Martin Rak: Krajiny mého srdce | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Termín: 30. 5. - 30. 10. 2022
18. 5. 2022 | 3 minuty čtení

Jméno Martina Raka jistě zarezonuje v hlavách všech fanoušků krajinářské fotografie. A právě jeho snímky, konkrétně ty mapující nádherná místa severního pohraničí, můžete od 30. 5. do 25. 6. zhlédnout v minigalerii, několik fotografií ve velkoformátové podobě pak ještě déle. Nechte se zavést do úchvatných koutů Čech na snových snímcích jednoho z předních českých krajinářů.

Snové krajiny Martina Raka

Martin je krajinářský fotograf, jehož práce si získala celosvětový obdiv. Známý je především díky charakteristickým snovým pohledům a lyrickým záběrům krajiny zalité mlhou, často v dramatické kombinaci se slunečními paprsky. Věnuje se také minimalistickým kompozicím a zdánlivě obyčejným místům, které se snaží zachytit netradičním způsobem.

Jeho tvorba je pravidelně publikována v českém i zahraničním tisku a setkat se s ním můžete i v televizních reportážích. Martin se pravidelně umisťuje na předních místech fotografických soutěží (EISA Maestro, Sony World Photography Awards, International Photo Awards IPA, Prix de la Photographie Paris Px3 a další). Od roku 2016 pořádá skupinové a individuální fotografické workshopy u nás i ve světě.

Martinovým oblíbeným krajem jsou severní Čechy, zejména Českosaské Švýcarsko, kde vzniká velká část jeho fotografií. V Evropě fotografuje nejčastěji v Itálii, Německu, Rakousku, Slovinsku či Švýcarsku. Tématem, které prochází celým Martinovým dílem, je nejen krása a síla přírody, ale také nutnost její ochrany.

Tématem výstavy "Krajiny mého srdce" jsou, jak už z názvu vyplývá, pohledy na jeho oblíbené severní pohraničí. V této krajině Martin s krajinářskou fotografií před třinácti lety začínal a stále se tam v různých ročních obdobích rád vrací. Severní Čechy má rád pro jejich rozmanitou a ve středoevropském měřítku ojedinělou geomorfologii.

Jeho oblíbeným motivem jsou lesy a stromy, které prostupují prakticky celou jeho tvorbou ve všech možných podobách, ideálně pak v symbióze s pískovcovými skalami Českého Švýcarska nebo granitovými balvany Jizerských hor. V souboru nechybí ani snímky vulkanických kuželů Lužických hor a Českého středohoří.

Výstavu můžete zhlédnout ve malém i velkém formátu nad schodišti. Výstava je prodejní, cena jedné fotografie (v malém formátu) je 1 200 Kč. V den zahájení výstavy se od 17 hodin můžete zúčastnit komentované prohlídky s autorem.

chci na komentovanou prohlídku

CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

29 990,-
CANON EOS 5D Mark IV
CANON EOS 5D Mark IV

full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+, ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení, širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)

65 590,-
CANON PowerShot G7 X Mark III
CANON PowerShot G7 X Mark III černý

20,1 Mpx 1" CMOS skládaný snímač, Špičkový kompaktní fotoaparát s velkým výkonem, Objektiv s vysokou světelností f/1,8 až 2,8 a 4,2x zoomem

17 490,-

Související články

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v Czech Photo Centre

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v...

Další FotoŠkoda Fest

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Diskuze

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...