Matěj Velička: Výstava | FotoŠkoda
Výstavy

Matěj Velička: Výstava

Termín: 14. 2. - 5. 3. 2022
31. 1. 2022 | 2 minuty čtení

Od 14. 2. do 5. 3. 2022 můžete v minigalerii Centra FotoŠkoda zhlédnout výstavu snímků Matěje Veličky. Zaměřuje se na lidské tělo a s pomocí principů surrealistické tvorby ho přetváří v imaginativní snímky, které kladou mnoho otázek. V jeho kontroverzních snímcích možná najdete i mnoho všedního.

Slovo autora

Fotografie je záznam reality, a tím se stává nejvhodnějším médiem pro dokumentování světa. Nic takového mě ovšem nezajímá. Svými fotkami se snažím zdokumentovat pouze svůj imaginativní svět. Využívám základní principy surrealistické tvorby. Zkoumám své podvědomí v souvislosti s mým aktuálním bytím. Má tvorba se pak stává jakousi autoterapií.

Předmětem mého hledání je lidské tělo. Dalo by se totiž označit za jakousi zahradu planety a planeta za zahradu vesmíru. Spousta lidí si ani neuvědomuje, s čím vším je naše tělo spjaté. Nechci ale psát o tom, co fotky přesně znamenají. O tom ať si každý udělá svůj vlastní obrázek. Doufám, že fotky víc kladou otázky, než aby sdělovaly striktní odpovědi. Snažím se spíš v člověku vzbudit hlubokou úvahu nad našimi fyzickými schránkami.  

Obávám se, že někomu budou připadat kontroverzní. To je však jen vedlejší, leckdy možná i nežádoucí, účinek upřímné imaginace. Zkuste se, prosím, oprostit od prvotních dojmů a nad celou věcí se zamyslet. Třeba zjistíte, že kontroverzní je ve skutečnosti něco mnohem všednějšího.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 500 Kč. Každá fotografie je k dispozici pouze v omezeném počtu 3 kusů.

RICOH GR IIIx

Rozlišení: 24 Mpx APS-C CMOS, Světelnost f/2,8, rozsah clon = F2,8 – F16, Stabilizace snímače se ziskem až 4EV

26 990,-
SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

52 490,-
CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

27 490,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...