Kikča Kvapilová: Fotografka neposedných psích duší | FotoŠkoda
Výstavy

Kikča Kvapilová: Fotografka neposedných psích duší

Termín: 28. 3. - 16. 4. 2022
22. 3. 2022 | 3 minuty čtení

Kristýnu Kvapilovou a její psí parťáky Charlieho a Woodyho jste mohli znát z našich kurzů i festivalů. Na naplnění svých snů a realizaci svých nápadů bohužel měla velmi málo času. Od 28. 3. do 16. 4. 2022 si její tvorbu, ze které čiší radost ze života i focení, můžete připomenout v naší minigalerii.

Fantazie a radost z tvorby

Kikča (*4. 4. 1997 – †25. 8. 2020) se začala věnovat fotografování v roce 2013, kdy dostala svou první zrcadlovku. Krok za krokem si osvojovala techniku focení a vytvářela si svůj osobitý styl. V té době měla doma svého nejoddanějšího modela Charlieho, a tak se zrodil její velký koníček a vášeň. Středoškolské i vysokoškolské studium probíhalo na umělecké škole, konkrétně v oboru multumediální tvorba.

Měla ráda hory, přírodu, zvířata a výzvy, a proto začala fotit psy. Využívala při tom svou fantazii a kreativitu. V roce 2019 do smečky přibyl další čtyřnohý parťák Woody. Společně často vyráželi na výlety.

Kikča se vždy snažila zachytit kouzlo okamžiku, který časem pomine, aby na něj měl člověk památku. S následnou úpravou fotek si dávala záležet, což bylo na fotkách velmi znát. Kromě fotografie se věnovala i grafice, postprodukci, video produkci a animaci. Vedle fotografování také závodně tančila, ráda cestovala, se svými psími miláčky se věnovala dogfrisbee a nechala se kamarády zlákat na ultimate frisbee.

Zlato, byla jsi báječná dcera, sestra, přítelkyně, neteř, teta, vnučka, kamarádka a jsme na tebe neskutečně pyšní.

rodina a blízcí

Na kurzech, které Kikča vedla v Centru FotoŠkoda, předávala účastníkům kromě svých nápadů a know-how především nadšení a spolu se svými psími parťáky, kteří ji všude věrně doprovázeli, spoustu dobré nálady a radosti z focení. V týmu FotoŠkoda si ji budeme pamatovat jako cílevědomou talentovanou fotografku, která měla pro každého milý úsměv.

Svou vzpomínku na Kikču či příhodu, kterou jste s ní zažili, můžete napsat třeba do vzpomínkové knihy, kterou najdete v minigalerii.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie ve variantě mat (bez rámu a pasparty) je 750 Kč. Můžete si nechat vytisknout i fotoobraz na plátno - ve velikosti 30 x 45 cm za 1 450 Kč, ve velikosti 40 x 60 cm za 1 650 Kč. Pokud nemáte cestu do Prahy, můžete využít i objednání na dálku - stačí pořídit printscreen vybraného snímku z galerie u tohoto článku a spolu s vybranou variantou tisku poslat na e-mail fotosluzby@fotoskoda.cz.

Výtěžek bude věnován na dobročinné účely.

Pozvánka na výstavu Kristýny Kvapilové v minigalerii Centra FotoŠkoda - od 28. 3. do 16. 4. 2022

CANON EOS R6 Mark II
CANON EOS R6 Mark II

Rozlišení 24,1 Mpx / obrazový procesor DIGIC X, Rozsah citlivosti až ISO 102 400, AF s technologií Dual Pixel CMOS AF II

63 990,-
SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

44 990,-
AGFAPHOTO Realikids Cam 2 růžový

12Mpx fotografie, videa v HD kvalitě (1080 × 720 px), 3,5“ displej

1 290,-

Související články

Verum Photo: ZINy

Verum Photo: ZINy

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre

Cuba – People and Country

Cuba – People and Country

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...