postprodukci. Uvnitř konstrukce najdeme tři asférické čočky a tři ED (Extra-Low Dispersion) čočky, díky čemu objektiv parádně kreslí, vytváří krásný bokeh a účinně potlačuje chromatickou aberaci.

Širší ohnisko vám umožní fotit momentky, street nebo originální portréty. Pyšní se plynulým a tichým chodem AF, který funguje na vysoce přesném kontrastním principu, a to i u velmi rychlých přístrojů.

Při zaostřování si můžete zvolit dvě polohy - při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení ostřicího kroužku, při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení kroužku. U ostřicího kroužku můžete nastavit různou citlivost - od 90 do 360 ° po 30 °.

Díky svým vlastnostem, mezi něž patří i eliminace tzv. focus breathingu, je objektiv skvělou volbou i pro videotvůrce. Mikrokrokové ovládání clony vám umožní natáčet profesionální videa.

Objektiv má hmotnost přibližně 295 g a velmi kompaktní rozměry. Je utěsněný vůči prachu a stříkající vodě a můžete ho používat i v náročných podmínkách, např. v mrazu až do -10 °C.

Panasonic Lumix S 35 mm f/1,8

  • stejný průměr filtru jako u starších objektivů stejné řady (67 mm)
  • 11 členů v 9 skupinách
  • 9lamelová cona
  • nastavitelný ostřicí kroužek
  • eliminovaný focus breathing
  • utěsnění vůči prachu, vodě a odolnost vůči mrazu

chci novou pětatřicítku

V brzké době se můžeme těšit na objektiv s ohniskovou vzdáleností 18 mm, který doplní tuto řadu. Pro objektivy Panasonic Lumix S PRO 70-200 mm f/4, Lumix S PRO 70-200 mm f/2,8, Lumix S 70-300 mm f/4,5-5,6 a Lumix S 24-105 mm f/4 jsou k dispozici programy aktualizace firmwaru zlepšující stabilizaci obrazu při záznamu videa. Pokud je objektiv 24-105 mm f/4 používán spolu s fotoaparáty Lumix S1H, S1R nebo S1, bude vylepšena i stabilizace obrazu Dual I.S. 2 z 6,5 na 7,5 EV.

PANASONIC LUMIX S 50 mm f/1,8

Pro bajonet L-mount, Formát Full-Frame, Filtr průměr 67 mm

12 390,-
PANASONIC LUMIX S 35 mm f/1,8

Objektiv s bajonetem L / full-frame senzor, Ohnisko 35 mm, světelnost f/1,8, Na APS-C senzoru 52,5 mm (ekvivalent 35 mm)

17 590,-
PANASONIC LUMIX S 85 mm f/1,8

Bajonet L-mount, Formát Full-Frame, Rozsah clony: f / 1,8 až f / 22

17 990,-

Související články

Ricoh THETA X: 360° kamera s dotykovým displejem

Ricoh THETA X: 360° kamera s dotykovým displejem

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými fotobatohy

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými...

Diskuze

Panasonic Lumix S 35 mm f/1,8: Čtvrtý světelný objektiv do řady

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...